اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست راهنمایی انتخاب میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در خواست راهنمایی انتخاب میکرو

سلام

من مدتی هست یاد گیری میکرو رو شروع کردوم می خواستم ببینم با کودوم میکرو باید شروع کنم

این سوال رو از این باب می پرسم که پروژه ای که می خوام روش کار کنم

تعداد موتور های زیادی در آن وجود دارد (تا سقف 12-13 موتور براشلس که باید به طور مستقل کنترل بشن) هم چنین 5-6 تا adc

اگر کار با میکرویی رو شروع کنم و بعدا از نظر سخت افزاری به مشکل بخرم مجبور به عوض کردن میکرو می شم

با این وضعیت میکرو lpc1768 میکرو مناسبی هست ؟

اگر امکانش هست یک برد توسع هم معرفی کنید

مدتی هم بود دنبال میکرو های st بودم ولی هر چی گشتم برد دیسکاوری stm32f7 بخرم هیچ فروشگاهی نداره نمی چی شده !

پاسخ : در خواست راهنمایی انتخاب میکرو

نوشته اصلی توسط ArTnEcT نمایش پست ها
    ...
    مدتی هم بود دنبال میکرو های st بودم ولی هر چی گشتم برد دیسکاوری stm32f7 بخرم هیچ فروشگاهی نداره نمی چی شده !
    مهندس چه فرقی میکنه؟ مگه Nucleo چشه؟ برد خیلی خوبیه. ارزونه و همون میکرو قدرتمند رو داره.

خرید برد STM32F746ZG-Nucleo-144 با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. مرجع انواع پروگرامر و بردهای آموزشی، کاربردی و سایر برد های جدید الکترونیکی

دیدگاه

موتور های براشلسی که دارم به درایور وصل می شن و درایور ها با pwm کنترل می شن
      واضح تر بگم دنبال یه میکرو با 10 تا pwm هستم ! 8 تا هم مشکلی نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ArTnEcT نمایش پست ها
        واضح تر بگم دنبال یه میکرو با 10 تا pwm هستم ! 8 تا هم مشکلی نیست
        میتونید به جای استفاده از چنین میکرویی این PWM ها رو به صورت انالوگ ایجاد کنید و از یک مگا 8 ساده استفاده کنید. مثلا یک مثلثی توسط 8038 ایجاد کنید و اون رو با مقادیر DC مشخصی قطع دهید. البته شاید برای کاربرد کوادکوپتر کمی دچار مشکل شوید ولی به هر حال این هم یک راه است که ارزش بررسی های بیشتر رو به نظر من دارد. علاوه بر این ای سی های مشخصی برای این کار در بازار موجود است که با سرچ گوگل به ان ها دسترسی خواهید داشت.
        جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۰۱:۰۶ ۱۳۹۶/۰۲/۱۶.
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X