اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در برقراری ارتباط سریال بین چند میکرو با تغذیه تولید شده از ترانس مشکل دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در برقراری ارتباط سریال بین چند میکرو با تغذیه تولید شده از ترانس مشکل دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام.
    من چند تا میکرو دارم که یکی از این ها فرستنده و بقیه گیرنده هستن.
    با استفاده از ترانس یک خروجی 12 ولت تولید کردم و این 12 ولت را به همراه خط دیتا و زمین(در مجموع سه سیم) بین همه فرستنده و گیرنده ها مشترک کرده و به هم وصل کردم و روی بر فرستنده و گیرنده ها نیز رگولاتور 5 ولت 7805 دارم که 12 را تبدیل به 5 ولت کرده و تحویل میکرو مربوط به خودشون می دهند. اما در این وضعیتی که شرح دادم ارتباط سریال به درستی برقرار نمیشه.( البته ولتاژ خروجی رگولاتور ها روی همه برد ها رو که اندازه می گیرم حدود 4.7 الی 4.9 هستنو به نظر به خوبی رگولاتور تبدیل ولتاژ رو انجام داده است.)
    اما اگر همه برد ها را بدون استفاده از ترانس یعنی با استفاده از 5 ولت مستقیم (برای مثال خروجی یو اس بی کامپیوتر) تغذیه کنم ارتباط سریال به خوبی برقرار میشه.
    قابل توجه که خروجی ترانس به پل دیود وصل می کنم و بعد دو سر مثبت و منفی پل دیود رو به خازن هزار میکرو فاراد وصل می کنم و این خروجی که حدود 12 ولت هستش به رگولاتور ها تحویل میدم.
    به نظر شما مشکل چیه؟
    خدایا! از من در گذر آنچه را از من بدان داناتری و اگر بار دیگر به آن بازگردم، تو نیز به بخشایش باز گرد.
    خدایا! آنچه از اعمال نیکو تصمیم گرفتم و انجام ندادم ببخشای.
    خدایا! ببخشای آنچه را که با زبان به تو نزدیک شدم ولی با قلب آن را ترک کردم.
    خدایا! ببخشای نگاه های اشارت آمیز و سخنان بی فایده و خواسته های بی مورد دل و لغزش های زبان را.

پاسخ : در برقراری ارتباط سریال بین چند میکرو با تغذیه تولید شده از ترانس مشکل دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید

به احتمال زیاد یه نویز از مدار تغذیه شما به مدار گیرنده شما میوفته سعی کنید از فیلتر برای حذف نویز استفاده کنید و همچنین طراحی برد مدار چاپی شما هم تاثیر داره

دیدگاه

پاسخ : در برقراری ارتباط سریال بین چند میکرو با تغذیه تولید شده از ترانس مشکل دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام
      بعد از رگولاتور حتما از خازن 1000 میکرو استفاده نمایید . بنظر میرسد جریان لازم برای همه میکرو ها بخوبی تامین نمیشود .

دیدگاه

با سلام و درود
        مواردی پیرامون گرفتن Noise تغذیه در مدار در این مطلب قرار گرفته است که شاید برای این مورد مفید باشد:
        دوستان من تازه بعد از تموم کردن بعضی از آموزش ها ساخت pcb ، برای یکی از پروژها pcb زدم با آلتیوم ، حال پرژمو اینجا میزارم ، دوستان یه لطف کنید یه نگاهی به پروژه من بندازین ، و اگه مشکلی از نظر خودتون دیدید ، راهنماییم کنید ، که بسیار خوشحال میشم و ممنونتون. میخام به یه جایی برا چاپ بدم ، همراه با سولدر ماسک. امیدوارم با

دیدگاه

سلام.
          ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون.
          من مطابق توضیحات این لینک که دوست عزیزمون پیشنهاد دادند. پایه تغذیه vcc میکرو را با خازن 100 نانو به زمین وصل کردم. البته نه همه vcc ها و avcc ها رو بلکه خروجی 5 ولت رگولاتور به خازن و پایه دیگه خازن رو به زمین وصل کردم.(بخاطر اینکه مدار من روی pcb بود و جا نداشت که برای همه vcc های میکرو خازن وصل کنم)
          با این کار مشکل نویز در ارتباط سریالم حل شد.
          بازهم از همه دوستانی که پاسخ دادند تشکر می کنم.
          خدایا! از من در گذر آنچه را از من بدان داناتری و اگر بار دیگر به آن بازگردم، تو نیز به بخشایش باز گرد.
          خدایا! آنچه از اعمال نیکو تصمیم گرفتم و انجام ندادم ببخشای.
          خدایا! ببخشای آنچه را که با زبان به تو نزدیک شدم ولی با قلب آن را ترک کردم.
          خدایا! ببخشای نگاه های اشارت آمیز و سخنان بی فایده و خواسته های بی مورد دل و لغزش های زبان را.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X