اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن و نوشتن STM32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن و نوشتن STM32

با سلام خدمت دوستان

بنده یک میکرو با نام STM32F103ZG دارم و توسط JTAG jLink که از فروشگاه خریداری کردم ارتباط را به میکرو برقرار کردم
    چندتا سوال مبتدی داشتم اساتید ببخشند

1.از کجا بدونم که فایل هگذی که از میکرو دانلود کردم درست و کامل دانلود شده یا خیر ؟(منظورم قفل بودن یا نبودن فایل رو از کجا میشه تشخیص داد برای این میکروی ذکر شده اعم از بوت لودر و حافظه فلش درست خوانده شده یا خیر )

2.برای کار با STM32 پروگرامر JLink کافی است (مثلا دسترسی به بوت لودر یا EEPROM و ....) یا برای دسترسی بیشتر باید از ST Link که در بازار موجود است استفاده کرد.

لطفا جواب ها رو ساده توضیح بدید چون بنده مبتدی هستم.

با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط samirgerkan; ۰۱:۱۸ ۱۳۹۵/۱۲/۲۵.

پاسخ : خواندن و نوشتن STM32

وقت بخیر
    تا جایی که اطلاع دارم اگر فلاش کنتروللری قفل باشه محتوای خونده شده 0xff هست !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
      وقت بخیر

ممنون ولی توضیحات بیشتری بدید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
        وقت بخیر
        برای AVR به این صورت بود، اما برا STM اگر میکرو قفل باش اجازه وصل شدن به میکرو داده نمیشه، چه برای پروگرام کردن چه برای خوندن، تا اینکه دستور غیر فعال کردن قفل بفرستین و حافظه فلش میکرو پاک بشه

دیدگاه

پس با این حساب اگر میکرو خوانده بشه و بشه دوباره پروگرامش کرد قفل نبوده ؟ (پروگرامر JLink مورد نظر میباشد)
          در ضمن من یک فایل دانلود کردم که از وضعیت رجیسترها میکروهای سری STM32F103 توضیح میدهاگر مکنه یه توضیح مختصری در رابطه با این فایل هم بدید ممنون میشم.
          و یک سوال دیگه آیا ممکنه فلش قفل نباشه و بوت لودر قفل باشه این رو از کجا میشه فهمید؟؟؟؟؟
          جدیدترین ویرایش توسط samirgerkan; ۱۱:۵۱ ۱۳۹۵/۱۲/۲۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X