اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروفن تحت شبکه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروفن تحت شبکه

سلام دوستان عزیز. من میخواستم با میکرو stm تحت کابل شبکه به صورت آنلاین صدای میکروفونو از برد stm به یه سرور یا کامیپوتر ارسال کنم. به نظرتون اینکار شدنیه؟ کسی میتونه راهنمایی کنه یا میتونه انجامش بده؟ ممنون میشم.

پاسخ : میکروفن تحت شبکه

سلام اگه از میکروفن دیجیتال با رابط i2s استفاده کنی کارت راحت تر میشه، بعد دریافت دیتا از میکروفن شما باید هر مثلا 1 کیلو بایت دیتا رو بصورت یه پک بفرست ، اون طرف سرور هم باید این دیتا رو به یکی از فرمتهای صوتی تبدیل کنین، من برا شبکه TCP کار کردم شما اگه realtime بودن مد نظرت نیست میتونی TCP استفاده کنی.

دیدگاه

سلام دوست عزیز خیلی ممنونم، یسری میکروفن ها هستند که خروجی I2S دارند . فکر میکنم بشه گیرشون آورد. سوال اینجاست که اگه از TCP استفاده بشه چقدر تاخیر وجود داره؟ شما دقیقا همینکارو کردین؟ کیفیت صدا در چه حد بود؟

دیدگاه

مهندس چی شد؟

دیدگاه

سلام
          اگه مدار میکروفنی دارین که خروجی قابل قبولی داره میتونید از تراشه های واسط I2C استفاده کنید و دیتا رو با اون ها انتقال بدین
          ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amirlopez نمایش پست ها
            سلام
            اگه مدار میکروفنی دارین که خروجی قابل قبولی داره میتونید از تراشه های واسط I2C استفاده کنید و دیتا رو با اون ها انتقال بدین
            سلام با سپاس تراشه ای رو میشناسید برای اینکار؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط isss.grp نمایش پست ها
              سلام با سپاس تراشه ای رو میشناسید برای اینکار؟؟
              PCF8574
              البته فکر کنم ماژولش هم باشه
              باید بگردی
              ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amirlopez نمایش پست ها
                PCF8574
                البته فکر کنم ماژولش هم باشه
                باید بگردی
                این مبدل i2c هست اما ایشون میخان با شبکه انتقال بدن،
                من دقیقا همن کارو نکردم اما جدا از هم تست کردم، کیفیت میکروفنش حرف نداره صدا واقعیه، نویزهای محیط هم روش اثر نمیکنن، برا ارسال صوت هم میتونی از udp استفاده کنی سرعتش به نسبت tcp بیشتره، برا انتقال ویدیو هم میتونی ازش استفاده کنی. اما با tcp بافر کنی و بفرستی امنیتش بیشتره که دیتا از دست نرن، باید یه میکرو که هم i2s و هم physical lan داره استفاده کنی.

اگر بتونی پروتکل voip هم پیاده کنی عالیه دیگه سمت گیرنده نیاز به نوشتن برنامه اضافی نداری.
                جدیدترین ویرایش توسط محمد پورخلیلی; ۲۳:۴۷ ۱۳۹۶/۰۲/۱۹.

دیدگاه

یعنی شما از یک ایسی جدا به جای میکروفن و adc استفاده کردی؟
                  اینجوری سرعت پایین نمیاد؟ چون شما اگر با adc بخونی کلاک کمتری نیاز داری تا اینکه بخوای از یک ایسی دیگه دیتا بگیری.
                  ---------
                  .
                  .
                  ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy نمایش پست ها
                    یعنی شما از یک ایسی جدا به جای میکروفن و adc استفاده کردی؟اینجوری سرعت پایین نمیاد؟ چون شما اگر با adc بخونی کلاک کمتری نیاز داری تا اینکه بخوای از یک ایسی دیگه دیتا بگیری.
                    میکروفن دیجیتال خودش تقویت کننده، فیلتر و مبدل انالوگ به دیجیتال اختصاصی داره ، با ADC میکرو به اون کیفیت در نمیاد. بخاطر وجود DMA اصلا روی سرعت میکرو تاثیری نداره. برای کار با صوت هم نرم افزارها بسیار پیشرفته ای برای STM32 اماده شده که هر پردازشی بخاین مثل فیلترها یا اکولایزر روی صدا بتونین انجام بدین، شرط خوب عمل کردن این برنامه ها اینه کیفیت صدا ورودی قابل قبول باش. چند شماره از میکروفن های دیجیتال با خروجی I2S رو زیر میذارم:
                    SPH0645LM4H-B
                    SPM1423HM4HM
                    P45DT02
                    جدیدترین ویرایش توسط محمد پورخلیلی; ۱۹:۱۹ ۱۳۹۶/۰۲/۲۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد پورخلیلی نمایش پست ها
                      این مبدل i2c هست اما ایشون میخان با شبکه انتقال بدن،
                      من دقیقا همن کارو نکردم اما جدا از هم تست کردم، کیفیت میکروفنش حرف نداره صدا واقعیه، نویزهای محیط هم روش اثر نمیکنن، برا ارسال صوت هم میتونی از udp استفاده کنی سرعتش به نسبت tcp بیشتره، برا انتقال ویدیو هم میتونی ازش استفاده کنی. اما با tcp بافر کنی و بفرستی امنیتش بیشتره که دیتا از دست نرن، باید یه میکرو که هم i2s و هم physical lan داره استفاده کنی.

اگر بتونی پروتکل voip هم پیاده کنی عالیه دیگه سمت گیرنده نیاز به نوشتن برنامه اضافی نداری.
                      سلام ممنون از لطف شما، مهندس شما چیو جدا تست کردی کیفیت خوبی داشته ؟
                      الان نتیجه نهایی چی شد
                      من برد دیسکاوری 407 رو بررسی کردم یه میکروفن دیجیتال داره همون (mp45dt02) ولی بدون شبکه که تست کردم و برنامه آماده ریختم که فقط با هدفون گوش بدم خیلی نویز داره. کیفیت صداشم خوب نیست زیاد. پیشنهاد نهایی شما چیه؟
                      جدیدترین ویرایش توسط isss.grp; ۱۵:۴۵ ۱۳۹۶/۰۳/۲۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X