اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی جهت خرید بی متال برای الکتروموتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی جهت خرید بی متال برای الکتروموتور

سلام
    من یک الکتروموتور 2 اسب / یک و نیم کیلووات و تک فاز خریدم ضمنا روی پلاک موتور نوشته 11.5 آمپرفروشنده موتور به من گفت برای حفاظت موتور باید یه بی متال 15 آمپر بخریامروز رفتم از فروشگاه برق صنعتی بی متال بخرم گفت شما باید 3 آمپر بخری!!! حالا نمیدونم کدوم درست گفتن ؟!

بی متال با چه مشخصاتی باید بخرم ؟ و درجه بی متال رو روی چه آمپری باید تنظیم کنم ؟

و این که من یه سیم وصل کردم به فاز و نول موتور و یه سرش هم زدم به پریز. این سیم رو چی جوری به بی متال وصل کنم ؟ آیا وسیله دیگه مثل کنتاکتور هم لازمه یا همین بی متال کفایت میکنه ؟

سوال آخرم اینه که اگر کلید حرارتی بگیرم بهتر نیست ؟ یه چیزی میخوام که جمع و جور باشه زیاد وسیله نخواد و تابلو هم لازم نباشه

ممنون
    جدیدترین ویرایش توسط the boy; ۲۳:۴۸ ۱۳۹۶/۰۲/۱۱.

پاسخ : درخواست راهنمایی جهت خرید بی متال برای الکتروموتور

سلام دوست عزیز
    حرف فروشنده لوازم برق صنعتی درست هست
    موتور 1.5 کیلو وات حدود 3 آمپر جریان میکشه
    شما باید یه بی متالی انتخاب کنید که رنج 3 امپر را داشته باشه بسته به نوع کنتاکتور و برندش داره
    اگه میتونی یه عکس از پلاک موتور بزار
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

سلام
      موتور 2اسب تک فاز که گفته شد دو سیم پیچ اصلی وفرعی(راه انداز)دارد وجریان رویه موتور شما 11.5 امپر درج شده پس شما بی متال یا کنترل جریان که جریانی در حدود 10 تا 15 امپر را کنترل کند تهیه فرمایید وشما جریان موتور را میتوانید نسبت به کارتان تنظیم کنید حدودا 12 یا 13 امپر مناسبه دلیل جریان بالا ی موتور تک فاز بودنشه همین موتور اگر سه فاز بود حرف دوستمون درست بود موتورها ی سه فاز به ازای هر اسب 1.5 امپر جریان میکشند یعنی 3 امپر از هر فاز پس جمع 3 امپر از هر فاز می شود 9 امپر وچون موتور تک فاز راندمان کمتری نسبت به 3 فاز دارد جریان بیشتری میکشد البته در حالت کار دائم ،هنگام استارت سیم پیچ استارت وارد عمل شده بسته به نوع راه اندازی ازمدار خارج میشود.
      نحوه اتصال کنترل بار یا بی متال سه کنتاکت (سه مسیر عبور جریان)را سری کرده و موتور وبی متال را بصورت سری وصل میکنیم وبه برق متصل میکنیم .
      موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا 1392 نمایش پست ها
        سلام موتور 2اسب تک فاز که گفته شد دو سیم پیچ اصلی وفرعی(راه انداز)دارد وجریان رویه موتور شما 11.5 امپر درج شده پس شما بی متال یا کنترل جریان که جریانی در حدود 10 تا 15 امپر را کنترل کند تهیه فرمایید وشما جریان موتور را میتوانید نسبت به کارتان تنظیم کنید حدودا 12 یا 13 امپر مناسبه دلیل جریان بالا ی موتور تک فاز بودنشه همین موتور اگر سه فاز بود حرف دوستمون درست بود موتورها ی سه فاز به ازای هر اسب 1.5 امپر جریان میکشند یعنی 3 امپر از هر فاز پس جمع 3 امپر از هر فاز می شود 9 امپر وچون موتور تک فاز راندمان کمتری نسبت به 3 فاز دارد جریان بیشتری میکشد البته در حالت کار دائم ،هنگام استارت سیم پیچ استارت وارد عمل شده بسته به نوع راه اندازی ازمدار خارج میشود.نحوه اتصال کنترل بار یا بی متال سه کنتاکت (سه مسیر عبور جریان)را سری کرده و موتور وبی متال را بصورت سری وصل میکنیم وبه برق متصل میکنیم .موفق باشید
        ممنون از دوستان بابت راهنمایی بنده از برق سررشته ای ندارم و میخوام سیم رو ببرم پیش یک تعمیرکار موتور تا برام وصلش کنه در حال حاضر یک سیم دارم که یک سرش رو وصل کردم به فاز و نول موتور و یک سرش رو به دوشاخ.
        من یک بی متال بخرم و این سیم رو از موتور جدا کنم و ببرم پیش تعمیر کار کافیه ؟ وسیله دیگه ای لازم نیست بخرم ؟
        اگر بخوام با کلید خاموش و روشن بشه باید چی کار کنم ؟ فقط باید به جای بی متال کلید حرارتی بگیرم ؟
        جدیدترین ویرایش توسط the boy; ۲۳:۴۹ ۱۳۹۶/۰۲/۱۴.

