اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موضوع عجیب در مورد ترانس و سیم پیچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موضوع عجیب در مورد ترانس و سیم پیچ

سلام دوستان خسته نباشید
    راستش امروز برام یه اتفاق عجیبی تو بحث سیم پیچ و ترانس پیش اومده گفتم با شما در میون بزارم بلکه دلیلشم پیدا کنم
    داستان ازین قراره چند مدت پیش یه ترانسی پیچیده بودم واسه جریان های بالا که خب جریان زیادی ازش کشیدم سوخت که خب ربطی به موضوع نداره

ازون سری یه حلقه بزرگ سیم مسی با قرقره از قبل داشتم امروز بقول خودم اومدم ترانس رو باز کنم دوباره درستش کنم یهو بدلیل دیدن سوختگی های قدیمی اعصابم بهم ریخت گفتم برم یه حرکتی الکی بزنم از رو کنجکاوی (کلا خل وضعم)
    برداشتم دو سر اون حلقه رو ازش آوردم بیرون (که فک کنم دور قرقره حدود 2000 3000 دور باشه ازین سمت بدون هسته و عایق و این سوسول بازیا سیم نمره 1 رو برداشتم دورش 20 دوری پیچوندم
    تا اینجاش که مشخصه هیچ چیز خاصی نیست
    اما در ادامه دیوونگی بنده دو سر سیمی که 3000 دور بود یه led گذاشتم و به دو سر سیم نمره 1 یه آداپتور 9 ولتی 1 آمپری وصل کردم مثل شکل زیر :

قاعدتاً بعد از روشن کردن باید led فقط یک لحظه روشن میشد (بدلیل پالسی که بوجود میومد) و بعد خاموش میشد اما بدون اینکه دلیلشو بدونم led داره با فرکانسی حدود 2 3 هرتز چشمک میزنه و گاهی وقتا یک سره روشن میمونه (یعنی مقدار dc در خروجی سیم پیچ)

اومدم همین حالتو رو یه ترانس آماده 9 به 220 امتجان کردم ( با همون آداپتور و همون LED) که طبق اون چیزی که فکر میکردم فقط در لحظه ی روشن کردن آداپتور LED روشن و در باقی موارد خاموش بود

اول اینکه چطور ممکنه که مقدار dc داره انتقال پیدا میکنه به سیم پیچ و دوم اینکه اگه بگیم آداپتور ریپل داره و این بحثا چرا سر تست دوم که روی ترانس سالم چک شد این موضوع صدق نکرد؟
    ممنون میشم از دوستانی که اطلاعاتشون در این زمینه بالاس راهنمایی کنن کلاً من از قضایای ترانس حالت تئوری چیزی سرم نمیشه
    جدیدترین ویرایش توسط kinortechla; ۲۰:۰۷ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶.

پاسخ : موضوع عجیب در مورد ترانس و سیم پیچ

چون مقاومت سیم نمره یک کمه خروجی آداپتور اتصال کوتاه میشه و مدار سوییچینگ آداپتور هم چون محافظ اتصال کوتاه داره ،در فواصل زمانی که برای شما 2 یا 3 هرتزه وصل میکنه تا وضعیت خروجی رو بررسی کنه، باحتمال زیاد این چیزیه که برای ترانست اتفاق افتاده،والا با جریان دی سی تغییر شاری وجود نداره که در سیم پیچ جریانی القا بشه.موفق باشید.

دیدگاه

پاسخ : موضوع عجیب در مورد ترانس و سیم پیچ

توضیح کامل و جامع بود نمیدونستم همچین سیستمایی داخل آداپتور میزارن بهرحال ممنون مهندس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X