اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خروجی لچ حتی در صورت قطع برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خروجی لچ حتی در صورت قطع برق

با سلاممن با ای سیpt2272l4 گیرنده که خروجی لچ میده (برای ریسه لامپ های مناسبتی سطح شهر)گیرنده درست کردم ولی مشکل اینه وقتی توی روز برق قطع میشه دوباره شب باید برن با ریموت روشن کنن راهی هست که n شب اوتومات روشن بشه تا موقعی که دوباره با ریموت خاموشش کنن

پاسخ : خروجی لچ حتی در صورت قطع برق

نوشته اصلی توسط allist نمایش پست ها
    با سلاممن با ای سیpt2272l4 گیرنده که خروجی لچ میده (برای ریسه لامپ های مناسبتی سطح شهر)گیرنده درست کردم ولی مشکل اینه وقتی توی روز برق قطع میشه دوباره شب باید برن با ریموت روشن کنن راهی هست که n شب اوتومات روشن بشه تا موقعی که دوباره با ریموت خاموشش کنن
    از یه سوئیچ حساس به نور (که معمولا بهش فوتوسل میگن) میتونی استفاده کنی تو مسیر ریسه ها که اتوماتیک بشه.
    جدیدترین ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی; ۰۶:۱۷ ۱۳۹۶/۰۲/۱۲.

دیدگاه

میشه یه میکرو کوچیک مثله tiny13 هم قرار داد که آخرین حالت رو ذخیره کنه و هر بار که برق وصل شد آخرین حالت رو اجرا کنه!

دیدگاه

دوست عزیز همه لامپ های سطح شهر یا با فوتوسل کنترل میشن یا تایمر اینایی که من گفتم ریسه لامپ های مناسبتی هستن که نباید با بقیه لامپ ها هر روز روشن بشن به همین خاطر از ریموت استفاده میکنیم مثلا امروز عیده باید روشن بشن دو روز بعد وفات نباید روشن بشن در ضمن اگه روی هر ستون یک فوتوسل داشت مشکلم حل بود تغذیه گیرنده قبل از فوتوسل میگرفتم ولی روی هر خط فقط یک فوتوسل داره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
        میشه یه میکرو کوچیک مثله tiny13 هم قرار داد که آخرین حالت رو ذخیره کنه و هر بار که برق وصل شد آخرین حالت رو اجرا کنه!
        ممنونازتوجهتون.یکنمونه نقشه همون مدارمو بامیکروatmega8پیداکردم یعنی حتی اگه برققطع بشه اخرین حالتش حفظ میکنه؟
        یک نمونه هم فلیپ فلاپ دارم که خروجی لچ میده ولی نمیدونم در صورت قطع برق حلت قبل خودش حفظ میکنه؟
        ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

ممنونازتوجهتون.یکنمونه نقشه همون مدارمو بامیکروatmega8پیداکردم یعنی حتی اگه برققطع بشه اخرین حالتش حفظ میکنه؟
          یک نمونه هم فلیپ فلاپ دارم که خروجی لچ میده ولی نمیدونم در صورت قطع برق حلت قبل خودش حفظ میکنه؟
          ممنون میشم راهنمایی کنید
          آره میتونید تو eeprom میکرو آخرین حالت رو ذخیره کنید اینجوری با قطع برق اون حالت از بین نمیره و با وصل شدن برق آخرین حالت اجرا میشه
          فلیپ فلاپ و آی سی های رم با قطع برق کل اطلاعاتشون پاک میشه

دیدگاه

از رله لچ استفاده کن
            این رله ها وقتی جهت تغذیه عوض بشه جهتش عوض میشه و همونجوری میمونه تا یه تغذیه بر عکس بهش بدی.
            پایا الکترونیک داره
            کافیه وصلش کنی به 2 تا پیاه خروجی آی سی گیرنده ریموت
            حالا اگه دکمه اول بزنی یکی از خروجی ها 1 میشه و دومی هم که 0 بوده پس رله مثلا قطع میشه
            حالا اگه دکمه دوم بزنی اولی که 0 بود و دومی 1 میشه و رله تغییر وضعیت میده و همونجوری میمونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
              از رله لچ استفاده کن
              این رله ها وقتی جهت تغذیه عوض بشه جهتش عوض میشه و همونجوری میمونه تا یه تغذیه بر عکس بهش بدی.
              پایا الکترونیک داره
              کافیه وصلش کنی به 2 تا پیاه خروجی آی سی گیرنده ریموت
              حالا اگه دکمه اول بزنی یکی از خروجی ها 1 میشه و دومی هم که 0 بوده پس رله مثلا قطع میشه
              حالا اگه دکمه دوم بزنی اولی که 0 بود و دومی 1 میشه و رله تغییر وضعیت میده و همونجوری میمونه
              سلام
              چه جالب!
              با قطع برق آخرین حالت خودش رو حفظ میکنه؟

دیدگاه

بهتره برای این کار از DS1307 و Attiny13 استفاده کنید(با باتری سکه ای بک آپ برای 1307 )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X