اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه برد الکترونیکی از طریق USB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه برد الکترونیکی از طریق USB

سلام، ببخشید من در حال طراحی یک مدار الکترونیکی هستم که دو تا ماژول زیر رو داره:
    1- دارای LCD N96 یا 2.8" اینچ 3.3 ولته
    2- ماژول بلوتوث
    3- میکرو
    قرار از طریق بلوتوث یه دیتای بهش بفرستیم و روی اون نمایشگر نشون بده(صرفا جهت اینکه داده دریافت/ارسال شده) و در ادامش از طریق USB هم به PC وصل بشه و پردازش داده های که بهش فرستادیم رو انجام بده.
    حالا سوالم اینجاست که ازUSB کامپیوتر میتونم واسه بحث تغذیه بصورت دائم استفاده کنم؟ یعنی شارژر جانبی نداشته باشه! کاربر دستگاه رو به PC متصل کرد هم روشن بشه و هم دیتا ارسال/دریافت کنه! از لحاظ مداری باید چیکار کنم؟

پاسخ : تغذیه برد الکترونیکی از طریق USB

سلام به شما

با توجه به توان پاور کامپیوتر شما و این که چقدر از هر درگاه usb میتونه به شما جریان بده میتونید از این درگاه جریان بگیرید
    جریان مصرفی مدار شما چقدره ؟
    سوال دیگه ای داشتید در خدمتم
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

هنوز مدار رو طراحی نکردم که جریان و اندازه بگیرم فعلا در مرحله تحقیقه!
      پس شما میگید با این ماژول های که دارم میتونم تغذیه رو بندازم روی USB درسته؟ در مورد لپ تاپ چی؟
      بنظر شما حداکثر تا چه جریانی رو ساپورت میکنه؟

دیدگاه

معمولا سعی میشه برای راحتی کاربران تغذیه ماژول ها و مدارهای الکترونیکی رو از طریق درگاه USB فراهم کنند
        این که تا چه جریانی میتونید از usb بکشید بستگی به پاور کامپیوتر شما و آداپتور لبتابتون داره
        اما مطمئن باشید که تا 150 میلی آمپر بدون هیــچ مشکلی میتونه جریان بده
        احتمالا نهایتا تا 250 میلی آمپر بتونه جریان دهی کنه که البته گفتم بستگی داره

دیدگاه

میتونم بپرسم به چه مواردی بستگی داره؟ خودم فکر میکنم که ماژولی که بیشترین مصرف رو داشته باشه، نمایشگره!
          اگر LCD N96 رو بذارم که توی دیتاشیتش زده حداکثر 250 میلی امپر / 5 ولت و میکرو آرم STM32 و بلوتوث HC05 و یه حافظه چی؟
          بیشتر در مورد مدارش راهنماییم کنید. ممنون

دیدگاه

بصورت استاندارد، یواس بی معمولی (یعنی ورژن 1 و 2 ) تا 500 میلی آمپر و یو اس بی ورژن 3 تا 900 میلی آمپر میتواند بدهد
            مرجع:https://en.wikipedia.org/wiki/USB

دیدگاه

سپاس از مهندسین عزیز.
              برای اندازه گیری مقادیر جریان، ولتاژ و توان مصرفی بصورت درلحظه کل مدار جایی شنیدم که میشه یه مدار اضافه کرد که این مقادیر رو براحتی اندازه گرفت، این درسته؟
              چون باید این مقادیر رو بصورت دقیق و بر اساس داده ها و پردازش اندازه گیری کنم و در مقالم جدول کنم.
              در این رابطه هم میتونید رفرنس یا شماتیک معرفی کنید؟
              جدیدترین ویرایش توسط rbakhshi; ۱۳:۳۰ ۱۳۹۶/۰۲/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rbakhshi نمایش پست ها
                میتونم بپرسم به چه مواردی بستگی داره؟ خودم فکر میکنم که ماژولی که بیشترین مصرف رو داشته باشه، نمایشگره!
                اگر LCD N96 رو بذارم که توی دیتاشیتش زده حداکثر 250 میلی امپر / 5 ولت و میکرو آرم STM32 و بلوتوث HC05 و یه حافظه چی؟
                بیشتر در مورد مدارش راهنماییم کنید. ممنون
                البته جریان مصرفی lcdn96 کمتر از 250 میلی آمپر هستش ( بیشتر جریان مصرفی ال سی دی ها مربوط به ال ای دی های بک لایت هستند که با قرار دادن مقاومتی بر سر راهشون میتونید جریان این ال ای دی ها رو کم تر کنید که البته مختصری از نورشون هم کم میشه ) اما به فرض که این مقدار باشه
                با توجه به قطعاتی که در مدارتون قرار دادید جریان مصرفی کل مدار چیزی حدود 340 میلی آمپر هستش
                البته این مشروط بر اینه که از ( پایه های ) stm32 جریان نکشید

دیدگاه

با سلام و درود
                  در برخی مدارها که امکان تغذیه از طریق USB را دارند، برای محافظت از USB در مقابل جریان کِشی زیاد و جلوگیری آسیب دیدن USB از فیوز(Fuse) در مسیر جریان استفاده می شود. به عنوان مثال در مدار Arduino Uno R3 از فیوز 500 میلی آمپری به شماره ی MF-MSMF050-2 استفاده شده است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X