اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپیلی فایر با فرکانس بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آمپیلی فایر با فرکانس بالا

سلام خدمت اساتید عزیز
    من میخواستم یه حمام التراسونیک کوچیک با آمپیلی فایر بسازم
    گفتم اگه بشه یه آمپیلی با توان حدود 20 وات و محدوده فرکانس تا 30 کیلو هرتز تهیه کنم و با لپتاپ یه موج سینوسی تو این دامنه بهش بدم و به یه پیزو وصلش کنم
    میخواستم بدونم که شدنی هست با این روش ؟
    اگه میشه یه ماژول آمپیلی یا مدارشو با ولتاژ حدود 12 و بدون ترانس سه سر لطف کنید ممنون میشم . و اینکه پیزو چه اندازه ای مناسب این کار هست ؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

پاسخ : ساخت آمپیلی فایر با فرکانس بالا

دوست گرامی
    هیچ مشکلی از نظر الکترونیکی وجود ندارد جز اینکه ترانسدیوسر تبدیل به امواج التراسونیک در بازار ایران موجود نمیباشد ...
    الته میتوانید از دستگاههای آماده باز کنید ... از شرکتهایی که برای محصولات خودشان وارد میکنند بگیرید ... اجناس روسی دست دوم .... سفارش ساخت به صاابران ( البته برای تعداد ) .... و ...
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

یعنی نمیشه با این پیزو های سکه ای بزرگ این کارو کرد ؟از چه لحاظی نمیشه ؟! میسوزه ؟! توان نداره ؟! آب میره توش خراب میشه ؟!!!.....

دیدگاه

دوست عزیز همه مسائلی که فرمودید هست علاوه بر اینکه قدرت کافی ندارند ... البته شما را نا امید نمیکنم ولی بیشتر از یک دهه پیش من تلاش زیادی کردم ولی موفق نشدم ... الان نمونه های صنعتی و حتی بسیار کوچک برای کاربردهای شخصی در بازار وجود دارد ولی همچنان ترانسدیوسر در بازار موجود نمیباشد ... میتوانید با یکی از وارد کننده ها هماهنگ کنید برایتان وارد کنند .
        در اون سالها حتی تلاش کردم به جای ترانسدیوسر ، از آب در یک میدان مغناطیسی قوی جریان فرکانس بالا عبور دهم ( که باعث لرزش مولکولهای آب میشود ) که متاسفانه امکان ادامه آزمایشها بوجود نیامد

دیدگاه

از پیزو های بخار سرد هم نمیشه استفاده کرد استاد؟!

دیدگاه

دوست عزیز من استفاده نکردم ولی تا جایی که اطلاع دارم پیزوهای بخار سرد در فرکانس بالا یک مگاهرتز نوسان میکنند در حالی حمامهای تمیز کننده از یک دهم این فرکانس بالاتر نمیروند ( معمولا زیر صد کیلوهرتز )

دیدگاه

جدا ممنون از اطلاعاتی که در اختیارم قرار دادید . وگرنه باید همه ی این کار ها رو منم انجام میدادم !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X