اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس برای سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس برای سوئیچینگ

سلام
    من خیلی وقته پایه شدم یه سوئیچینگ طراحی کنم. ولی من از بچگی با ترانس مشکل داشتم. اصلا نمیدونم قطر سیمها و اندازه هسته و ... رو چطور باید انتخاب کنم. در ضمن برای یه سوئیچینگ مثلا 300 به 24 ولت نسبت دور ترانس ها باید چطوری باشه؟ تو تهران کجا میشه ترانس حاضریش رو خرید و برای خرید باید چه مشخصاتی رو به فروشنده بگیم و کلا انواع استانداردی داره؟
    ترانس این پاورهای کامپیوتر چطورن؟ فکر کنم اونها رو بشه گیر آورد. میشه؟
    ضمنا این tl491 چنده؟
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

پاسخ : ترانس برای سوئیچینگ

نوشته اصلی توسط mostafahk
    سلام
    من خیلی وقته پایه شدم یه سوئیچینگ طراحی کنم. ولی من از بچگی با ترانس مشکل داشتم. اصلا نمیدونم قطر سیمها و اندازه هسته و ... رو چطور باید انتخاب کنم. در ضمن برای یه سوئیچینگ مثلا 300 به 24 ولت نسبت دور ترانس ها باید چطوری باشه؟ تو تهران کجا میشه ترانس حاضریش رو خرید و برای خرید باید چه مشخصاتی رو به فروشنده بگیم و کلا انواع استانداردی داره؟
    ترانس این پاورهای کامپیوتر چطورن؟ فکر کنم اونها رو بشه گیر آورد. میشه؟
    ضمنا این tl491 چنده؟
    سلام،برای طراحی ترانس به کتاب دکتر ابریشمی فر مراجعه کن،قیمت tl491 هم 200 تومنه.

دیدگاه

پاسخ : ترانس برای سوئیچینگ

باسلام. برای شروع طراحی منابع سوییچینگ بهتره ازتغذیه ولتاز پایین وتوان کم شروع کنی مانند:12V/24V Push Pull DC-DC Converter
      قطر سیمها رو پیک جریان ورودی تعیین میکنه جدول قطر سیم مثل: AWG امریکاکه اکثر شرکتها این جدول رو برای منبع انتخاب کردند
      . اندازه هسته ازدیتا شیت شرکتهای سازنده بدست میاد.مانند:www.TDK.com و www.samwha.com و www.Ferrox cube.com.
      تقریبا اکثر ترانسهای فریت توی بازار هم پیدا میشود از 3W الی 15KW.
      باتوجه به اینکه نسبت دور ترانسهای فریت با فرکانس وتوپولوزی ساخت رابطه داره خرید حاضری هم مشکلی رو حل نمیکنه.
      واماادرس :تهران -سمت چپ -نبش پاساژ توکل و سمت راست - داخل پاساژ عباسیان.
      موفق باشید
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X