اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت تایمر سیستم خنک کننده عرقگیر خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت تایمر سیستم خنک کننده عرقگیر خانگی

سلام
    یک دستگاه عرق گیر خانگی دارم . برای سیستم خنک سازی اون باید مقدار زیادی آب هدر بره که واقعا اسرافه. به فکر افتادم که یک مدار چرخشی آب ایجاد کنم بدین صورت که آب خروجی سیستم خنک کننده ، ابتدا درظرف اول ریخته میشه و بعد به وسیله پمپ به ظرف دوم در ارتفاع بالاتر ریخته میشه و با شیری که همواره به مقدار مشخصی باز است آب خودبخود از این ظرف روی سیستم خنک کننده عرقگیر ریخته میشود و سپس با گرفتن گرمای سیستم مجددا وارد ظرف اول میشود. مدار را اینطور طراحی کرده ام که بعد از اینکه آب این ظرف به حد بالایی خود رسید باید پمپ یکی دو دقیقه کار کند و بعد خاموش شود و مجددا با پر شدن ظرف شروع به کار کند. برای اینکار از یک شناور کولر به همراه سوییچ فنری استفاده کرده ام که با بالا آمدن آب، شناور یا قطعه ای که به شناور متصل است به این سوییچ برخورد میکند و موجب وصل شدن برق میشود ولی ایراد کار اینجاست که به محض به کار افتادن پمپ ،مجددا آب در عرض دو سه ثانیه سطحش پایین میرود و مجددا سوییچ برق را قطع میکند.و این قطع وصل مکرر باعث خرابی پمپ میشود و پمپ بایدحداقل یک دقیقه کار کند. فکر میکنم بهتر است این سوییچ به طور عرضی به مدار وصل شود و فقط دستور شروع بکار محدود یکی دو دقیقه ای را با هر بار تماس با شناور صادر کند. اگر کسی میتواند در این زمینه کمک کند ممنون میشوم . ضمنا از مدارات برقی هم خیلی سر در نمیارم.
    جدیدترین ویرایش توسط mohamad.kaveh; ۲۱:۴۰ ۱۳۹۶/۰۲/۱۵.

پاسخ : کمک برای ساخت تایمر سیستم خنک کننده گلابگیر خانگی

خیلی ممنون از این همه همکاری دوستان . خودم جواب رو پیدا کردم . باید از یک تایمر راه پله به همراه همین سوئیچ مکانیکی استفاده کنم.

دیدگاه

پاسخ : کمک برای ساخت تایمر سیستم خنک کننده گلابگیر خانگی

نوشته اصلی توسط mohamad.kaveh نمایش پست ها
      خیلی ممنون از این همه همکاری دوستان . خودم جواب رو پیدا کردم . باید از یک تایمر راه پله به همراه همین سوئیچ مکانیکی استفاده کنم.
      سلام دوست عزیز
      قبل از هر مطلبی، به انجمن خوش اومدین
      ایده ای که دارین و اون رو پیاده کردین، بسیار بسیار جالب و کاربردی هست و اتفاقا مشابه همین رو من هم تو ذهنم داشتم، ولی فرصت انجام دادنش رو نداشتم.
      خوشحالم که جوابتون رو پیدا کردین. یه پیشنهاد هم داشتم، برای خنک کردن آب، میتونین از رادیاتور مخصوص بخاری ماشین استفاده کنین که آب رو بهتر خنک کنه؟
      طرح توی ذهن من این بود که آب بیاد داخل رادیاتور و بعدش بره به مخزن شماره 1. آب داخل مخزن شماره 1 و رادیاتور در حال چرخش باشه تا خنک بشه و وقتی دما به اندازه مشخص رسید، بره توی مخزن شماره2. وقتی هم که آب از بخش خنک کننده عرق گیر به رادیاتور تخلیه شد، آب خنک از مخزن شماره 2 به بخش خنک کننده عرق گیر وارد بشه. نظرتون چی هست راجع به این پیشنهاد؟

دیدگاه

پاسخ : کمک برای ساخت تایمر سیستم خنک کننده عرقگیر خانگی

با عرض سلام
        پیشنهاد خوبی است ولی فکر میکنم که یک پمپ هم باید برای رادیات استفاده کرد تا آب در رادیات جریان داشته باشه. البته فکر خودم این بود که آب در حالی که وارد مخزنهای یک و دو میشه از یکی دوتا فیلتر پخش کننده آب رد بشه و بصورت قطره قطره وارد مخازن بشه تا گرمای خودش رو به محیط بده. البته هر چه سرعت چرخش آب (با بازکردن بیشتر خروجی مخزن 2) در این مدار بیشتر باشه گرمای آب کمتره و بهتر جواب میده. به هر حال ممنون از نظرتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X