اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر شارژر پیچ گوشتی شارژی AEG

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر شارژر پیچ گوشتی شارژی AEG

سلام یک شارژر 12ولت AEG اوردن که کار میکنه وقتی باتری قرار میدیم ال ای دی قرمز روشن میشه شارژ میکنه ولی بعد از ساعت ها هم ال ای دی زرد روشن نمیشه.
    تمام ی قطعات تست شده و حتی تعویض شده. بجز یک دیود
    دیود زنر به شماره ی 9C3 که یک سره شده ولی هیچ اطلاعاتی ازش نیست که تعویضش کنم.
    جاش 9V1 قرار دادم ولی بازم جواب نداد.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    تصویر پشت مدار:

تصویر روی مدار:
    ...:| متفــــاوت بي انديشــيد |:...

پاسخ : تعمیر شارژر پیچ گوشتی شارژی AEG

باتری قابل شارژ آن چند ولت است.؟ (ولتاژ نامی نوشته شده روی ان)
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

روی باتری 12ولت نوشته شده... ترانس آدابتورش 15 ولت هست که خروجیش DC که میگیرم 13.5 نشون میده...
      مشکلش همینه که اون ال ای دی زرد روشن نمیشه بعد از ساعت ها...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط peyman_jf نمایش پست ها
        روی باتری 12ولت نوشته شده... ترانس آدابتورش 15 ولت هست که خروجیش DC که میگیرم 13.5 نشون میده...
        باسلام:
        وقتی آداپتور با ولتاژ نامی 12 ولت و ولتاژ بدون بار حدود 15 ولت باشد و ولتاژ نامی باتری قابل شارژ 12 ولت، به احتمال قوی ولتاژ دیود زینر باید بین 12 الی 12.6 ولت باشد. با چنددیود زینر در این رنج امتحان کنید و نیجه را در پست ارسال نمائیدتا بتوانم راهنمایی بهتری کنم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط peyman_jf نمایش پست ها
        باسلام:
        وقتی آداپتور با ولتاژ نامی 12 ولت و ولتاژ بدون بار حدود 15 ولت باشد و ولتاژ نامی باتری قابل شارژ 12 ولت، به احتمال قوی ولتاژ دیود زینر باید بین 12 الی 12.6 ولت باشد. با چنددیود زینر در این رنج امتحان کنید و نیجه را در پست ارسال نمائیدتا بتوانم راهنمایی بهتری کنم.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          باسلام:
          سلام مهندس
          زنرهای که فرمودین تست کردم ولی بازم بی فایده بود و ال ای دی روشن نشد.. ال ای دی و ترانزیستور راه انداز چک شده سالم هستن...
          مداری نیست جایگزین کنم؟؟ که 2تا ال ای دی داشته باشه وقتی باتری قرار میدیدم قرمز روشن بشه وقتی پر شد زرد؟؟

دیدگاه

اصلا باتری سالم هست؟؟؟ سیستم کاریش ساده هست--وقتی باتری جریان نکشه ولتاژ بره بالا ال ای دی روشن میشه--حالا ببین واقعا باتری بعد شارژ شدن جریان میکشه یا نه-ترانزیستور q2 فقط وظیفش روشن کردن ال ای زرد هست هست- ببین ولتاژ بیسش چقدره؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
              اصلا باتری سالم هست؟؟؟ سیستم کاریش ساده هست--وقتی باتری جریان نکشه ولتاژ بره بالا ال ای دی روشن میشه--حالا ببین واقعا باتری بعد شارژ شدن جریان میکشه یا نه-ترانزیستور q2 فقط وظیفش روشن کردن ال ای زرد هست هست- ببین ولتاژ بیسش چقدره؟؟؟
              بله سالم هستن مشکلی ندارن راه تست باتری چی میتونه باشه میگه؟ باتری شارژ بشه دیر خاله بشه و شارژ رو نگه داره.... همه اینها هست
              ولتاژ روی بیس با زنر 12ولت و بدون باتری 9ولت هست (دیتاشیت ترانزیستور رو مطالعه کنید بیسش کنار هست)

دیدگاه

فکر کنم مشکل از اونptcباشه..
                ptcرو عوض کنید تا مشکل حل شه.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X