اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی شیر برقی مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی شیر برقی مناسب

با سلام
    دوستان من میخوام شیر آب بخاری ماشینم رو که دقیقا یه شیر آب معمولی دستی هست رو با یه شیر برقی تعویض کنم
    ممنون میشم اگه یه مدل شیر برقی مناسب که با برق ماشین خوب کار کنه معرفی کنید

پاسخ : معرفی شیر برقی مناسب

شیر برقی دیافراگمی سلونویدی 12 ولت ارذون هم هست 20-30 تومن
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sascovach نمایش پست ها
      با سلام
      دوستان من میخوام شیر آب بخاری ماشینم رو که دقیقا یه شیر آب معمولی دستی هست رو با یه شیر برقی تعویض کنم
      ممنون میشم اگه یه مدل شیر برقی مناسب که با برق ماشین خوب کار کنه معرفی کنید
      با سلام و درود
      می توان از مواردی استفاده نمود با برقرار شدن جریان در سیم پیچ آنها قطعه ای را جا به جا می کنند و مسیر جریان آب باز می شود که به نام Solenoid Valve شناخته می شوند.

همچنین می توان مانند این مورد، موتور فرمان یار[1] را به شیر آب متصل نمود: Self-Powered Automatic Water Tap - All
      با چرخش موتور شیر باز و بسته می شود. البته اگر قصد استفاده از این روش وجود داشته باشد به نظر می رسد استفاده از شیرهای آبی که بازه حرکتی آن ها محدود است مانند شیرهایی که با 90 درجه چرخش باز و بسته می شوند به نسبت شیرهایی که چندین دور باید بچرخند مناسب تر است.

[1]- موتور فرمان یار ==> Servo Motor

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
        با سلام و درود
        می توان از مواردی استفاده نمود با برقرار شدن جریان در سیم پیچ آنها قطعه ای را جا به جا می کنند و مسیر جریان آب باز می شود که به نام Solenoid Valve شناخته می شوند.

همچنین می توان مانند این مورد، موتور فرمان یار[1] را به شیر آب متصل نمود: Self-Powered Automatic Water Tap - All
        با چرخش موتور شیر باز و بسته می شود. البته اگر قصد استفاده از این روش وجود داشته باشد به نظر می رسد استفاده از شیرهای آبی که بازه حرکتی آن ها محدود است مانند شیرهایی که با 90 درجه چرخش باز و بسته می شوند به نسبت شیرهایی که چندین دور باید بچرخند مناسب تر است.
        ممنون از پاسختون
        اگر از شیر برقی استفاده کنم فکر کنم که فقط می تونم حالت بسته و باز رو داشته باشم و حالت های نیمه باز که بین این دو حالت هستن در این روش وجود نداره، درسته؟
        حالا اگه بخوام از موتور سروو استفاده کنم نیاز به برنامه نویسی و میکرو کنترلر و اینجور چیزا هست؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط aliila نمایش پست ها
        شیر برقی دیافراگمی سلونویدی 12 ولت ارذون هم هست 20-30 تومن

ممنون از پاسختون، این شیر ها فقط حالت بسته و باز دارن یا قابل تنظیم هستن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sascovach نمایش پست ها
          ممنون از پاسختون
          اگر از شیر برقی استفاده کنم فکر کنم که فقط می تونم حالت بسته و باز رو داشته باشم و حالت های نیمه باز که بین این دو حالت هستن در این روش وجود نداره، درسته؟
          حالا اگه بخوام از موتور سروو استفاده کنم نیاز به برنامه نویسی و میکرو کنترلر و اینجور چیزا هست؟
          با سلام و درود
          در این مورد مطالبی پیرامون Solenoid valve ارائه شده است:
          Solenoid valve - Wikipedia

برای راه اندازی موتور فرمان یار هم می توان از میکروکنترلر استفاده نمود و هم می توان از مدارهایی که به نام Servo Tester ارائه می شوند استفاده نمود.
          این موارد را مشاهده نمایید:
          1- آموزش کامل و پروژه سرو موتور با آردوینو
          2- آموزش ساده راه اندازی سرو موتور SG92R با AVR
          3- آموزش راه اندازی سروو SG 5010 با Atmel Studio
          4- میکروکنترلر AVR - جلسه ١٤ - PWM

دیدگاه

درود.
            یکی از دوستان بنده شیر هایی که فقط حالت بسته و باز دارن رو با PWM کنترل میکرد و میگفت میشه حرکت سوپاپ داخلش رو کنترل کرد.
            حالا خودم هنوز تست نکردم.
            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmalvandi نمایش پست ها
              درود.
              یکی از دوستان بنده شیر هایی که فقط حالت بسته و باز دارن رو با PWM کنترل میکرد و میگفت میشه حرکت سوپاپ داخلش رو کنترل کرد.
              حالا خودم هنوز تست نکردم.
              با سلام و درود
              دو روش به نام Digital Control و Current Control در این مطلب بیان شده است:
              PWM Solenoid Theory – TLX Technologies
              بنده احتمال می دهم که اگر از روش Digital Control به شکلی که در آن مطلب بیان شده است، به میزان زیادی استفاده شود به مرور زمان فنر داخل Solenoid Valve آسیب می بیند که البته نیاز به بررسی بیشتری دارد.
              فنر داخل Solenoid Valve که کار برگرداندن Plunger به حالت اولیه را بر عهده دارد به نام Return Spring هم شناخته می شود.

با جست و جوی عباراتی مانند PWM valve control system و Driving solenoid with pwm می توان به مطالب دیگری دست یافت.
              برخی موارد پیرامون این موضوع:
              1- Linear Solenoid Actuator Theory and Tutorial
              2- Current Measurement in Solenoids for Automotive Control Systems | Analog Devices
              3- ?What is Dither versus PWM
              4- Solenoid Valves Information | IHS Engineering360

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X