اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دیمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دیمر

با سلام.
    من میخوام با استفاده از ترایاک یا تریستور و میکرو کنترلر avr یک مدار کنترل سرعت موتور universal با توان 150 وات بسازم.به روش قطع موج.
    تا جایی هم پیش رفتم.ولی توی شبیه ساز جواب نمیگیرم.
    مشکل بیشتر مدار قدرته.
    با آشکار ساز صفر مشکلی ندارم.ولی توی راه اندازی ترایاک مشکل دارم.
    راجع به دیود هرزگرد هم نمیدونم که باید چجوری و کجا استفاده بشه.همچنین برطرف کردن نویز های ب وجود اومده.
    کسی مداری داره که تست شده و عملی باشه؟یا توضیحی که بتونه کمکم کنه؟
    ممنون میشم.

پاسخ : ساخت دیمر

نوشته اصلی توسط hesam1995 نمایش پست ها
    با سلام.
    من میخوام با استفاده از ترایاک یا تریستور و میکرو کنترلر avr یک مدار کنترل سرعت موتور universal با توان 150 وات بسازم.به روش قطع موج.
    تا جایی هم پیش رفتم.ولی توی شبیه ساز جواب نمیگیرم.
    مشکل بیشتر مدار قدرته.
    با آشکار ساز صفر مشکلی ندارم.ولی توی راه اندازی ترایاک مشکل دارم.
    راجع به دیود هرزگرد هم نمیدونم که باید چجوری و کجا استفاده بشه.همچنین برطرف کردن نویز های ب وجود اومده.
    کسی مداری داره که تست شده و عملی باشه؟یا توضیحی که بتونه کمکم کنه؟
    ممنون میشم.
    باسلام:
    اگر نویز های ایجاد شده در ترایاک می باشد با نصب یگ چوک R.F.C سر راه برق 220 ولت تا حدود زیادی کاهش می یابد. جواب ندادن این گونه مدارات در نرم افزار های الکترونیک به وفور دیده می شود، چون این نرم افزار ها بخوبی مدارات دیجیتال را پاسخ می گویند ولی آنالوگ را خیر.
    چون ترایاک ها برای کنترل دور موتور بخاطر پهنای پالس های سوزنی شکل بکار می روندزیاد مناسب نیستند. برای کنترل دور موتور از اینورتر استفاده می کنند که پالس خروجی مربعی و با کم و زیاد کردن فرکانس اینورتر دور موتور با قدرت کم و زیاد می شود ولی با پالس سوزنی ترایاک در سرعت های کم موتور قدرت ندارد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

پاسخ : ساخت دیمر

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      باسلام:
      اگر نویز های ایجاد شده در ترایاک می باشد با نصب یگ چوک R.F.C سر راه برق 220 ولت تا حدود زیادی کاهش می یابد. جواب ندادن این گونه مدارات در نرم افزار های الکترونیک به وفور دیده می شود، چون این نرم افزار ها بخوبی مدارات دیجیتال را پاسخ می گویند ولی آنالوگ را خیر.
      چون ترایاک ها برای کنترل دور موتور بخاطر پهنای پالس های سوزنی شکل بکار می روندزیاد مناسب نیستند. برای کنترل دور موتور از اینورتر استفاده می کنند که پالس خروجی مربعی و با کم و زیاد کردن فرکانس اینورتر دور موتور با قدرت کم و زیاد می شود ولی با پالس سوزنی ترایاک در سرعت های کم موتور قدرت ندارد.
      متوجه هستم.
      ولی من میخوام یک پروژه دانشجویی رو انجام بدم برای درس الکترونیک قدرت.
      یک مدار واسه این میخوام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X