ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2011/07/15
    53
    6

Talking درایور پروژکتورهای 300 وات

سلام
    از اساتید کسی در مورد درایورهای پروژکتور های ال ای دی 300 واتی که تو بازار هستن اطلاعی داره؟
    یدونه درایور دارن یا چند تا؟
    خیلی ممنون
    2008/11/28
    URMIA
    408
    139

پاسخ : درایور پروژکتورهای 300 وات

با سلام
    دوست عزیز بنابه تجربه کاری من احتمال میدم که از سه عدد درایور 100 واتی برای پروژکتورهاشون استفاده کردن! چون پیدا کردن درایور 100 وات و قیمت تمام شده ی این درایور خیلی خیلی راحتر و مقرون بصرفه تر از درایور 300 واتی هست! چون تو طراحی و ساخت درایور 300 وات باید چند مورد رو به خوبی در نظر بگیرند! اولی راندمان درایور هست که باید بالا 90 درصد باشه! از این رو باید از توپولوژیهای رزونانسی برای طراحی استفاده بشه دومین مورد اندازه و ابعاد درایور هست که باید تا اونجایی که ممکنه کوچیک و منسجم و از همه مهمتر انتقال حرارتی بالایی داشته باشه. سومین مورد PFC و اصلاح ضریب توان هست که برای این رنج از توان باید حداقل 95 درصد باشه و در نهایت مقدار THD درایوره که حداکثر باید از 8 درصد باشه. اگه این موارد در طراحی درایور رعایت بشه هزینه درایور میزنه بالا و برای تولید کننده ها یه جواریی مقرون بصرفه نیست. البته این استنباط بنده در این مورد هست و بنابه طراحیهایی که انجام دادم و مشتریانی که داشتم به این نتیجه رسیدم. در ضمن درایورهایی که طراحی کردم رو میتونید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مشاهده کنید.
    2011/07/15
    53
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidjabbari

با سلام
    دوست عزیز بنابه تجربه کاری من احتمال میدم که از سه عدد درایور 100 واتی برای پروژکتورهاشون استفاده کردن! چون پیدا کردن درایور 100 وات و قیمت تمام شده ی این درایور خیلی خیلی راحتر و مقرون بصرفه تر از درایور
    خیلی ممنون از پاسختون
    من کمی در مورد طراحی درایور توان بالا تحقیق کردم
    بعضی درایور های 200 - 300 واتی تو سایت های خارجی وجود دارند
    برای مثال cree درایو فلای بک با توان 220 وات طراحی کرده با ماسفت های جدیدش البته جزئیات طراحی رو نیاورده(لینک اولی تو پایین)
    یه اپلیکیشن نوت دیگه برای NCL30051 از شرکت on semi هست که برای half bridge طراحی رو انجام داده(لینک دوم)- به نظرتون با این ic و مدار میشه توان خروجی 300 وات رو بدست آورد؟

2008/11/28
    URMIA
    408
    139

نقل قول نوشته اصلی توسط omaxali

خیلی ممنون از پاسختون
    من کمی در مورد طراحی درایور توان بالا تحقیق کردم
    بعضی درایور های 200 - 300 واتی تو سایت های خارجی وجود دارند
    برای مثال cree درایو فلای بک با توان 220 وات طراحی کرده با ماسفت های جدیدش البته جزئیات طراحی رو نیاورده(لینک اولی تو پایین)
    یه اپلیکیشن نوت دیگه برای NCL30051 از شرکت on semi هست که برای half bridge طراحی رو انجام داده(لینک دوم)- به نظرتون با این ic و مدار میشه توان خروجی 300 وات رو بدست آورد؟

دوست عزیز اینجا ایرانه و اکثر تولید کننده سراغ درایورهای ارزون قیمت میرن. این درایور که ما شرکت Cree هست از لحاظ طراحی و کیفیت کارش شکی توش نیست ولی قیمت تمام شده اش تو ایران چقدر میشه اینو خدا میدونه!!! آیسی شرکت ONsemi ;که شما معرفی کردید یه آیسی خوبی هست و مد کاریش از نوع رزونانسیه و در قالب یک آیسی هم وظیفه انتقال انرژی از طرف اولیه به ثانویه رو انجام میده و هم ضریب توان یا همون pfc رو اصلاح میکنه. با کمی مطالعه و تجربه کاری میشه این نوع درایور رو طراحی کرد.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4