اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در تهیه مفتول مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در تهیه مفتول مناسب

سلام
    من میخوام جندتا led رو به صورت افقی به هم وصل کنم و برای اینکار می خوام از یه تیکه مفتول رسانا که با کشش صافش میکنم استفاده کنم .(مثل فیلم زیر)
    کد:
    [FONT=&quot]https://www.youtube.com/watch?v=vf_IpviMiFU
    [/FONT]

می خواستم بدونم باید از چه نوع مفتولی استفاده کنم چه سایزی و از کجا تهیه کنم ؟

پاسخ : کمک در تهیه مفتول مناسب

اولا چیز خاصی نیست نوع سیم برای ساخت این کاردستی اصلا و ابدا اهمیتی ندارد از هر سیم دم دستی نازکی که دارید استفاده کنید حتی اگر به ضخامت تار مو باشد چون LED های کلاهی جریان ناچیزی مصرف می کنند. مثلا یک سیم دو رشته ی معمولی برق را برش دهید و یکی از دهها تار نازک داخل رشته سیم را استفاده کنید
    دوما در ویدئو از سیم نازک دارای پوشش تفلون (چون براق است و به زیبایی کاردستی کمک می کند) صحبت کرد که البته گفت می توانید سیم رشته ای نازک را هم آغشته به سیم لحیم نمایید تا هم سفت تر شود و هم مثل سیم تفلون براق شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
      اولا چیز خاصی نیست نوع سیم برای ساخت این کاردستی اصلا و ابدا اهمیتی ندارد از هر سیم دم دستی نازکی که دارید استفاده کنید حتی اگر به ضخامت تار مو باشد چون LED های کلاهی جریان ناچیزی مصرف می کنند. مثلا یک سیم دو رشته ی معمولی برق را برش دهید و یکی از دهها تار نازک داخل رشته سیم را استفاده کنید
      دوما در ویدئو از سیم نازک دارای پوشش تفلون (چون براق است و به زیبایی کاردستی کمک می کند) صحبت کرد که البته گفت می توانید سیم رشته ای نازک را هم آغشته به سیم لحیم نمایید تا هم سفت تر شود و هم مثل سیم تفلون براق شود
      ببخشید ولی دلیل استفاده از مفتول اینه که سطرهای led رو نگه داره و باید تا حدی محکم باشه

دیدگاه

با این وصف می توانید از هر سیم مفتولی نازک مثلا نمره 0.5 و یا کمتر(که به ظاهر و ظرافت کاردستی خدشه وارد نکند) و یا همان قلع اندود کردن سیم رشته ای که عرض شد استفاده کنید.
        جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۱:۵۸ ۱۳۹۶/۰۱/۲۵.

دیدگاه

با این وصف می توانید از هر سیم مفتولی نازک مثلا نمره 0.5 و یا کمتر(که به ظاهر و ظرافت کاردستی خدشه وارد نکند) و یا همان قلع اندود کردن سیم رشته ای که عرض شد استفاده کنید.
          ممنون ازجوابتون
          مشکل من هم همینه دیگه که نمیدونم از کجا باید سیم مفتولی مثلا 0.5 بخرم ؟
          جدیدترین ویرایش توسط galaxy.0; ۲۱:۳۷ ۱۳۹۶/۰۱/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط galaxy.0 نمایش پست ها
            ممنون ازجوابتون
            مشکل من هم همینه دیگه که نمیدونم از کجا باید سیم مفتولی مثلا 0.5 بخرم ؟
            من خودم از رشته های داخل کابل اف اف استفاده میکنم . هم نازک هستند و هم مقاومت بالایی دارند

دیدگاه

من خودم از رشته های داخل کابل اف اف استفاده میکنم . هم نازک هستند و هم مقاومت بالایی دارند
              کابل اف اف از کجا باید تهیه کنم؟ متری میفروشن ؟ انواع مختلف داره یا فقط یک مدله ؟

دیدگاه

کابل اف اف از کجا باید تهیه کنم؟ متری میفروشن ؟ انواع مختلف داره یا فقط یک مدله ؟
                با درود
                از فروشگاههای فروش لوازم برقی میتوانید تهیه بکنید....
                به صورت متری میباشد .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
                  با درود
                  از فروشگاههای فروش لوازم برقی میتوانید تهیه بکنید....
                  به صورت متری میباشد .....
                  سلام .
                  خیلی گرونه ؟ متری چنده ؟

دیدگاه

سلام .
                    خیلی گرونه ؟ متری چنده ؟
                    حدود قیمت فکر کنم متری 2000 تومان میباشد !!!!! ولی فویل دار قیمتش بیشتر هست که برای کار شما احتمالاً معمولی جواب میدهد....
                    کابل آیفون 12 رشته میباشد و فکر کنم با چند متر کارتان هم راه می افتد !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X