اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از قطعه ی کریستال اوسیلاتور برای فرستنده DTMF

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از قطعه ی کریستال اوسیلاتور برای فرستنده DTMF

سلام،من میخوام سیگنال DTMF رو روی فرکانس 100 مگاهرتز سوار کنم،آیا میتونم این قطعه که یک کریستال اوسیلاتور 100 مگاهرتز هست رو استفاده کنم تو مدارم ؟یا بذارید سوالم رو کلی تر بپرسم،آیا میشه از این قطعه برای قسمت اوسیلاتور فرستنده رادیویی استفاده کرد؟ممنون .

جدیدترین ویرایش توسط M16A2; ۲۳:۲۸ ۱۳۹۶/۰۲/۱۶.

پاسخ : استفاده از قطعه ی کریستال اوسیلاتور برای فرستنده DTMF

دوستانی که رشتشون مربوط به مخابرات میشه خواهشا حداقل یه نظر در این مورد بدین،خیلی فوریه.

دیدگاه

اکثر فرستنده ها در حال حاضر از کریستال برای تولید فرکانس استفاده میکنند که پایدار تر از مدارات دیگر هست
      توی نت نقشه فرستنده زیاده
      ساده ترین راه فرستنده FM هست فرکانس DTMF در محدوده فرکانس صوت هست و میشه با یک فرستنده FM منتقلش کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
        اکثر فرستنده ها در حال حاضر از کریستال برای تولید فرکانس استفاده میکنند که پایدار تر از مدارات دیگر هست
        توی نت نقشه فرستنده زیاده
        ساده ترین راه فرستنده FM هست فرکانس DTMF در محدوده فرکانس صوت هست و میشه با یک فرستنده FM منتقلش کرد
        دوست عزیز ممنون از این که پاسخ دادید.ببینید مدولاسیون که منظورم همون FM هست.با کریستال معمولی دوپایه هم فرستنده FM عملا زیاد درست کردم،ولی اینجا منظورم کریستال اوسیلاتور 4 پایه هست که تغذیه 5 ولت داره .باین علت میخوام از این قطعه بجای کریستال معمولی استفاده کنم که یک فرکانس اصلی و بدون هارمونیک داره بر خلاف کریستال معمولی که هارمونیک داره.آیا تو فرستنده رادیویی از این قطعه استفاده میشه یا صرفا این قطعه فقط برای کلاک میکروکنترولر استفاده میشه؟

دیدگاه

دوست عزیز
          شما چرا مصر هستید از این کریستال استفاده کنید ؟
          در فرستنده های فرکانس بالا معمولا از کریستالهایی با فرکانس کمتر استفاده میشود و طی طبقات چند برابر کننده فرکلنس مورد نظر به دست میایید ... همچنین باید توجه داشته باشید که در مدولاسیون FM لاجرم از تغییر فرکانس متناسب با موج حامل میباشیم که استفاده از منبع فرکانس ثابت را منتفی میکند ....
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M16A2 نمایش پست ها
            دوست عزیز ممنون از این که پاسخ دادید.ببینید مدولاسیون که منظورم همون FM هست.با کریستال معمولی دوپایه هم فرستنده FM عملا زیاد درست کردم،ولی اینجا منظورم کریستال اوسیلاتور 4 پایه هست که تغذیه 5 ولت داره .باین علت میخوام از این قطعه بجای کریستال معمولی استفاده کنم که یک فرکانس اصلی و بدون هارمونیک داره بر خلاف کریستال معمولی که هارمونیک داره.آیا تو فرستنده رادیویی از این قطعه استفاده میشه یا صرفا این قطعه فقط برای کلاک میکروکنترولر استفاده میشه؟
            کریستال با اسیلاتور عملا هیچ فرقی ندارند .. اصلا مهم نیست چند تا پایه داره- بالاخره فرکانس روی یک پایه ظاهر میشه دیگه - همون پایه جایگزین پایه خروجی کریستال در نقشه مدار فرستنده قرار میگیره

دیدگاه

با سلام مجدد خدمت دوستان.تو مدار زیر گفته شده که با کریستال 48 مگ در خروجی 146 مگاهرتز داریم.من میخوام بجای 48 مگاهرتز از 40 مگ استفاده کنم و در خروجی فقط 120 مگ داشته باشم و 80 مگاهرتز و 40 مگاهرتز تو خروجی نباشه.از چه روابطی باید برای محاسبه مقادیر خازن های روی بیس و امیتر ترانزیستور استفاده کنم؟ممنون میشم کمک کنید.(در ضمن برای دوستانی که دنبال یک فرستنده کریستالی با کیفیت عالی میگردن من قبلا این مدار رو عملا بستم و جواب گرفتم)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X