ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    2016/12/01
    84
    18

از انتخاب LPC1768 پشیمونم

سلام دوستان
    من چند وقتیه که دارم رو میکروکنترلر LPC1768 کار میکنم باید بگم واقعا پشیمونم از انتخاب این میکرو کنترلر !!!!!!
    قبلش با AT91SAM7 کار می کردم که واقعا میکرو خوبی هست ..تو میکرو AT91 به راحتی واحد ADC راه انداختم اما هرکار میکنم واحد ADC میکرو LPC1768 کار نمیکنه با اینکه برنامه کاملا صحیح هست و اکثر برنامه ها دیگه .....تازه هر برنامه ای که روش پراگرم میکنم دلخواه کار میکنه ی بار کار میکنه ی بار کار نمیکنه .اما اتمل ها واقعا اینجور نیستن.
    تمام هزینه و دوندگی که داشتم هم بی نتیجه بود .این تایپیک برا دوستانی گذاشتم که میخان برن سمت این میکرو که واقعا برعکس اون چیزی که میگن ضعیف هستن و ادم به دردسر میندازن.اگه مشکل بوت لودر AT91 نبود و همچنین امکانات بیشتری داشت خیلی عالی می شد......
    2010/08/19
    کردستان
    1,925
    908

پاسخ : از انتخاب LPC1768 پشیمونم

سلام دوست عزیز
    باید بگم اینکه تست یک نمونه میکرو و جواب نگرفتن اون از طرف شما اصلا نمی تونه اصلی بر بد بودن تراشه باشه. حقیقتا 1768 جز محبوبترین تراشه ها هست و واقعا از لحاظ توانایی و امکانات چیزی کم نداره و در رده خودش از بهترین هاست.

شاید شما مدل تقلبی خرید کرده باشین یا اصلا شاید ایراد از برنامه ها و سخت افزار شما باشه!
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    2016/12/01
    84
    18

درود بر شما..
    ببینید من الان با AT91SAM7کار میکنم و واقعا و به راحتی برنامه ها رو اجرا میکنه و این LPC1768 بردش از ECA خریدم و واقعا هم تو ذوقم زد چون اصلا فکرش نمیکردم انقدر اذیت کنه و تمام هزینه هاییم که کردم بی ثمر بود.نمونش USB میکرو هست که تزیینی هست و باید هزینه جی لینک بدین که من اتمل فقط با بوت لودر USB پراگرام کردم .درضمن ناگفته نماند که بنظرم تنظیم رجیسترهای هر دو خیلی شبیه هم هست پس در نتیجه فکر نمیکنم اشتباهی تو کد نویسی باشه .اما الان LPC2138 توی پرتئوس کار کردم خیلی خوب جواب میده فقط متاسفانه هدر بردش که تو بازار نیست...
    2008/09/12
    Isfahan
    1,040
    237

سلام ، من ازین حرف شما تعجب کردم چون 1768 آیسی خیلی توانمندیه ، مشکل خاصی هم نداره مگر مواقعی که تقلبی باشه و قیمتش .

نقل قول نوشته اصلی توسط aminpower7

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اما الان LPC2138 توی پرتئوس کار کردم خیلی خوب جواب میده فقط متاسفانه هدر بردش که تو بازار نیست
    اما خوشبختانه هم هدربورد STM توی بازار هست و هم ایسیهای سریهای مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط aminpower7

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

باید هزینه جی لینک بدین که من اتمل فقط با بوت لودر USB پراگرام کردم
    اکثر میکروکنترلرها را میشه با بوت برنامه ریزی کرد ، یه نمونه خیلی ساده از LPC که توی بازار هم موجوده و ارزان قیمت هم هست LPC2103 و این سری هست که با بوت و پورت سریال پروگرام میشه .
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -
    2010/08/19
    کردستان
    1,925
    908

خب ببینید این چیزی که من درک کردم اطلاعات کاملی از توانایی های این سری ندارین.
    1768 به دوتا بوت لودر پروگرام میشه:
    1- از طریق بوت لودر USB که باید به صورت پیشفرض روی هدر باشه! و فقط کافیه دیپ سویچ ها رو تنظیم کنید.
    2- از طریق بوت لودر سریال که با وصل کردن یه مبدل سریال به USB به پین های usart0(اگر درست یادم مونده باشه) و سپس به راحتی از طریق نرم افزار flash magic عملیات برنامه ریزی انجام میشه.

