اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در طراحی مدار هیسترزیس با استفاده از آپ امپ برای تعریف محدوده ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در طراحی مدار هیسترزیس با استفاده از آپ امپ برای تعریف محدوده ولتاژ

سلام دوستان
    من برای تعریف محدوده ولتاژ برای شارژ باتری اسیدی نیاز به مداری دارم که در یک محدوده ولتاژ خاص مثلا 12 تا 14 ولت یک عمل رو انجام بده و خارج از این محدوده عمل دیگه رو انجام بده
    دوستان هیسترزیس رو پیششنهاد دادند
    طراحی هیستر زیس ی مقدار نامفهمو برام بود
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : مشکل در طراحی مدار هیسترزیس با استفاده از آپ امپ برای تعریف محدوده ولتاژ

نوشته اصلی توسط puria.heidary67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای تعریف محدوده ولتاژ برای شارژ باتری اسیدی نیاز به مداری دارم که در یک محدوده ولتاژ خاص مثلا 12 تا 14 ولت یک عمل رو انجام بده و خارج از این محدوده عمل دیگه رو انجام بده
    دوستان هیسترزیس رو پیششنهاد دادند
    طراحی هیستر زیس ی مقدار نامفهمو برام بود
    ممنون میشم راهنمایی کنید

درود بر شما،
    برای آشنایی با کاربرد هیسترزیس و راه عملی اجرای هیسترزیس در یک مدار، به مدار ترموستاتی که در اینجا آمده نگاهی بیاندازید:
    در این مدار کوچک، دما توسط یک «مقاومت حرارتی» حس می شود و پس از رسیدن دمای اطراف این «حسگر» به یک دمای دلخواه، که  قابل تنظیم است، از طریق رله ی مدار یک مصرف کننده (مثلاً المنت گرمکن یا هواکش) را روشن و یا خاموش می شود

همان طور که مشاهده می شود، با تنظیم ضریب تقویت در تقویت کننده ی عملیاتی، فاصله یا بازه ی بین دو حالت کاری مدار را تعیین کرده اند.
    پیروز باشید

دیدگاه

پاسخ : مشکل در طراحی مدار هیسترزیس با استفاده از آپ امپ برای تعریف محدوده ولتاژ

هزاران درود بر شما مهندس عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X