اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایور پروژکتورهای 300 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایور پروژکتورهای 300 وات

سلام
    از اساتید کسی در مورد درایورهای پروژکتور های ال ای دی 300 واتی که تو بازار هستن اطلاعی داره؟
    یدونه درایور دارن یا چند تا؟
    خیلی ممنون

پاسخ : درایور پروژکتورهای 300 وات

با سلام
    دوست عزیز بنابه تجربه کاری من احتمال میدم که از سه عدد درایور 100 واتی برای پروژکتورهاشون استفاده کردن! چون پیدا کردن درایور 100 وات و قیمت تمام شده ی این درایور خیلی خیلی راحتر و مقرون بصرفه تر از درایور 300 واتی هست! چون تو طراحی و ساخت درایور 300 وات باید چند مورد رو به خوبی در نظر بگیرند! اولی راندمان درایور هست که باید بالا 90 درصد باشه! از این رو باید از توپولوژیهای رزونانسی برای طراحی استفاده بشه دومین مورد اندازه و ابعاد درایور هست که باید تا اونجایی که ممکنه کوچیک و منسجم و از همه مهمتر انتقال حرارتی بالایی داشته باشه. سومین مورد PFC و اصلاح ضریب توان هست که برای این رنج از توان باید حداقل 95 درصد باشه و در نهایت مقدار THD درایوره که حداکثر باید از 8 درصد باشه. اگه این موارد در طراحی درایور رعایت بشه هزینه درایور میزنه بالا و برای تولید کننده ها یه جواریی مقرون بصرفه نیست. البته این استنباط بنده در این مورد هست و بنابه طراحیهایی که انجام دادم و مشتریانی که داشتم به این نتیجه رسیدم. در ضمن درایورهایی که طراحی کردم رو میتونید از این لینک مشاهده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidjabbari نمایش پست ها
      با سلام
      دوست عزیز بنابه تجربه کاری من احتمال میدم که از سه عدد درایور 100 واتی برای پروژکتورهاشون استفاده کردن! چون پیدا کردن درایور 100 وات و قیمت تمام شده ی این درایور خیلی خیلی راحتر و مقرون بصرفه تر از درایور
      خیلی ممنون از پاسختون
      من کمی در مورد طراحی درایور توان بالا تحقیق کردم
      بعضی درایور های 200 - 300 واتی تو سایت های خارجی وجود دارند
      برای مثال cree درایو فلای بک با توان 220 وات طراحی کرده با ماسفت های جدیدش البته جزئیات طراحی رو نیاورده(لینک اولی تو پایین)
      یه اپلیکیشن نوت دیگه برای NCL30051 از شرکت on semi هست که برای half bridge طراحی رو انجام داده(لینک دوم)- به نظرتون با این ic و مدار میشه توان خروجی 300 وات رو بدست آورد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omaxali نمایش پست ها
        خیلی ممنون از پاسختون
        من کمی در مورد طراحی درایور توان بالا تحقیق کردم
        بعضی درایور های 200 - 300 واتی تو سایت های خارجی وجود دارند
        برای مثال cree درایو فلای بک با توان 220 وات طراحی کرده با ماسفت های جدیدش البته جزئیات طراحی رو نیاورده(لینک اولی تو پایین)
        یه اپلیکیشن نوت دیگه برای NCL30051 از شرکت on semi هست که برای half bridge طراحی رو انجام داده(لینک دوم)- به نظرتون با این ic و مدار میشه توان خروجی 300 وات رو بدست آورد؟

http://www.alldatasheet.com/datashee.../NCL30051.html
        دوست عزیز اینجا ایرانه و اکثر تولید کننده سراغ درایورهای ارزون قیمت میرن. این درایور که ما شرکت Cree هست از لحاظ طراحی و کیفیت کارش شکی توش نیست ولی قیمت تمام شده اش تو ایران چقدر میشه اینو خدا میدونه!!! آیسی شرکت ONsemi ;که شما معرفی کردید یه آیسی خوبی هست و مد کاریش از نوع رزونانسیه و در قالب یک آیسی هم وظیفه انتقال انرژی از طرف اولیه به ثانویه رو انجام میده و هم ضریب توان یا همون pfc رو اصلاح میکنه. با کمی مطالعه و تجربه کاری میشه این نوع درایور رو طراحی کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X