باز موردی باشه بنده در خدمتم اما در رابطه با بردهای ECA نه! و بهتره با پشتیبانی تماس بگیرید!!
    موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    2016/11/15
    535
    365

مشکل از جایی دیگه هست...!
    من خیلی با این پردازنده کار کردم و تا حالا هیچ مشکلی با اون نداشتم .
    2005/12/28
    تبريز
    4,230
    1,211

سری SAM7 تقریبا منقرض شدن و قیمت الکی بالایی هم دارند.
    1768 کلا قابل مقایسه نیست. حتما مشکلتون رو بگید تا دوستان راهنمایی کنند.
    2016/12/01
    84
    18

من هدر برد lpc1768 از شرکت eca تهیه کردم وقتی از طریق usb پراگرم کردم هیچ اتفاقی نیفتاد.بردم شرکت گفتن با Usb پراگرم نکن و یه جی لینک بگیر .همچنین گفتن با کیل برنامه ننویس کد هاش اشتباه و رو برد جواب نمیده!!!!!!!!!!!(مگه میشه مگه داریم)!!!!!!!!! به هر حال یه جی لینک گرفتم و اولین برنامه پراگرم کردم که به زور جواب داد.برنامه بعدی هم برا واحد adc بود که به هیچ وجه جواب نداد در صورتی که من به راحتی atmel واحد adc برنامه ریزی کردم.الان هم شما میگین سری sam7 داره منقرض میشه ،دوست دیگمونم تایپیک گذاشته lpc 1768 کارایی جالبی ندارن و از stm ها کلی تعریف کرده.الانم گیج شدم .چون واقعا رفتن از یه میکرو به یه میکرو دیگه واقعا کار راحتی نیست چون هر کدوم از یه آرایش خاصی پیروی میکنن.
    2012/12/30
    بوشهر
    3,211
    1,133

سلام
    تاپیک رو یه نگاه کلی کردم. حالا اگه خواستین یه تاپیک برای رفع اشکال میکروتون بزنید ولی شاید بهتر باشه به STM32 هم فکر کنید. الان براش هدربرد با قیمت 10هزار تومن هم توی بازار گیر میاد. با برنامه های کمکی و جانبی که داریه و کتابخونه HAL در عرض چند دقیقه یه برنامه Blink بنویسی. حقیقتش تا حالا ندیدم کسی بد STM32 رو بگه. من خودم تا حالا با خیلی از قسمت هاش کار کردم. واقعا هیچ ایرادی ندیدم. از USART بگیر تا CAN و USB و ADC و... فقط I2C یه مقدار اذیتم کرده. یه قسمت هایی از این واحد انگار قاطیه. شایدم من اشتباهی انجام می دادم(دوتا میکرو STM32 رو وصل کردم به هم. میکروی Slave درست کار نمیکرد. با دیباگر J-link کار میکرد ولی عادی نه). در هر صورت شاید بد نباشه یه محکی بزنید. قیمت مناسب، رنج در دسترس خیلی خوب(فروشگاه همین ECA رو نگاه کن)، کیفیت کاری قابل قبول اجزا خصوصا واحدهای آنالوگ، تنوع بر اساس نیاز های مختلف، اشتیاق و تمایل بازار ایران برای این میکرو ها و جذب کارشناسای این نوع میکرو و...
    2016/11/15
    535
    365

خب اگه میخوین LPC یاد بگیرین حتما لازم نیست از یک هدر بورد خاص استفاده کنید ...
    سایت همسایه بردهای آموزشی خیلی خوبی داره ...
    دلیل نمیشه که رها کنید...
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23