اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پلمپ کردن برد الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پلمپ کردن برد الکترونیکی

با سلام به دوستان
    دوستان عزیز یک سوال داشتم , یک محلول یا ماده ای هست که از ترکیب دو ماده بدست میاد.وقتی ترکیب میکنی یک چیزی شبیه ماست هست و کم کم سفت میشه مثل سنگ.این ماده هم کار ضد آب بودن رو انجام میده هم کار پلمپ کردن برد الکترونیکی رو.بخوام مثال بزنم در قسمت های مختلف خودرو هم ازش استفاده کردن.داخل کاپوت خیلی قطعات مثل افتامات و بوبین های مختلف هست که جهت جلوگیری از بروز آب و رطوبت ازش استفاده کردن. لطفا کسی اگر اطلاعاتی داره که بدونه میشه از کجا این رو تهیه کرد من رو در جریان بذاره.ممنونم

پاسخ : پلمپ کردن برد الکترونیکی

شما گزینه های مختلفی داری!
    بعضی از رزین ها هستن که سخت میشن و دیگه نمیشه کندشون! که اگر برد الکترونیکی نیاز به تعمیر داشته باشه.... نمیشه تعمیرش کرد خو!
    ارزان تر و در دسترس ترین رزین حتی تو شهرستان های کوچک پلی استره! که از سپرسازی ها میتونی تهیه کنی و روش کارش هم ازشون بپرسی.
    من برای محافظت از بردهام در برابر رطوبت از چسب سیلیکون مرغوب(همون اکواریوم، حتما جنس خوب باشه) استفاده میکنم
    که اگر خراب هم بشه میشه چسب رو از روش کند.
    ولی باز هم پلی استر خوبه:
    ایراداتش هم اینه که بو داره و زود خشک نمیشه!
    فوم پلی یورتان هم هست که زود خشک میشه سبکه ضد آبه و .... ارزان هم هست رنگ فروشیا دارن. فقط+ کمی کارکردن باهاش سخته و بعد از خشک شدن حالت اسفنجی(دقیقا مثل فوم های ماکت سازی که لوازم تحریری ها دارن) پیدا میکنن.
    منتها اگه کسی خیلی سمج باشه میتونه اونو از رو بردت بتراش و کپی بگیره!
    فعلا بدرود.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

ممنو از شما دوست عزیز
      حقیقت امر اینه که من میخام یک قسمت از مدارم غیر قابل دسترسی و کپی برداری بشه.یک محدوده حدودا 3 سانت در 3 سانت .مهم نیست نتونم تعمیر کنم.مهم اینه به هیچ وجه قابل دسترسی نباشه.حالا به توجه به خواستم شما من رو راهنمایی بفرمایید
      ممنونم از شما

دیدگاه

من دیدم واسه اینکار یه چسب خاصی میریزن روی اسم قطعات این چسب حالت مات داره و شماره قطعه دیگه مشخص نیست چسب هم بسیار محکم.ولی اسم چسبو نمیدونم
        یه تکه دستمال کاغذی هم با چسب 1 2 3 بچسبونی رو اسم قطعه حله . مقاومتها هم تو تینر رنگش میره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط faribrz636 نمایش پست ها
          ممنو از شما دوست عزیز
          حقیقت امر اینه که من میخام یک قسمت از مدارم غیر قابل دسترسی و کپی برداری بشه.یک محدوده حدودا 3 سانت در 3 سانت .مهم نیست نتونم تعمیر کنم.مهم اینه به هیچ وجه قابل دسترسی نباشه.حالا به توجه به خواستم شما من رو راهنمایی بفرمایید
          ممنونم از شما
          برای اینکه کارت محکم کاری بشه تو رزین ها شن بریز هم مات میشه و هم مصرف رزینت کم میشه و هم باز کردنش سخت تر
          برقرار باشید

Sent from my iPhone using Tapatalk

دیدگاه

فقط چسب سنگ استفاده کن
            اون قسمت برد رو هم تگه بتونی برش بزنی خوب میشه ک اگه کسی خواست چسب رو بکنه اون قسمت هم کنده بشه

دیدگاه

سلام .صبح بخیر
              دوست عزیز رزین رو از کجا می تونم تهیه کنم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام
              دوست عزیز چسب تنگ مقرون بصرفه هست یا رزین؟ و اینکه کدوم یکی استقامت بیشتری داره و به راحتی از برد جدا نمیشه؟
              من میخام اگه کسی خواست بازش کنه , کلا برد از بین بره و اون قسمت متلاشی بشه

دیدگاه

من میخام اگه کسی خواست بازش کنه , کلا برد از بین بره و اون قسمت متلاشی بشه
                رزین! منتها ایرادات خودشو از جمله دیر خشک شدن داره.

