اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کنترل کننده بیسیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت کنترل کننده بیسیم

با سلام خدمت دوستان و اساتید
    من یه کنترل برای وسایل خونه میخوام چراغ و چیزای دیگه.(حتی اگه بشه آیفون در)
    ولی میخوام با گوشی موبایل کنترل بشه از طربق وای فای
    من رشتم نرمافزار و مقطع کارشناسی هستم ولی سخت افزار زیاد بلد نیستم و چندو احدم داشتیم در حد خییییییییییلی ابتدایی
    میخوام اگه لطف کنید کمکم کنید
    در مورد طراحی برد.میکرو کنترل . وای فایش و برنامه موبایلش
    میدونم که حجمش زیاده ولی اگه بشه که کمکم کنین یه دنیا ممنونتون میشم.شایدم باشه توی بازار ولی میخوام خودم بسازم با کمک شماها
    در مورد وسایلم جوری باشه که تعدادوسیله هاشو بتونم کم و زیاد بکنم
    ممنونم

پاسخ : ساخت کنترل کننده بیسیم

با سلام و درود
    در مورد اینترنت اشیاءمطالعه و تحقیق نمایید. برای اینترنت اشیاء از عبارت Internet of Things استفاده می شود که به اختصار IoT هم نوشته می شود.
    توضیحاتی در مورد اینترنت اشیاء:
    1- Internet of things - Wikipedia

با توجه به اینکه فرمودید با سخت افزار آشنایی ندارید، می توانید از ابزارهایی مانند Arduino و Raspberry Pi استفاده نمایید تا بیشتر بتوان وقت خود را صرف برنامه نویسی نمود و کمتر با مباحث سخت افزاری مانند لحیم کاری و طراحی مدارهای جانبی برای راه اندازی میکروکنترلر و... درگیر شد.
    پیرامون مبحث اینترنت اشیاء کتاب های متعددی منتشر شده است که پیشنهاد می شود آنها را مطالعه نمایید.
    در این مورد چند کتاب معرفی شده است: 11Must Read Books This Summer on Internet of Things (IoT)

همچنین در فروشگاه Amazon کتاب های متعددی پیرامون مبحث اینترنت اشیاء به موجود است. همانند این موارد:
    1- Building Internet of Things with the Arduino (Volume 1): Charalampos Doukas: 9781470023430
    2- Building Arduino Projects for the Internet of Things: Experiments with Real-World Applications: Adeel Javed: 9781484219393
    3- Designing the Internet of Things: Adrian McEwen, Hakim Cassimally: 9781118430620
    4- The Internet of Things (The MIT Press Essential Knowledge series): Samuel Greengard: 9780262527736
    5- Raspberry Pi IoT Projects: Prototyping Experiments for Makers: John C. Shovic: Books: 9781484213780

- این موارد را نیز مشاهده نمایید:
    1- http://www.eca.ir/forums/thread75880.html
    2- http://www.eca.ir/forums/thread74198.html

- این مورد نیز ابزاری است که توسط شرکت Arduino برای استفاده از آن در جهت اینترنت اشیاء ارائه شده است:
    Arduino IoT
    توضیح مختصر: A new tool to connect your things to the Internet and to each other

- تولید کننده ی LittleBits نیز محصولی به نام cloudBit ارائه نموده است که برای هوشمند سازی وسایل مختلف و اتصال آن ها به اینترنت کاربرد دارد:
    cloudBit™ - littleBits Electronics
    با توجه به متن باز بودن LittleBits می توان به نقشه های و برنامه های مرتبط با مدارهای LittleBits دست پیدا کرد: littleBits Electronics, Inc. · GitHub
    با توجه به اینکه مدارها و برنامه های مرتبط با این مورد در GitHub به اشتراک گذاشته شده است، جهت یادگیری نحوه کار با GitHub می توان از این مورد استفاده نمود: فیلم فارسی آموزش گیت هاب – Github
    این مورد نیز مباحث مطرح شده در مورد cloudBit در انجمن LittleBits می باشد: Latest cloudBit & Internet of Things topics - littleBits discussions

