اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش اضافه کردن رنگ به PCB یا solder mask

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش اضافه کردن رنگ به PCB یا solder mask

این رنگ که sloder mask یا اسم دقیق تر اون uv solder mask هست در رنگ های مختلفب مثل سبز، آبی، قرمز و حتی سفید عرضه می شود که در سایت های ایرانی من اونو نتونستم پیدا کنم.یکی از دلیل های مهم استفاده از این رنگ به دلیل ما نع از اکسید شدن فیبر مدار چاپی می باشد.رنگ uv solder mask رنگی هست که در نور خورشید خشک میشود. (ولی نمی دانم در نور های دیگه هم خشک می شه یا نه)برای اینکه نذاریم جاهایی از برد که نیاز به لحیم دارند و در کل قصد اضافه کردن این رنگ به قسمت هایی از برد رو نداریم باید مانع رسیدن نور به اون قسمت ها بشیم.برای اشنایی بیشتر به این لینک مراجعه کنید: https://www.youtube.com/watch?v=Vj_cdBZO1Tkاموزش تصویری هست و روان، توصیه می کنم حتما این فیلم رو نگاه کنید.و در اخر تجربه های خودتون رو درباره solder mask بنویسید.

پاسخ : آموزش اضافه کردن رنگ به PCB یا solder mask

uv solder mask رو من از بازار تهران تهیه کردم و ازش استفاده میکنم. کار باهاش اصلا سخت نیست و برای مصارف صنعتی برد، کاملا ضروریه

دیدگاه

سلام میشه لطف کنید بگید که دقیقا از کجا خریدید ؟
      کجا گیر میاد این ماده
      توی نت ۱ کیلوییش بود ۷۰ هزار تومن

دیدگاه

سلام
        یه فکری به سرم زده. یک مایعی هست که توی میناکاری مس استفاده میشه و انواع رنگها حتی شفاف هم استفاده میکنن، بنظرم یک لایه محافظ ضد آب و حرارت و... روی مس میده، چون خود ظروف میناکاری توی حرارت میپزه و آماده میشه، پس هنگام لحیم کاری به هیچ عنوان آسیب نمیبینه و خیلی شفاف هستش، فقط یه مشکلی هست و اونم اینه که جاهایی که قراره لحیم کاری بشه رو نباید از این ماده بزنیم که این کارو سخت میکنه، مگر اینکه یه روش جدید برای این مورد ابداع کنیم، البته این فقط یه پیشنهاده، خودم تو دسترسم نیست، کسایی که توی شهرشون هنر میناکاری دارن میتونن امتحان کنن

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
        جدیدترین ویرایش توسط hamedtaran; ۰۰:۳۹ ۱۳۹۶/۰۴/۲۱.
        انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

با سلام
          من یه سرنگ ده سی سی از فروشگاه eca خریدم یکم گرون بود اما
          اول با طلق معمولی شفاف تست کردم اصلا خوب در نمیومد و بیشترش به طلق میچسبید بعد همزمان با طلق معمولی و طلق ترانسپرت (نسوز) تست کردم تفاوت از زمین تا اسمون بود اون قسمت از برد که با طلق ترانسپرت بود کامل به برد چسبیده بود اما معمولیه نه و خراب درومد بعد دوباره طلق معمولی رو چرب کردم بازم به طلق میجسبید تا برد. جالب بودبرام
          زمان نور دهی هم با خورشید بعد از ظهر 3 دیقه و با لامپ کم مصرف در فاصلی 10 سانت 4-5 دقیقه مناسب بود
          اینم لینک ویدیوی بالا در اپارات https://www.aparat.com/v/29Utm
          جدیدترین ویرایش توسط gasemi.m100; ۲۰:۰۳ ۱۳۹۷/۰۶/۲۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X