اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کد نویسی مجدد درایور موتورهای BLDC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کد نویسی مجدد درایور موتورهای BLDC

سلام .
    من یک سری درایور موتور براشلس یک جهته از بازار تهیه کردم
    قصد دارم اینا ها رو از نو کد نویسی کنم که دو جهت بشن .
    زیاد با میکرو و کد نویسیشون آشنا نیستم و تازه شروع کردم .
    چندتا سوال داشتم .
    چطور می تونم پروگرمشون کنم با توجه به اینکه مثل بردای توسعه درگاه خاصی ندارن ؟
    مطالبی در مورد high voltage programming شنیدم اما نمی دونم دقیقا چطوری !
    امکانش هست کدی که از قبل نوشته شده رو به زبان c از میکرو استخراج کرد ؟! یه نرم افزاری که hex به c برگردونه هست ؟
    روی این برد که عکسش گزاشتم میکرو atmega8 قرار داره .

پاسخ : کد نویسی مجدد درایور موتورهای BLDC

up ............

دیدگاه

سلام. تو عکس دومی سمت چپ برد جاییه که میکرو رو میتونی پروگرم کنی. اینا همون پین های مربوط به isp هستن. چک کن ببین به این پین های میکرو وصلا یانه: miso, mosi, sck, reset. این پین ها ممکنه مستقیم به میکرو متصل نباشن. ممکنه یه مقاومت تو مسیرشون باشه. دوتای باقی مونده هم به vcc و gnd متصل اند.

دیدگاه

ممنون
        امکانش هست کدی که از قبل نوشته شده رو به زبان c از میکرو استخراج کرد ؟! یه نرم افزاری که hex به c برگردونه هست ؟
        یه مطلب دیگه من چند تا درایور دیگه هم دارم اونا رو دیدم رو هسته اونا 8051 هست با چه کامپایلر و دیباگری باید کار کنم یه j-link دارم می شه باش هم پروگرم کرد هم دیباگ ؟
        نوشته اصلی توسط Mostafa.y نمایش پست ها
        سلام. تو عکس دومی سمت چپ برد جاییه که میکرو رو میتونی پروگرم کنی. اینا همون پین های مربوط به isp هستن. چک کن ببین به این پین های میکرو وصلا یانه: miso, mosi, sck, reset. این پین ها ممکنه مستقیم به میکرو متصل نباشن. ممکنه یه مقاومت تو مسیرشون باشه. دوتای باقی مونده هم به vcc و gnd متصل اند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ArTnEcT نمایش پست ها
          ممنون
          یه مطلب دیگه من چند تا درایور دیگه هم دارم اونا رو دیدم رو هسته اونا 8051 هست با چه کامپایلر و دیباگری باید کار کنم یه j-link دارم می شه باش هم پروگرم کرد هم دیباگ ؟

خیر. کد هگزرو نمیشه به c یا هر زبان دیگه ای برگردوند.
          اگر واقعا مایل به این هستید که خودتون یه اسپید بسازید و روش اصولیش رو یاد بگیرید، در این مورد قبلا در انجمن بحث شده و به نتیجه هم رسیدن. کد به زبان c هم موجوده. اگر اشتباه نکنم تاپیک مال جناب نوربخش راد بودش.

دیدگاه

خیلی ممنون فقط یه مطلبی همون کد هگز رو می تونم بردارم از رو میکرو ؟
            یه سری 8051 هستن که کدشون رو اگه بتونم بردارم تقریبا برای بقیه هم کار می کنن چون از یه سری هستن
            اون تاپیک رو هم حتما نگاه میکنم خیلی ممنون از شما
            نوشته اصلی توسط Mostafa.y نمایش پست ها
            خیر. کد هگزرو نمیشه به c یا هر زبان دیگه ای برگردوند.
            اگر واقعا مایل به این هستید که خودتون یه اسپید بسازید و روش اصولیش رو یاد بگیرید، در این مورد قبلا در انجمن بحث شده و به نتیجه هم رسیدن. کد به زبان c هم موجوده. اگر اشتباه نکنم تاپیک مال جناب نوربخش راد بودش.
            جدیدترین ویرایش توسط ArTnEcT; ۱۲:۱۴ ۱۳۹۶/۰۲/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ArTnEcT نمایش پست ها
              کد هگز رو می تونم بردارم از رو میکرو ؟
              اگر کارخانه سازنده بعد از برنامه ریزی میکرو رو قفل نکرده باشن میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X