اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار نکردن میکرو پس از پروگرم کردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار نکردن میکرو پس از پروگرم کردن

سلام من قصد دارم یه دماسنج با ال سی دی و ال ام 35 و ATmega8 درست کنم برنامه رو با زبان بیسیک تو بسکام مینویسم و بعد از کامپایل کردن
    رو میکرو میریزمش اما وقتی میکرو رو روی مدار میزارم و اونو راه اندازی میکنم بک لایت ال سی دی روشن میشه و تمام پیکسل های سطر دوم اون روشن میشن و هیچ متنی از جانب میکرو روی اون نوشته نمیشه.
    مشکل از کجاست؟
    لطفا کمک کنین.

پاسخ : کار نکردن میکرو پس از پروگرم کردن

یه همچین مداری که قطعاتش در پروتئوس هست رو میشه اونجا تست کرد و بعد عملی بست
    شبیه سازی کردی؟؟؟
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

سلام
      اینکه سطر دوم LCD ایطور میشه یعنی LCD توسط میکرو شناسایی نشده که دلایل متنوعی میتونه داشته باشه.
      پیشنهاد میکنم قبل از بستن مدار، توی پروتئوس جواب بگیرین
      موفق باشین

دیدگاه

سلام . من به پروگرمر avr910 دارم که میکرو رو بدون ارور پروگرم میکنه . فیوز بیتاشم روی 1 مگاهرتز و روی کار با کلاک داخلی میکرو تنظیم کردم . ولی وقتی توی مدار میذارم و vcc و gnd رو وصل میکنم پایه های میکروم اصلا کار نمیدن . مشکل از کجاست به نظرتون ؟؟ پروگرمر میتونه خراب باشه؟ یا میکروم سوخته یا چی ؟ چون میکروم خام هستش و جدید خریداری کردم .

ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eydi نمایش پست ها
          سلام . من به پروگرمر avr910 دارم که میکرو رو بدون ارور پروگرم میکنه . فیوز بیتاشم روی 1 مگاهرتز و روی کار با کلاک داخلی میکرو تنظیم کردم . ولی وقتی توی مدار میذارم و vcc و gnd رو وصل میکنم پایه های میکروم اصلا کار نمیدن . مشکل از کجاست به نظرتون ؟؟ پروگرمر میتونه خراب باشه؟ یا میکروم سوخته یا چی ؟ چون میکروم خام هستش و جدید خریداری کردم .

ممنون میشم راهنمایی کنید
          سلام

شما وقتی با پروگرامر میکرو رو پروگرام کردید بنابراین میکرو سالمه و برنامه روی حافظه فلش میکرو ریخته شده و مشکلی نیست
          اگه شک دارید که ممکنه میکرو سوخته باشه میتونید دوباره میکرو رو پروگرام کنید اگه برنامه پروگرامر پروگرام شدن میکرو رو تاید کرد پس مشکلی نیست
          برنامه ای که نوشتید رو حتما بزارید تا دوستان بتونن راهنماییتون کنن
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

اگه از PORTC.6 میکرو مگا8 استفاده میکنی بهتره با یه پایه دیگه عوضش کنی.چون به محض صفر شدن پایه میکرو ریست میشه مگه اینکه فیوز بیتشو تنظیم کنی که باز موقع پروگرام کرد میکرو به مشکل میخوری.کلا بهتره تا جایی که پایه اضافه داری از PORTC.6 استفاده نکنی.

دیدگاه

سلام دوستان
              من هم همین مشکل رو دارم!!!
              دو هفته وقت گذاشتم برا ال سد دی نوکیا 5110 شبیه سازی کردم جواب داد ولی در عمل جواب نداد
              دوباره برنامه رو تغییر دادم و رو ال سی دی کرکتری نوشتم شبیه سازی جواب داد ولی هیچ عکس العمی در عمل وجود نداشت و ال سی دی فقط روشن بود!!
              بعد از عوض کردن پروگرامر 2 میکرو اس ام دی از جوان الکترونیک خریدم و دو باره مدار رو بستم ولی باز هم جواب نداد
              آخر یه دستور سادع ست ریست نوشتم دیدم ای بابا اصلا اون رو هم اجرا نمی کنههههههههه!!!!!
              ممنون می شوم از کمکتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X