اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص از کالیبره خارج شدن اسیلوسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص از کالیبره خارج شدن اسیلوسکوپ

با سلام و خسته نباشید

مدتی هست که متوجه شدم وقتی محور عمودی کانال یک اسکوپ رو جابجا میکنم و روی صفر قرار میدم ، خط افقی یک مقدار بالاتر از اون نشانگر کوچیک قرار میگیره. یعنی نشانگر روی صفر هست ولی خط افقی بالاتره. آیا اسکوپ از کالیبره خارج شده؟ اینم عکسش:

پاسخ : تشخیص از کالیبره خارج شدن اسیلوسکوپ

GND کن با VOL/VIV تنظیم کن دو کانال رو
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

با اینکار درست نشد. فرق اینکار با همینطوری جابجا کردن نمودار در راستای محور عمودی چی هستش؟ چون فکر کنم با جابجا کردن نمودار ، گراند اون هم باید جابجا بشه. وقتی گراند میکردم ، اون خط افقی دقیقاً مقابل مثلث کوچک قرار میگرفت.
      منظورم رو مجددا بیان میکنم.بین خط افقی و اون مثلث کوچیک فاصله وجود داره.

دیدگاه

با درود . . .
        مدل 1052 نیست احیانا؟
        با این مدل قبلا منم یه سری مشکلات داشتم منتها نه به این صورت.
        پراب رو هم که بیرون میکشید باز همینطوره یا صفر میشه؟
        ولت دیویژن رو بچرخونید و ببینید با تغییرش مقدار این هم اضافه یا کم میشه و یا همیشه ثابته؟

دیدگاه

خوب یه راه مطمئن تر هم اینه اگه کنارش مربعی 1 کیلو داره برای کالیبره است بزن ببین دقیق داره سرجاش میده یا نه، اگه نبود کالیبره نیست
          اما گذشته از اون اینکه دو تا کانال رو همزمان با یه اختلافی نشون بده درسته به این شک نکن
          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Old_Man نمایش پست ها
            مدل 1052 نیست احیانا؟
            با این مدل قبلا منم یه سری مشکلات داشتم منتها نه به این صورت.
            پراب رو هم که بیرون میکشید باز همینطوره یا صفر میشه؟
            ولت دیویژن رو بچرخونید و ببینید با تغییرش مقدار این هم اضافه یا کم میشه و یا همیشه ثابته؟
            درود
            دقیقاً همین مدل هست.(1052).
            پروب رو در میارم هیچ تغییری نمیکنه. ولت دیویژن رو میچرخونم صدای رله های داخل اسکوپ میاد. وقتی صدای رله میاد فاصله زیاد میشه. مثلاً روی 2 ولت ، فاصله کم هست . وقتی میبرم روی 5 ولت ، صدای تق رله میاد. جابجایی نمودار بیشتر میشه . بعدش که میرم روی 10 ولت ، جابجایی کمتر میشه. البته چون مقیاس بزرگتر شده فاصله کم میشه. وگرنه در حقیقت کم نشده. به همین ترتیب وقتی از 200 میلی ولت میخوام برم روی 500 میلی ولت هم صدای رله میاد و جابجایی بیشتر میشه. بعدش روی یک ولت کم میشه و همین طور روی 2 ولت. بعدش روی 5 ولت زیاد میشه چون صدای تق رله میاد.

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
            خوب یه راه مطمئن تر هم اینه اگه کنارش مربعی 1 کیلو داره برای کالیبره است بزن ببین دقیق داره سرجاش میده یا نه، اگه نبود کالیبره نیست
            اما گذشته از اون اینکه دو تا کانال رو همزمان با یه اختلافی نشون بده درسته به این شک نکن
            اینم عکس موج مربعی با کانال یک که مشکل داشت:

اینم کانال 2

جمله ی آخرتون رو متوجه نشدم

دیدگاه

فقط میخواستم مطمئن بشم که مشکل آفست هست یا خیر.
              بله متاسفانه از کالیبره خارج شده و تنها راهش تنظیم مجدد هست (شاید راه دیگه ای باشه ولی بنده در جریان نیستم)
              از جایی که تهیه کردید یه آمار بگیرید معمولا خودشون خدمات کالیبراسیون هم انجام میدن
              اگر جوابی ندادن یه سر برید طبقه زیرین توکل سمت راست. بپرسید راهنماییتون میکنن.
              موفق باشید

دیدگاه

سلام
                اقا کالیبره اسکوپ کاری نداره
                یه فانکشن خوب میخاد با یه سرویس منوال
                بنده خودم اسکوپم رو بنام کالیبره خریدم ولی کالیبره نبود
                منم با کلی جستجو سرویس منوالشو که فک کنم چینی هم بود پیدا کردم بعد با گوگل ترجمه کردم و کالیبره کردم
                البته گوگل خیلی خوب تجربه نمیکنه ولی چون قبلا سرویس منوال اسکوپ هایی مثل تکترونیکس که اتفاقا خیلی هم پیچیده تره رو خونده بودم میفهمیدم چی میگه
                قبل این هم که اسکوپ بخرم میرفتم دانشگاه اسکوپ هارو باز و بررسی میکردم و بعضا تعمیر....کالیبرشون هم میکردم...تا جاییکه بشه...تازه بدون سرویس منوال..چون جنس اشغال بودن....ولی بازم چون سرویس منوال تکترونیکسو خونده بودم از خودم روششو پیدا میکردم و انجام میدادم............اونم فی سبیل الله
                البته تجربه کالیبره اسکوپ دیجیتال ندارم ولی بعید میدونم خعیلی سخت باشه
                اصن میخاین بیارین کالیبره کنم
                موفق باشید
                ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Old_Man نمایش پست ها
                  فقط میخواستم مطمئن بشم که مشکل آفست هست یا خیر.
                  بله متاسفانه از کالیبره خارج شده و تنها راهش تنظیم مجدد هست (شاید راه دیگه ای باشه ولی بنده در جریان نیستم)
                  از جایی که تهیه کردید یه آمار بگیرید معمولا خودشون خدمات کالیبراسیون هم انجام میدن
                  در مورد مشکل آفست میتونید یه کم توضیح بدید؟ و از کجا متوجه شدید که از کالیبره خارج شده؟ اضلاً وقتی یه اسکوپ از کالیبره خارج بشه چه مسائلی پیش میاد؟ این اسکوپ ، شیش ماه نیست که خریداری شده. چرا به این زودی باید اینطور بشه؟

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                  یه فانکشن خوب میخاد با یه سرویس منوال
                  شما کارتون درسته. ما چی؟ فانکشن خوب از کجا بیاریم؟ سرویس منوال با یوزر منوال فرق میکنه؟

دیدگاه

وقت بخیر

معمولا مشکل افست با ریست کردن اسکوپ که توی منوهای اون هست حل میشه !! حتی خودش توی یوتیلیتی تنظیم و کالبره خودکار داره !!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X