اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار ساده فتوسل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار ساده فتوسل

سلام،من یه مدار ساده فتوسل با ترانزیستور و LDR بستم ،مشکلش اینه که موقع وصل شدن یا قطع شدن خروجی یعنی وقتی که شدت نور به مرزی که براش تعیین کردیم میرسه برای حدود یک دقیقه قطع و وصل میشه و بعد درست میشه، برا همین غیر قابل استفاده هست.من با اُپ امپ آشنایی ندارم؛آیا اگه ازش استفاده کنم این مشکل حل میشه؟ممنون میشم یه توضیح در این مورد بفرمایید.

پاسخ : مدار ساده فتوسل

با سلام
    شما باید یه مدار مقایسه کننده با اشمیت تریگر در ادامه ش بذارین تا نوسانات حذف بشن.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
      با سلام
      شما باید یه مدار مقایسه کننده با اشمیت تریگر در ادامه ش بذارین تا نوسانات حذف بشن.
      ببخشید من مبتدی هستم،میشه بیشتر توضیح بدید یا یه مدار نمونه بذارید؟یعنی باید از خروجی یه فیدبک بدم به ورودی؟
      جدیدترین ویرایش توسط Ebrahim988; ۱۲:۵۵ ۱۳۹۶/۰۱/۱۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebrahim988 نمایش پست ها
        سلام،من یه مدار ساده فتوسل با ترانزیستور و LDR بستم ،مشکلش اینه که موقع وصل شدن یا قطع شدن خروجی یعنی وقتی که شدت نور به مرزی که براش تعیین کردیم میرسه برای حدود یک دقیقه قطع و وصل میشه و بعد درست میشه، برا همین غیر قابل استفاده هست.من با اُپ امپ آشنایی ندارم؛آیا اگه ازش استفاده کنم این مشکل حل میشه؟ممنون میشم یه توضیح در این مورد بفرمایید.
        باسلام:
        علت قطع و وصل مدار بخاطر اینست که ترانزیستور بین نقطه قطع و وصل در نقطه بایاسینگ قرار می گیرد. البته این نوع مدار ها با ترانزیستور و بدون آپ امپ بخوبی پاسخ می دهد.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X