اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرش ریز در خروجی lm2576

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرش ریز در خروجی lm2576

با درود و خسته نباشید
    من توی مداری که طراحی کردم از lm2576 استفاده کردم و با stm32 عدد سنسور فشار میگیرم و روی lcd4.3 اینچ نمایش میدم
    مشکل اینجاست که adc12 بیتی خیلی پرش داشت . با اوسکوپ خروجی lm2576 گرفتم و دیدم که وقتی lcd سر کار میاد خروجی lm2576
    157 میلی ولت کم و زیاد میشه و وقتی lcd در میارم خوب میشه . با توجه به اینکه مدار lm2576 دقیقا مثل دیتاشیت بستم ( انتخاب مناسب فیدبک و نقطه اتصال gnd)

مشکل از کجا میشه باشه
    من برای دیود d1 از SSD14 استفاده کردم که 40 ولتی و SMD هست
    به جای سلف 100 میکرو از 220 میکرو استفاده کردم که قبلا روی 2 آمپر هم مشکلی نداشتم
    خازن خروجی 470 میکرو استفاده کردم ( کل مدار 1 آمپر هم نمیکشه )
    تغذیه ورودی 24 ولته
    کسی تجربه ای داره ؟؟؟؟

پاسخ : پرش ریز در خروجی lm2576

این 2576های بازار معلوم نیست چی توشون گذاشتن.
    شما خازن خروجی رو افزایش بده ببین نتیجه چی میشه.
    100نانو هم فراموش نشه

اگه ولتاژ ورودیت(قبل رگولاتور) ثابت هست میتونی یا بکلایت رو مستقیم از ورودی بگیری وصل کنی ، یا یه رگولاتور خطی (ams1117 یا 7805) بصورت مستقل به ولتاژ ورودی وصل بشه و بره به lcd

دیدگاه

بعد از مدار تغذیه یک سلف 10uhمقاومتی در مسیر تغذیه stm قرار دهید و از خازت تانتالیوم در نزدیکی ولتاژ stm بعد از سلف استفاده کنید.

دیدگاه

با سلام
        پرش در ADC اغلب به نوسانات ولتاژ رفرنس مربوط میشه. مدار VREF رو هم چک کنید.
        توی مدارات باک یه نکته ی مهم اینه که مقاومتهای فیدبک مناسب انتخاب بشن و مسیر فیدبک بسیار کوتاه باشه.کوتاه بودن مسیر فیدبک تاثیر زیادی در ریپل خروجی داره.
        ببینید مقدار پرش ADC چقدر هست و اصلا با نوسانات ولتاژ تغذیه متناسب هست یا نه؟ ضمن اینکه نوسان تا 1 LSB همیشه وجود داره و منطقیه.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

ممنون . فیدبک از سر خازن گرفتم و مسیر هم خیلی کوتاهه . ولتاژ خروجی وقتی lcd روی کار میاد 137 میلی ولت زیاد و کم میشه.
          سعی کردم همه همه قوانین منبع تغذیه سوئیچینگ رعایت کنم . جریان که میکشخ زیر 1 آمپر هست ولی سلف ها صدا میدند یه صدای کیش کیش که فکر کنم طبیعیه

دیدگاه

حل شد . یه سلف 100 میکرو از توی یه برد خارجی در آوردم عوضش کردم خوب شد ؟؟؟؟شاید جنس هسته فرق داره نمیدونم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
              حل شد . یه سلف 100 میکرو از توی یه برد خارجی در آوردم عوضش کردم خوب شد ؟؟؟؟شاید جنس هسته فرق داره نمیدونم ؟؟؟
              سلام وخسته نباشید
              سلف ممکنه دلیل این کارباشه! ولی احتمالا مشکل اصلی دیود استفاده شده است اسم دیود رامی شه اعلام کنید؟
              Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

دیود استفاده شده SS14 هست . یه دیود 40 ولتی SMD

دیدگاه

سلام دوستان

به نظر شما اگه از خازن های الکترولیت معمولی برای این رگولاتور استفاده کنیم به فرض استفاده از سلف مناسب ، در جریان 3 آمپر چقدر ریپل خواهیم داشت ؟؟؟
                  چه مدل خازنی رو برای استفاده در مدار این رگولاتور پیشنهاد میکنید ؟؟؟
                  آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X