- پیرامون رایانش ابری(Cloud computing) نیز می توان مطالعاتی را انجام داد:
    1- https://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing

دیدگاه

خیلی ممنونم از این توضیحات کامل و همراه ا منبع
      دوست خوب من من از اینترنت اشیا اطلاع دارم ولی میخوام خودم بسازم.تنها مشکلی هم که دارم سخت افزاره چون فقط قطعه هارو میشناسم
      یعنی الان من اگه بخوتم اون چیزیز که گففتمو بسازم باید همه اون کتابا و متون رو مطالعه کنم؟
      من گفتم شاید بشه که قدم به قدم کمکم کنید و بتونم راش بندازم
      اگه راهی هست ،راه دیگه ای هست ممنون میشم کمک کنید
      سپاس

دیدگاه

و اینکه Arduino نمدونم چیه.توی انترنت سرچ کردم ولی باز یکم گنگه برام
        میشه در مورد Arduino هم توضیح بدین لطفا
        سپاس

دیدگاه

برد های Arduino بردهایی بر مبنای میکروکنترلر هست ، بیشتر هم از میکروهای avr در اون استفاده میشه ، مزیتش نسبت به میکرو avr اینه که این میکرو روی برد لحیم شدست و کریستال و یه سری قطعات جانبی هم رو برد قرار داره و و این برد ها کانکتور ها و رابط هایی دارن که کار رو راحت تر میکنه...
          اینطوری کمتر با سخت افزار درگیر میشین و بیشتر میتونید روی برنامه نویسی تمرکز کنید.
          Arduino یه نرم افزار مخصوص و توابع و کتابخانه های خاصی داره که میشه برای راه اندازی ازشون کمک گرفت...
          یه کانالی هم هست که جدیدا آموزش ویدیویی و رایگان آردوینو میزاره که توی پیام خصوصی لینکش رو میفرستم براتون...
          جدیدترین ویرایش توسط CORE-I7; ۲۳:۵۳ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط CORE-I7 نمایش پست ها
            برد های Arduino بردهایی بر مبنای میکروکنترلر هست ، بیشتر هم از میکروهای avr در اون استفاده میشه ، مزیتش نسبت به میکرو avr اینه که این میکرو روی برد لحیم شدست و کریستال و یه سری قطعات جانبی هم رو برد قرار داره و و این برد ها کانکتور ها و رابط هایی دارن که کار رو راحت تر میکنه...
            اینطوری کمتر با سخت افزار درگیر میشین و بیشتر میتونید روی برنامه نویسی تمرکز کنید.
            Arduino یه نرم افزار مخصوص و توابع و کتابخانه های خاصی داره که میشه برای راه اندازی ازشون کمک گرفت...
            یه کانالی هم هست که جدیدا آموزش ویدیویی و رایگان آردوینو میزاره که توی پیام خصوصی لینکش رو میفرستم براتون...
            ممنون میشم که لینک تون کانالو بفرستین
            و یه سوا دیگه آیدرینو رزپری پای چه فرقی با هم دارن
            و اینکه برای این کاری که مد نظر من هست امکان پذیره؟ بعدن برد هایی بهش اظافه میشه؟ یا همین برد همه کارهارو انجام میده؟

سپاس

دیدگاه

سلام
              رزبری پای ساختارش متفاوته با آردوینو ، آردوینو محل کاربردش فرق داره...

قدرت سخت افزاری بالایی داره و میشه روش سیستم عامل های مختلفی نصب کرد...
              -------------------------------------
              اما در مقابل آردوینو هستش میکروکنترلر هست که خیلی خیلی توان پردازشی کمتری داره نسبت به رزبری پای
              -------------------------------------
              کاملا بستگی به نوع پروژه داره که از کدوم استفاده کنید.
              برای پروژه شما فکر میکنم آردوینو مناسب باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X