اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مثال برای راه اندازی SDRAM به شماره MT48LC16M4A2TG فروشگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مثال برای راه اندازی SDRAM به شماره MT48LC16M4A2TG فروشگاه

سلام من تعدادی از این SDRAM ها از فروشگاه تهیه کردم، قبلا خودم تعدادی K4S561632 و MT48 داشتم بدون مشکل روی بردم جواب میدن اما از SDRAM های فروشگاه تهیه کردم با برنامه ای که داشتم روی بردم جواب ندادن مثل اینکه تایمینگشون متفاوته. اگر کسی برنامه ای داره که تست کرده ممنون میشم قرار بده.
    مثال تست شده خودمو در زیر قرار دادم.

جدیدترین ویرایش توسط محمد پورخلیلی; ۰۹:۴۹ ۱۳۹۵/۱۲/۱۸.

پاسخ : درخواست مثال برای راه اندازی SDRAM به شماره MT48LC16M4A2TG فروشگاه

تفاوت فراتر از تایمینگه ..
    رم قبلی شما 16 بیت بوده و این رم 4 بیت هست
    نمونه برنامه تو بسکام بخوایید دارم /باهاش کار کردم ولی زبان سی ندارم
    Config Xram = 3port , Sdbus = 4 , Sdcol = 10 , Sdcas = 3 , Sdrow = 12 , Refresh = 1023 , Initdelay = 4095 , Modedelay = 2 , Rowcycledelay = 7 , Rowprechargedelay = 7 , Wrdelay = 3 , Esrdelay = 7 , Rowcoldelay = 7 , Modesel3 = Sdram , Adrsize3 = 16m , Baseadr3 = &H000

این دستور کانفیگ کردنش هست شاید بدردت بخوره البته تو XMEGA که از این باس پشتیبانی میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
      تفاوت فراتر از تایمینگه ..
      رم قبلی شما 16 بیت بوده و این رم 4 بیت هست
      نمونه برنامه تو بسکام بخوایید دارم /باهاش کار کردم ولی زبان سی ندارم
      Config Xram = 3port , Sdbus = 4 , Sdcol = 10 , Sdcas = 3 , Sdrow = 12 , Refresh = 1023 , Initdelay = 4095 , Modedelay = 2 , Rowcycledelay = 7 , Rowprechargedelay = 7 , Wrdelay = 3 , Esrdelay = 7 , Rowcoldelay = 7 , Modesel3 = Sdram , Adrsize3 = 16m , Baseadr3 = &H000

این دستور کانفیگ کردنش هست شاید بدردت بخوره البته تو XMEGA که از این باس پشتیبانی میکنه
      تشکر فراوان بخاطر پاسختون، متاسفانه من به شماره 4 پارت نامبر MT48LC16M4A2TG توجه نکردم. من این رم رو بصورت 16 بیتی به میکرو وصل کردم و پارت نامبر رم های قبلیم که داشتم
      MT48LC16M16A2P بودن،اینجور که پیداست میتونم از رم با کانفیگ 4 بیتی هم استفاده کنم اما سرعت انتقال دیتا خیلی پایین میاد

دیدگاه

البته سرعت خیلی تفاوتی نمیکنه .. چون زمان پاسخ دهی رم پایین تر از سرعت انتقال تو مد 4 بیت هست . . و فقط به خاطر کاهش پورت اینکار صورت گرفته

دیدگاه

مثل اینکه باید برد جدید براش بزنم تا بتونم مد 4 بیتی استفاده کنم، پایه ها رم 4 بیتی با 4 بیت اول رم 16 بیتی متفاوت هستن.

دیدگاه

تعدادی SDRAM به شماره K4S561632C-TC75 که با شماره SDRAM های قبلی خودم یکیه خریدم الان به دستم رسید ، مونتاژ کردم هیچ کدوم جواب نمیدن در صورتی که SDRAM خودم بدون مشکل جواب میده ، این دیگه نه از برد نه از مونتاژ نه شماره قطعه کسی ایده ای نداره ؟؟؟ تایمینگ رو چطور میتونم سرعتشو کم کنم ؟؟

دیدگاه

منظورت از تایمینگ چیه؟؟ یدونه کلاک سیستم داره که برای رم شما حداکثر فرکانسش 133مگاهرتز هست و میتونی تغییر بدی
              فقط یه پیشنهاد داده که کلاک با کلاک دستگاه دیگه همزمان باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                منظورت از تایمینگ چیه؟؟ یدونه کلاک سیستم داره که برای رم شما حداکثر فرکانسش 133مگاهرتز هست و میتونی تغییر بدی
                فقط یه پیشنهاد داده که کلاک با کلاک دستگاه دیگه همزمان باشه
                بنظرخودم زمان بندی SDRAM با بقیه متفاوته که جواب نمیده، چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه
                من برنامه ای که برای تست SDRAM ها استفاده میکنم رو در زیر پیوست کردم، برنامه در ابتدا خونه ها رم رو با 0X00 پر میکنه بعد دیتا 0X44332211 روش مینویسه، دو تصویر اول مربوط به SDRAM های سالم خودم هستن و دو تصویر دوم مربوط به SDRAM هایی که از فروشگاه تهیه کردم. پارت نامبر هر دو هم دقیقا K4S561632C-TC75 هست.
                لینک سمپل مورد استفاده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
                  بنظرخودم زمان بندی SDRAM با بقیه متفاوته که جواب نمیده، چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه
                  من برنامه ای که برای تست SDRAM ها استفاده میکنم رو در زیر پیوست کردم، برنامه در ابتدا خونه ها رم رو با 0X00 پر میکنه بعد دیتا 0X44332211 روش مینویسه، دو تصویر اول مربوط به SDRAM های سالم خودم هستن و دو تصویر دوم مربوط به SDRAM هایی که از فروشگاه تهیه کردم. پارت نامبر هر دو هم دقیقا K4S561632C-TC75 هست.
                  لینک سمپل مورد استفاده

سلام ، من میخوام از این sdram MT48LC16M4A2TG با stm32f407 استفاده کنم / مشکل برطرف شد؟
                  برای بخش نرم افزار میشه از FSMC توی کیوب کمک گرفت یا باید خودمون کد بنویسیم؟
                  Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                  // - - - - - - - - - -
                  برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                  // - - - - - - - - - -
                  اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                  // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری نمایش پست ها
                    سلام ، من میخوام از این sdram MT48LC16M4A2TG با stm32f407 استفاده کنم / مشکل برطرف شد؟
                    برای بخش نرم افزار میشه از FSMC توی کیوب کمک گرفت یا باید خودمون کد بنویسیم؟
                    سلام جناب خیری ببینین این لینک به دردتون میخوره، باید از sram استفاده کنین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
                      سلام جناب خیری ببینین این لینک به دردتون میخوره، باید از sram استفاده کنین.
                      http://wiki.chibios.org/dokuwiki/lib...xample2ram.jpg
                      وقت بخیر ، بابت راهنمایی ممنونم
                      از W25Q32FV استفاده کردم
                      Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                      // - - - - - - - - - -
                      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                      // - - - - - - - - - -
                      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X