اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختار عکس بی ام پی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساختار عکس بی ام پی

Pixel storage
    In uncompressed BMP files, and many other bitmap file formats, image pixels are stored with a color depth of 1, 4, 8, 16, 24, or 32 bits per pixel. Images of 8 bits and fewer can be either grayscale or indexed color. An alpha channel (for transparency) may be stored in a separate file, where it is similar to a grayscale image, or in a fourth channel that converts 24-bit images to 32 bits per pixel.
    Uncompressed bitmap files (such as BMP) are typically much larger than compressed (with any of various methods) image file formats for the same image. For example, the 1058×1058 Wikipedia logo, which occupies about 287.65 KB in the PNG format, takes about 3358 KB as a 24-bit BMP file. Uncompressed formats are generally unsuitable for transferring images on the Internet or other slow or capacity-limited media.
    The bits representing the bitmap pixels are packed within rows. Depending on the color depth, a pixel in the picture will occupy at least n/8 bytes (n is the bit depth, since 1 byte equals 8 bits). The approximate size for a n-bit (2n colors) BMP file in bytes can be calculated, including the effect of starting each word on a 32-bit dword boundary, as:
    , where the floor function gives the highest integer that is less than or equal to the argument; that is, the number of 32-bit dwords needed to hold a row of n-bit pixels; this value multiplied by 4 gives the byte count.
    , where height and width are given in pixels.
    In the formula above, 54 is the size of the headers in the popular Windows V3 BMP version (14-byte BMP file header plus 40-byte DIB V3 header); some other header versions will be larger or smaller than that, as described in tables below. And is the size of the color palette; this size is an approximation, as the color palette size will be bytes in the OS/2 V1 version, and some other versions may optionally define only the number of colors needed by the image, potentially fewer than 2n.[2] Only files with 8 or fewer bits per pixel use a palette; for 16-bit (or higher) bitmaps, omit the palette part from the size calculation:
    For detailed information, see the sections on file format below.
    سلام
    کسی میتونه بگه که اینا یعنی چی ؟؟؟؟
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

پاسخ : ساختار عکس بی ام پی

شرمنده

وای تا جایی که میدونم bmpهم مثل wavمیمونه

من با wav کار کردم
    کافیه پشت سر هم نمایشش بدی
    هیچ فرمول خاصی نداره
    پس اگر ابعاد پیکسل رو نخوای دست کاری کنی کافیه که به صورت binary پخشش کنی جیگر
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

خیلی خوب چطور پخشش کنیم مثلا اندازه عکس 500 *500 باشه و ما بخایم روی نمایشگر 132*132 نمایش بدیم و ضمنا رنگ ها رو چطور میشه مشخص کرد و چطور نمایش داد
      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khast khodaiebehnam
        شرمنده
        وای تا جایی که میدونم bmpهم مثل wavمیمونه
        من با wav کار کردم
        کافیه پشت سر هم نمایشش بدی
        هیچ فرمول خاصی نداره
        پس اگر ابعاد پیکسل رو نخوای دست کاری کنی کافیه که به صورت binary پخشش کنی جیگر
        با سلام

ببخشید ، سوالی برام پیش اومد و اون اینکه ، آیا WAV هم فرمت ذخیره سازی عکس در کامپیوتره ؟ و یا اینکه فرمت فایل با پسوند BMP با فرمت فایل با پسوند WAV ، مشابهه ؟

دیدگاه

سلام
          من با عکس bmp کار کردم و با میکرو از mmc خوندم و رو گرافیک ال سی دی نمایش دادم ابته سیاه وسفید
          ببین همه فایلها (تقریبا) یک header دارند که اطلاعاتی درباره اون فایل را در خودشون دارند بعد از اون header در عکسهای bmp 8بیت به پایین یک palet رنگ دارند بعد از اون اطلاعات خود عکسه
          در عکسهای bmp بعد از palet رنگ اطلا عات عکس از ردیف پایین بصورت rgb ذخیره میشوند مثلا یک عکس 640 در 480 ردیف ها 640 تا پیکسل دارند پس بعد از palet رنگ از سمت چپ پایین عکس 640 بایت (در عکس 8بیت) مینویسه بعد از اون می ره سراغ ردیف یکی مانده به اخر همین کار را تا اتمام عکس می کنه بسته به نوع عکس برای هر pixel 1 یا 4 یا 8 یا 24 بیت فضا نیاز هست
          برای شروع برو سراغ 8 بیت چون 1 بیت و 4 بیت یک کم فرق میکنه
          میتونی توی اینترنت هم سرچ کنی بنویس bmp file format یا bmp stracture
          راستی wav فرمت صداست ولی کار کردن باهاش مثل bmp ساده است by