دیدگاه

سلام دوستان اگر کسی دو سه تا سوال آخر من رو جواب بده ممنون میشم

دیدگاه

سلام
            شما یک موتور تک فاز دارید ومی خواهید دربرابر اتصال کوتاه واضافه بار محافظت بشه کار اصولی اینکه شما یک کلید مینیاتوری 25 امپری برای اتصال کوتاه ویک کنتاکتور (اگر ساخت کره یا اروپایی باشه 16 امپر اگر چینی باشه حداقل 25 امپری)ویک استپ واستارت و یک بی متال(بیمتال همان کلید حرارتیست که در مقابل اضافه جریان عمل ودر سه فاز در مقابل دو فاز شدن عمل میکند)تهیه کنید والکتریکی براحتی این کارو انجام میده در ضمن اگر مدیر سایت وقوانین سایت اجازه بده من میتونم با قیمت خیلی پایین برات اماده کنم و بهت بدم.
            موفق باشید.

دیدگاه

سلام
              شما یک موتور تک فاز دارید ومی خواهید دربرابر اتصال کوتاه واضافه بار محافظت بشه کار اصولی اینکه شما یک کلید مینیاتوری 25 امپری برای اتصال کوتاه ویک کنتاکتور (اگر ساخت کره یا اروپایی باشه 16 امپر اگر چینی باشه حداقل 25 امپری)ویک استپ واستارت و یک بی متال(بیمتال همان کلید حرارتیست که در مقابل اضافه جریان عمل ودر سه فاز در مقابل دو فاز شدن عمل میکند)تهیه کنید والکتریکی براحتی این کارو انجام میده در ضمن اگر مدیر سایت وقوانین سایت اجازه بده من میتونم با قیمت خیلی پایین برات اماده کنم و بهت بدم.
              موفق باشید.
              ممنون
              راستش من میخوام سریع اینو جمعش کنم بره و این چزایی که شما گفتی پیچیده شد و تابلو میخواد ضمن این که بنده اصفهان هستم

یه بی متال بگیرم کافیه ؟ ببندمش به سیم یه سرش به موتور یه سرش به پریز درسته ؟
              حالا اگر کلید حرارتی بگیرم چیز اضافه تری نیاز میشه ؟ سادگی برام در اولویته

دیدگاه

سلام
                راه اسان وکارامد که بارها انجام دادم ومتداول هم هست شما یک کلید مینیاتوری 25 امپر تهیه کنید (تک فاز یا سه فاز)ویک دوشاخه ، سر دو سیم را به دو شاخه وصل کنیدو یک سر سیم را به یک طرف مینیاتوری و از طرف دیگر مینیاتوری به موتوروصل کنید سردیگر سیم را از دو شاخه مستقیم به موتور وصل کنید کلید مینیاتوری هم در برابر اتصال کوتاه وهم در مقابل اضافه جریان (اضافه جریان یااضافه بار زمانی اتفاق میافتد که موتور بیش از اندازه زیر بار برود)به خوبی عمل میکند. در ضمن بیمتال همان کلید حرارتی است مگر اینکه چیز دیگری مد نظرتون باشد. موفق باشید.

