اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب میکرو و ماژول مناسب برای شبکه سنسور بیسیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب میکرو و ماژول مناسب برای شبکه سنسور بیسیم

با عرض سلام و ادب خدمت مهندسین بزرگوار
    ما برای ساخت یه شبکه سنسور بیسیم
    که یک سمت اون 4 تا پک سنسوری داریم که بصورت بیسیم دیتا رو میخان برای کامپیوتر ارسال کنند
    کارش به این شکل هست که میخایم هرکدوم رو کامپیوتر فراخوانی کرد، داده خودشو بفرسته
    پک سنسور ها فرضی هستند و نمادی از یک فرستنده هستند که داده های مخابراتی رو قراره بفرسته
    هدف اصلی ما اینه که یه الگوریت ایجاد آشوب برای بالابردن امنیت سیستم سنسوری رو تست کنیم اینجا
    به این شکل که ما با یه الگوریتم توی 4 تا پک میام به سیگنال اصلی که در آزمایش اول فقط یک دنبال پالس هست(ترجیحا 32 بیتی)
    اعمال می کنیم و درگیرنده که کامپیوتر باشه اون رو دیکد میکنیم و نمایش میدیم

برای انجام این پروژه،
    میکروی مناسب چیه بنظرتون؟
    الگوریتم هم قراره کد آشوب رو 32 بیتی یا 16 بیتی ایجاد کنه
    در حالت کلی میخایم برای هر بسته ارسالی داشته باشیم این رو و بستگی داره که فرستنده گیرنده چه تعداد بیتی رو میفرسته هربار که هنوز انتخابش نکردم

آیا میکروهای سری stm جوابگوی اینکار هستند؟
    و میشه توسط اونها اینکار رو انجام داد؟
    برای فرستنده گیرنده هم فعلا nrf24l01 رو در نظر گرفتم
    آیا انتخاب های بهتری رو سراغ دارید؟
    در حال حاضر هم قراره پروژه در یک فضای تقریبا 20 متر مربع تست بشه تقریبا فضای یک اتاق
    پیشاپیش ممنونم از راهنماییهاتون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته این نکته رو یاداوری کنم که بنده با avr آشنایی دارم و تا جایی که اطلاع دارم نمیشه چنان الگوریتم ایجاد آشوبی رو توی اون پیاده کرد،(البته بازم نمیدونم)
    و اگر قرار باشه arm کار کنم باید از اول یادش بگیرم که حدود یک هفته وقتمو میگیره طبیعتا
    و درخواست میکنم موردی رو برای آموزش پیشنهاد بدید که بتونم موارد آموزشی خوبی براش پیدا کنم
    ممنون
    من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی
    ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

پاسخ : انتخاب میکرو و ماژول مناسب برای شبکه سنسور بیسیم

سلام
    بله شما میتونید به راحتی با میکرو های stm 32 اینکار رو انجام دهید ، برای اینکار میتونید یه برد دیسکاوری Stm رو بخرید و کدتون را روی آ« پیاده کنید ، خوبی این میکرو اینه که اینا واحد DSP دارند و به راحتی میتونید عملیات ریاضی رو انجام دهید . با NRF هم میتونید تا 100 رو پشتیبانی کنید ولی عملا تا 60 متر جواب میده، اگه فاصله براتون مهم هستش میتونیداز ماژل های زیگبی نیز استفاده کنید که برد و امنیت بهتری دارند.

دیدگاه

پاسخ : انتخاب میکرو و ماژول مناسب برای شبکه سنسور بیسیم

سلام بر شما
      ممنون از پاسخگوییتون

چون 4 تا پک سنسور میخام، پس باید 4 تا میکرو و... بخرم
      و ناچارم برای سهولت کار، ابتدا با یکی دوتا هدر برد کار کنم و بعدش مدار اصلی رو بسازم

با توجه به توضیحات شما در مورد واحد dsp
      آیا حافظه داخلی میکرو ها کافیه برای ذخیره دیتای مربوط به الگوریتم ایجاد آشوب یا نیست؟
      کدوم سری از این میکروها مطمئنا میتونند کار پردازشی ما رو بخوبی جواب بدن و بطور کامل، نیاز ما رو تامین کنند؟
      فاصله توی اینکار برای ما اهمیتی نداره
      فعلا فضا رو روی یک اتاق در نضر گرفتیم
      ولی عبور از دیوار چرا برامون اهمیت بالایی داره
      و در کنار اون امنیت کار و همونطوری که گفتم هدف اصلی ما ایجاد آشوب برای بالا بردن امنیت هست و پروژه تحقیقاتی اصلی ما همین تست نوعی الگوریتم ایجاد امنیت در ارسال و دریافت هست.
      ممنونم از شما
      من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی
      ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X