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

سلام
            آقا می بینید که من فرمتشو درآوردم ولی نمیتونم بخونمش و بفهمم (داد از بیسوادی :cry2: :cry2: :cry2
            الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasmh
              سلام
              من با عکس bmp کار کردم و با میکرو از mmc خوندم و رو گرافیک ال سی دی نمایش دادم ابته سیاه وسفید
              ببین همه فایلها (تقریبا) یک header دارند که اطلاعاتی درباره اون فایل را در خودشون دارند بعد از اون header در عکسهای bmp 8بیت به پایین یک palet رنگ دارند بعد از اون اطلاعات خود عکسه
              در عکسهای bmp بعد از palet رنگ اطلا عات عکس از ردیف پایین بصورت rgb ذخیره میشوند مثلا یک عکس 640 در 480 ردیف ها 640 تا پیکسل دارند پس بعد از palet رنگ از سمت چپ پایین عکس 640 بایت (در عکس 8بیت) مینویسه بعد از اون می ره سراغ ردیف یکی مانده به اخر همین کار را تا اتمام عکس می کنه بسته به نوع عکس برای هر pixel 1 یا 4 یا 8 یا 24 بیت فضا نیاز هست
              برای شروع برو سراغ 8 بیت چون 1 بیت و 4 بیت یک کم فرق میکنه
              میتونی توی اینترنت هم سرچ کنی بنویس bmp file format یا bmp stracture
              راستی wav فرمت صداست ولی کار کردن باهاش مثل bmp ساده است by
              سلام. یعنی برای این کار نیازی به FAT نیست؟
              پیکسلها را چطوری و با چه برنامه ای روی MMC ذخیره می کنند؟

دیدگاه

سلام abbasmh
                ممنون می شوم اگر در مورد کاری که کردین( خوندن عکس BMP با MMC ) رو توضیح بدین تا دوستان استفاده کنند.
                محمد شرفی

دیدگاه

سلام
                  اینو تو msdn دیدم

زندگی یه فرصته

دیدگاه

سلام abbasmh
                    ممنون می شوم اگر در مورد کاری که کردین( خوندن عکس BMP با MMC ) رو توضیح بدین تا دوستان استفاده کنند.
                    محمد شرفی

دیدگاه

سلام ....................

جناب FAM پست قبلیتون چرا اینطوریه؟!!!

http://www.tinaja.com/glib/expbmp.pdf

http://www.exefind.com/bmp-file-format/

http://atlc.sourceforge.net/bmp.html

http://ozviz.wasp.uwa.edu.au/~pbourke/dataformats/bmp/

http://www.adobe.com/cfusion/communi...p;postId=10264

http://wiki.answers.com/Q/Singnature...p_image_format

موفق باشید .
                      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

من هم با فرمت bmp کار کردم هم wav هم avi و یک دستگاه با میکرو درست کردم که روی گرافیک ال سی دس اینها را نشون میده خودمم خیلی دوست دارم یک موضوع باز کنم بزارم بچه ها استفاده کنن ولی نمیدونم چه جوری میشه یک عکس را توی این صفحه جاری بزارم یک نفر گفت باید یک جایی تو اینترنت لود کنم ولی درست نفهمیدم اگه بگین من زو دتر دست به کار میشم
                        میزارم تا بچه ها استفاده کنن

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20612.15
                          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام ......................

برید سایت tinypic.ws و عکستون رو اونجا پلود کنید .

بعدش لینکی که جلوش نوشته IMG رو بردارید (کپی کنید) .

بعد بیاید توی همین تاپیکی که میخواید پست بزنید و پس از انتخاب گزینه ی "پاسخ" ، وقتی امکان تایپ پیدا کردید بالای شکلک ها یه سری گزینه هست گزینه ی دوم از ردیف پاینن دست راست (یه تابلو عکسوار) رو انتخاب کنید و لینک کپی شده رو اونجا paste کنید . حالا

و تمام ..........

موفق باشید

دیدگاه

پیکسل ذخیره شده در بازگشایی فلیلهای bmp,و بسیاری از فرمتهای bitmap,پیکسلهای تصویری ذخیره شده اند
                              با ژرفای رنگ 1و4و8و16و24یا بیت بر پیکسل. عکسها از 8 بیت وکمتر از این
                              متمایز کننده رنگ سیاه و سفید اند یا مرتب کننده رنگ هستند.
                              در کانال الفا(با متد مدل گوناگون)ممکن است 32ذخیره در فایل های جدا کننده باشند جایی که انها شبه هم هستند در تمایز رنگ عکس
                              یا در کانل چهارم انها تبدیل میشن از 24 بیت رنگ به 32 بیت بر پیکسل

بازگشایی فایلهای بیت مپ(از قبیل bmp)دارند انواع بسیار بزرگی از فشرده سازی(با هر نوع متدی)فرمت فایلهای عکسی برای همان عکس.
                              برای مثال یک 1058*1058wikipedia لوگو هر occupies درباره 287.65 kbدر یک فرمت png است
                              درمورد گرفتن 3358kb به همان اندازه 24بیت فایل bmp است.
                              بازگشایی فرمت ها تولید نامناسبی هستند برای انتقال دادن عکسدر اینترنت یا سرعت پایین یا وسایل سرعت محدود.