دیدگاه

سلام
                  راه اسان وکارامد که بارها انجام دادم ومتداول هم هست شما یک کلید مینیاتوری 25 امپر تهیه کنید (تک فاز یا سه فاز)ویک دوشاخه ، سر دو سیم را به دو شاخه وصل کنیدو یک سر سیم را به یک طرف مینیاتوری و از طرف دیگر مینیاتوری به موتوروصل کنید سردیگر سیم را از دو شاخه مستقیم به موتور وصل کنید کلید مینیاتوری هم در برابر اتصال کوتاه وهم در مقابل اضافه جریان (اضافه جریان یااضافه بار زمانی اتفاق میافتد که موتور بیش از اندازه زیر بار برود)به خوبی عمل میکند. در ضمن بیمتال همان کلید حرارتی است مگر اینکه چیز دیگری مد نظرتون باشد. موفق باشید.
                  ممنون
                  ببخشید برق من 25 آمپره ولی موتور 11.8 آمپر هست بهتر نیست آمپر کلید مینیاتوری رو کمتر بگیرم مثلا 16 آمپر ؟ چون ظاهرا عین بی متال عقربه نداره
                  تیپ روشنایی باید بگیرم یا موتوری ؟

اگر 25 آمپر بخرم فرقش با کنتور چیه ؟ مگه خود کنتور فیوزش 25 آمپر بیشتر بشه قطع نمیکنه ؟
                  جدیدترین ویرایش توسط the boy; ۰۱:۳۴ ۱۳۹۶/۰۲/۱۶.

دیدگاه

کسی در مورد پست آخر نظری نداره

دیدگاه

من آخر نفهمیدم باید چی کار کنم کلید مینیاتوری بگیرم ؟ چرا 25 آمپر باید بگیرم در حالی که موتور 11.8 آمپره ؟

دیدگاه

کسسی نبود ؟

دیدگاه

سلام
                          ممنون
                          ببخشید برق من 25 آمپره ولی موتور 11.8 آمپر هست بهتر نیست آمپر کلید مینیاتوری رو کمتر بگیرم مثلا 16 آمپر ؟ چون ظاهرا عین بی متال عقربه نداره

اگر 25 آمپر بخرم فرقش با کنتور چیه ؟ مگه خود کنتور فیوزش 25 آمپر بیشتر بشه قطع نمیکنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط the boy نمایش پست ها
                            ممنون

علاوه بر بی متال شما میتونید از کنترل بار هم استفاده کنید ُ که بازه ی تنظیم نسبتا خوبی هم داره و هم سریعتر از بیمتال هست ُ

گفتید که موتورت 11.8 آمپر هست و چرا فیوز 25 مینیاتور؟؟ ببینید اگه قرار به سوختن موتور باشه ُ خیلی بیشتر از 25 آمپر میکشه و در این حال فیوز عمل خواهد کرد.
                            ولی برای کنترل بار موتور شما یا به کنترل بار یا به بیمتال نیاز دارید ُ که همونطور گفتم کنترل بار سریعتر و دقیق تر هست.
                            سرچ کنید اطلاعات بگیرید.برای خرید کنترل بار هم میتونید به فروشنده توان یا آمپر موتور رو بگید و کنترل بار مورد نظر رو بگیرید.

موفق باشید.
                            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
                              علاوه بر بی متال شما میتونید از کنترل بار هم استفاده کنید ُ که بازه ی تنظیم نسبتا خوبی هم داره و هم سریعتر از بیمتال هست ُ

گفتید که موتورت 11.8 آمپر هست و چرا فیوز 25 مینیاتور؟؟ ببینید اگه قرار به سوختن موتور باشه ُ خیلی بیشتر از 25 آمپر میکشه و در این حال فیوز عمل خواهد کرد.
                              ولی برای کنترل بار موتور شما یا به کنترل بار یا به بیمتال نیاز دارید ُ که همونطور گفتم کنترل بار سریعتر و دقیق تر هست.
                              سرچ کنید اطلاعات بگیرید.برای خرید کنترل بار هم میتونید به فروشنده توان یا آمپر موتور رو بگید و کنترل بار مورد نظر رو بگیرید.

موفق باشید.
                              ممنون
                              من رفتم یه کلید حرارتی 9 تا 14 بگیرم که هم بی متال باشه هم کلید قطع و وصل باشه
                              اما باز یه مشکل پیش اومد روش نوشته بود 440 ولت!!! مگه نباید 220 ولت باشه ؟ موتور من تک فاز 220 هست
                              همین 440 ولتو بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X