اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ال ای دی CV و CC محدود کننده ها در منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ال ای دی CV و CC محدود کننده ها در منبع تغذیه

سلام
    یه مدار منبع تغذیه سویچینگ 0 تا 30 امپر بالا دارم که با ای سی TL494 طراحی شده امپر و ولتاژ متغییر هست - برای طراحی کردن یه ال ای دی که CC و CV رو نشون بده باید چیکار کنم

سوال دوم کار دقیق ال ای دی CV و CC چی هست یه چیزایی خودم فکر میکنم اما کامل نمیدونم؟
    مدت هاست نیستم

پاسخ : ال ای دی CV و CC محدود کننده ها در منبع تغذیه

سلام
    نحوه کار رو که تو تاپیک توضیح دادم
    اما اینکه این الیدی ها چی هستن
    ببینید.....ما در اصل توی منبع تغذیه بوسیله ولوم ها داریم محدودیت های منبع رو تعیین میکنیم
    ینی میگیم مثلا حداکثر ولتاژ خروجی بشه 20 ولت و حداکثر جریان خروجی بشه دو آمپر
    حالا با توجه به اینکه چه مصرف کننده ای به منبع وصل میکنیم؛ولتاژ و جریان منبع هر دو تا جایی زیاد میشن که یکی از این دو(ولتاژ و یا جریان)به اون سقفی که ما تعیین کردیم برسند
    به همین سادگی.....به همین خوشمزگی
    وقتی که جریان خروجی به سقف تعیین شده برسه،الیدی CC روشن میشه که یعنی جریان خروجی ثابته و همون حداکثر تعیین شدست و وقتی هم اونیکی الیدی روشنه ینی ولتاژ به حداکثرش رسیده

حالا یه خروجی توان ثابت هم داریم که تو برخی منابع دیدم.........که البته درست نمیدونم چطوریه و تابحال هم دنبالش نرفتم بخونم
    حدس میزنم برای ولتاژ یا جریان یه تابع بر حسب متغیر دیگه تعریف میکنیم....چون همینطوری یلخی که نمیشه آخه!!!
    مثلا بگیم ده وات خروجی بده.....خب هم 10 ولت و یک امپر ده وات میشه و هم یک ولت ده امپر!!!
    باید یه شرایط اولیه ای؛تابعی چیزی باشه خو
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X