نمایش یک بیت از ارایش bmp nv pwhv d; sxv hsj.
                              وابستگی به یک رنگ پیکسل در عکس تصرف میکنه کوچکترین n/8بیتهارو(n در عمق است پس 1 بایت برابر 8 بیت است)
                              نزدیک کردن سایز برای یک n/بیتم(2nرنگ)فایل bmpدر بایتها میتونه به حساب بیاد.و نتیجه این میشه شروع کلمات در یک 32 بیت از کلمات باینری
                              مثل واگذار کردن کف یک تابع بالاترین عدد صحیح نتیجه اش کمتر است یا برابر با ارگومان.
                              این یک شماره از 32 بیت است جایی که گرفتن کف تابع بالاترین عدد صحیح.
                              dword ها نیاز داشتن از نگه داریه یک ردیف از n بیتیهای باینری.
                              جایی که بزرگو پهن است پیکسلها ظمیمه شدهاند در یک فرمول مذکور.
                              54 یک سایز است از یک رهبری کننده و وابسته به windows v3 در ورژن bmp)14 فایل bmp هدایت 40 بایتdib v3 است):/.
                              بعضی از رهبریه ورژنها بزرگتر یا کوچک تر است از این مثال.و یک سایز هست در جعبه رنگ
                              این سایز تقریبامثل جعبه رنگ هست از یک os/2 v1ورژن
                              و بعضی دیگر ورژنهای جعبه رنگ امکان تایین اختیاری فقط یک شماره از رنگ مورد نیاز برای عکس است عامل کم 2N.
                              )2(فقط فایلهایی با 8 یا کمتر بیت استبر پیکسل.
                              برای 16 بیت (یا بیشتر)بیتمپها.
                              حذف کردن قسمت جعبه از محاسبه سایز است برای شرح اطلاعات در زیر قسمتی از فرمت فایل را ببینید.........

.

ترجمه این متن بود

Pixel storage
                              In uncompressed BMP files, and many other bitmap file formats, image pixels are stored with a color depth of 1, 4, 8, 16, 24, or 32 bits per pixel. Images of 8 bits and fewer can be either grayscale or indexed color. An alpha channel (for transparency) may be stored in a separate file, where it is similar to a grayscale image, or in a fourth channel that converts 24-bit images to 32 bits per pixel.
                              Uncompressed bitmap files (such as BMP) are typically much larger than compressed (with any of various methods) image file formats for the same image. For example, the 1058×1058 Wikipedia logo, which occupies about 287.65 KB in the PNG format, takes about 3358 KB as a 24-bit BMP file. Uncompressed formats are generally unsuitable for transferring images on the Internet or other slow or capacity-limited media.
                              The bits representing the bitmap pixels are packed within rows. Depending on the color depth, a pixel in the picture will occupy at least n/8 bytes (n is the bit depth, since 1 byte equals 8 bits). The approximate size for a n-bit (2n colors) BMP file in bytes can be calculated, including the effect of starting each word on a 32-bit dword boundary, as:
                              , where the floor function gives the highest integer that is less than or equal to the argument; that is, the number of 32-bit dwords needed to hold a row of n-bit pixels; this value multiplied by 4 gives the byte count.
                              , where height and width are given in pixels.
                              In the formula above, 54 is the size of the headers in the popular Windows V3 BMP version (14-byte BMP file header plus 40-byte DIB V3 header); some other header versions will be larger or smaller than that, as described in tables below. And is the size of the color palette; this size is an approximation, as the color palette size will be bytes in the OS/2 V1 version, and some other versions may optionally define only the number of colors needed by the image, potentially fewer than 2n.[2] Only files with 8 or fewer bits per pixel use a palette; for 16-bit (or higher) bitmaps, omit the palette part from the size calculation:
                              For detailed information, see the sections on file format below

البته خودم که چیزی نفهمیدم امید وارم fam جان بفهمه و به همه بگه

fam جان میشه در مورد کارات یه توضیح بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                              البته من wave رو از رو mmc پخش کردم
                              فقط کافیه پشت سر هم پخشش کنی

علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X