اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن میکرو با استفاده از آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن میکرو با استفاده از آردوینو

سلام

دوستان میخوام از آردوینو به عنوان یک پروگرامر برای پروگرم کردن میکرو avr استفاده کنم باید چی کار کنم ؟

یکی دو تا منبع خارجی دیدم ولی نفهمیدم

مرسی

پاسخ : پروگرام کردن میکرو با استفاده از آردوینو

نوشته اصلی توسط dilco نمایش پست ها
    سلام

دوستان میخوام از آردوینو به عنوان یک پروگرامر برای پروگرم کردن میکرو avr استفاده کنم باید چی کار کنم ؟

مرسی
    با سلام و درود
    درون میکروکنترلر AVR می خواهید کدهای نوشته شده در محیط نرم افزار آردینو(Arduino IDE) را بریزید؟
    اگر اینگونه است، این مطالب را بررسی نمایید:
    1- http://www.eca.ir/forums/thread71735.html
    2- http://www.eca.ir/forums/thread52681.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
      با سلام و درود
      درون میکروکنترلر AVR می خواهید کدهای نوشته شده در محیط نرم افزار آردینو(Arduino IDE) را بریزید؟
      اگر اینگونه است، این مطالب را بررسی نمایید:
      1- http://www.eca.ir/forums/thread71735.html
      2- http://www.eca.ir/forums/thread52681.html
      مرسی

نه میخوام از اردوینو به جای پروگرامر استفاده کنم و دیگه پروگرامر نخرم

دیدگاه

به یک پروگرمر برای بار اول احتیاج داری تا بوت لودر میکرو رو عوض کنی - بعدش با هرچی خواستی حتی سریال کامپیوتر میتونی پروگرام کنی

دیدگاه

سلام اقایوسف میشه لطفا این نوشته رو به صورت کامل با راهنمیی ادامه بدید ممنون میشم

دیدگاه

شما جستجو میکنی .. بوت لودر مورد نظر (( مثالا پورت سریال)) برای ای سی میکرو مورد نظر پیدا میکنی.. تو همین انجمن هم هست ..
            این بوت لودر را مثل یک برنامه معمولی در میکرو پروگرام میکنی(( البته با تنظیم فیوز بیت))
            از این به بعد هر وقت میکرو ریست بشه وارد بوت لودر میشه .... و اگر اطلاعات را از پورت سریال دریافت کنه برنامه میکرو را تغییر میده..
            نمونه مثال های زیادی در این انجمن دیده ام ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dilco نمایش پست ها
              سلام

مرسی
              با سلام و درود
              این مطلب را بررسی نمایید:
              1- آموزش ساخت پروگرامر avr با آردوینو - الکترونیک

دیدگاه

سلام
                شما میتونید بدون استفاده از پروگرامر دیگر میکروتون رو با اردوینو پروگرام کنید ...
                لینک زیر مراحل انجام کار رو نشون میده :

دیدگاه

سلام بر همگی

من میخوام برنامه ای رو با کمک اردوینو برای esp8266 بنویسم که دو عدد ال ای دی رو با یک کلیک کنترل کنم و مشکلی هم تا اینجای کار ندارم .اما جدیدا مجبور شدم که برنامه رو جوری بنویسم که اگر دستم رو روی دکمه ی روشن شدن به مدت مثلا کمتر از 5 ثانیه گذاشتم با برداشتن دستم فقط ال ای دی اول فقط روشن بشه و اگر دستم بیشتر از 5 ثانیه روی دکمه بود با برداشتنش فقط ال ای دوم روشن بشه و مشکل هم این هست که علاوه بر این که دستورات esp8266 یکم سختتر هست نصبت به گذاشتن دکمه عادی اینه که وقتی که من دکمه روشن رو میزنم در اون وب سروری که ساختم صفحه رفرش میشه و اصلا متوجه نمیشه که دست من هنوز روی دکمه قرارداره و به عبارت دیگه نمیتونم به بگم که هروقت من دستم رو از روی دکمه ای که روی صفحه ی مثلا گوشیم گذاتم رو برداشتم کاری رو انجام بده ( به محض فشردن دکمه پیغام ارسال میشه و به تبع اون صفحه مرورورگر رفرش)
                  ممنون میشم اگر اساتید با تجربه تر نظری دارن و یا این که راهی برای رفع این مشکل به نظرشون میرسه اعلام کنند
                  با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X