این متن به نقل از یکی از کاربرای سایته که در خصوصی با هم گفت و گو داشتیم.

1-اگه هدف دفن بفرد هست برای همیشه! که بهترین و راحت ترینشان پلی استر هست
                2-هم عایق خوبیه هم جذب آبش در حدی هست که از عایق بودنش کم نمیشه
                3-قیمت پلی استر 17 تومن با هاردنر(تهران خیابان ناصر خسروکوی خدابنده لو)کیلویی فروش دارن نیم کیلو یا 100 گرم هم میدن ارسال به شهرستان هم دارن.
                4-اپوکسی از پلی استر خیلی عالیرتره منتها دوبرابر قیمت داره.
                5-پلی استر و یا حتی اپوکسی و یا هر چسب و ... دیگه ای حلال مخصوص خودشو داره و تهیه این مواد(تزلین) بسیار سخته و گرونه. وکار با اون برای هر شخصی آسان نیست. طرف باید شیمیست باشه.

6-اپوکسی دقیقا مثل شیشه در میاد و هر رنگی بخواین میخورهیعنی میتونیم کمی مثلا پودر دوده بزنیم تا سیاه بشه ، ولی پلی استر زرد درمیان این هم هر رنگی میخوره
                7-اگر به اپوکسی گرمای 70 تا 80 درجه مدرسه تا 8 ساعت روانه ، اپوکسی اگه در محیط یخچال باشه تا 24 ساعت هم سفت نمیشه ، ولی روانیتش از عسل هم کمتر میشه
                گرما دادن برای کارهای تخصصی زیاد توصیه نشده ، اکثرا اونهایی که تو کار جواهر مصنوعی هستن حرارت نباید بدن
                8- البته انواع مختلف اپوکسی داریم 10 درصد 50 درصد 100 درصد ، این درصد ها میزان هاردنرش هست که بسته به نوع رزین کنارش میدن
                9-دانسیته ها بر حسب نوع رزین فرق1/25 تا1/45 داریم
                __________________________________________________ ____________________
                در کل از هر بردی میشه کپی گرفت منتها بحث ارزش هزینه کردن برای کپیه!!! مثلا یکی از بچه های سایت میگفت چینی ها روکش روی آیسی (اپوکسی)رو پاک میکنن و قفلش رو با لیزر میسوزونن تا به برنامش دست پیدا کنن!!!
                جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۱۳:۰۵ ۱۳۹۶/۰۳/۰۴.
                به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

از کجا رزین تهیه کنم؟

دیدگاه

از کجا رزین تهیه کنم؟
                    سپر سازی های شهرتون.(سپر از جنس فایبرگلاسه و توش از پلی استر استفاده میشه! فک کنم!)
                    نحوه مصرفش هم بپرسید
                    الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

ممنون از لطف شما دوست عزیز و صرف وقت برای پاسخ به بنده.

دیدگاه

از چسب سنگ استفاده کن یا از چسب هل

دیدگاه

دیدگاه

همونطور که دوستان هم اشاره کردن بهترین گزینه که در صنعت هم استفاده میشه رزین اپوکسی هست که هم 2 جزئیش موجوده هم سه جزئی که میتونی با مقدار بسیار کمی مادر رنگ اون رو به هر رنگی که دوست داری در بیاری.
                            ولی این نکته رو هم شاید بد نباشه اضافه کنم که با این گزینه ها هیچ وقت به پلمپ 100% نمی رسی.به این معنی که غیر قابل دسترسی باشه.بر خلاف گفته یکی از دوستان که گفته بودن طرف باید شیمی دان باشه تا بتونه رزین رو حل کنه و از بین ببره اتفاقا از بین بردن این مواد بسیار هم ساده است و همشون هم یک راه حل آسون داره. من خودم بارها مداراتی رو کپی کردم که به ضخامت بیش از 2 سانت در رزین غوطه ور بوده ( البته همگی کالای چینی بودن نه ایرانی )
                            در کل تمام این روش های مرسوم تنها برای به تاخیر انداختن یا به زحمت انداختن کپی کاری هست.یک سری زرین های غیر مرسوم هم هست که فوق العاده گرون و کم یاب هست بیشتر برای کارهای high tech استفاده میشه ( اگه خیلی دنبالش هستی برو دنبال رزوین های شرکت Belzona ، من کمی از یک مدلش رو دارم به جرات می گم هیچ رزینی تو بازار به گرد پاش نمیرسه)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X