اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرگرامر USB برای AVR - Doper

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرگرامر USB برای AVR - Doper

سلام
    خیلی مدت بود دنبال یه پرگرامر خوب و قوی برای AVR می گشتم .
    بهتر از AVR - DOPER پیدا نکردم.
    به لینک زیر
    http://www.obdev.at/products/avrusb/avrdoper.html

خوب این را الان من ساختم فقط توی نصب درایوراش مشکل دارم کسی می تونه کمک کنه یعنی بهتر بگم اگه کسی تا حالا این پرگرامر را ساخته و جواب گرفته از درایور های نصب شدش Backup بگیره .

و یه Auto installer برای درایور این پرگرامر بذاره.
    ممنون.
    Difficult But possible
    به اميد ايراني آباد.
    http://art-net.ir

پاسخ : پرگرامر USB برای AVR - Doper

من اینو ساختم درایورشم رو نصب کردم
    فقط با کانکتور هاش مشکل دارم اصلا نمیآ‌دونم چه جوری به میکرو وصل میشه؟
    Auto installer رو برات میآ‌سازم

دیدگاه

اینم از درایورش
      هم XP و هم Vista
      http://malavanfc.persiangig.com/Eca/AVR-DOPER.zip

دیدگاه

به نام خدا برای اطلاع از طریقه اتصال درست پایه های میکرو به پروگرامر میتوانید به لینکی که در ادامه قرار میدهم بروی.د
        http://rototron.info/default.aspx?Page=USBAVR/USBAVR.aspx
        من پروگرامر رو ساختم ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم هر کس که تونست لطف کنه و به ما هم بگه باز هم متشکرم خداحافظ.

دیدگاه

پس کانکتور High Voltage Programming چی می شه؟

دیدگاه

سلام

آقا اگه کسی بسته جواب گرفته بگه ما هم ببندیم
            به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

به نام خدا سلام دوستان من پیشنهاد میکنم این بحث رو ادامه بدیم و فعلا پروگرام کردن با باکس 10 پینی رو در اولویت قرار بدیم.

دیدگاه

تا اون جایی که من فهمیدم باید این پروگرامر رو با (WinAVR(AVRDude راه اندازی کنیم البته یه رابط گرافیکی هم داره
                مشکل اینآ‌جاست که وقتی پروگرامر رو به کامپیوتر وصل میآ‌کنم ،کامپیوتر اونو به عنوان Com14 میآ‌شناسه
                ولی تو AVRdude حداکثر شمارهآ‌ی com 8 هستش
                :cry:

دیدگاه

به نام خدا سلام دوستان در کامپیوتر من به عنوان com5 میشناسه من با کدویژن تست کردم و بهترین جوابی که گرفتم این بود که موقع ارور دادن led قرمز روی پروگرامر روشن میشه.

دیدگاه

خوش به حالت یه ارور تونستی بگیری
                    من همونم نتونستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid67
                      تا اون جایی که من فهمیدم باید این پروگرامر رو با (WinAVR(AVRDude راه اندازی کنیم البته یه رابط گرافیکی هم داره
                      مشکل اینآ‌جاست که وقتی پروگرامر رو به کامپیوتر وصل میآ‌کنم ،کامپیوتر اونو به عنوان Com14 میآ‌شناسه
                      ولی تو AVRdude حداکثر شمارهآ‌ی com 8 هستش
                      :cry:
                      سلام
                      برو توی device manager قسمت پورت --روی پورتی که می خوای شمارش عوض بشه دو بار کلیک کن ---حالا برو به قسمت port setting --بعد advanced وبعد com port number را هرچی خواستی بزار فقط بالای 3 باشه
                      هر پیغامی هم داد ok کن . در اتمام کار در قسمت device manager گزینه search for hardware change را بزن یا سیستمت ریست کن .

دیدگاه

بلاخره تونستم از این مدار جواب بگیرم :nice:
                        برای این که شما هم بتونید جواب بگیرید لازمه این کارها رو انجام بدید:
                        1-میکروی پروگرامر رو با جدید ترین نسخه ، (AVR-Doper.2008-11-27) پروگرام کنید (فعال کردن کریستال خارجی فراموش نشه)
                        2- فایل درایوری که تو چندتا پست قبل تر گذاشتم رو نصب کنید
                        3- کابل پروگرامر رو وصل کنید اگه تا اینآ‌جا درست عمل کرده باشید دو عبارت AVR-doper و Communication port رو برای چند لحظه کنار Taskbar میآ‌تونید ببینید.
                        نصب درایور رو با گزینهآ‌ی install software automatically ادامه بدید و بسته به ویندوزتون XP یا ویستا رو انتخاب کنید
                        4-حالا به Device manager برید و از قسمت (Ports (com & LPT به Communication port ای که اضافه شده نگاه کنید.اگه شمارهآ‌ی Com بین 1 تا 8 بود که هیچ و گرنه روش کلیک کنید و از قسمت Port Settings ، Advanced رو انتخاب کنید و از قسمت Com port number یه عدد بین 1 تا 8 انتخاب کنید (ترجیحا بین 3-8)
                        5- حالا پروگرامر آماده شده و برای ادامه باید یه میکرو به پروگرامر متصل کنیم

دیدگاه

کانکتور SV1 رو طبق شکل به میکرو متصل کنید

برای بر قراری ارتباط از نرم افزار های مختلفی میآ‌شه استفاده کرد.
                          فعلا Avr-studio و Codevision رو تست کردم
                          تو Avr studio از نوار ابزار روی AVR کلیک کنید نرم افزار اتوماتیک پروگرامر رو پیدا میآ‌کنه
                          تو Codevision از منوی setting-programmer و Atmel STK500/AvrISP و پورت مورد نظرتون رو انتخاب کنید

دیدگاه

سوالاتی که هنوز جوابی براشون پیدا نکردم
                            1-پروگرامر یه مود کاری دیگه به نام HID داره که با جامپر JP3 فعال میآ‌شه و نمیآ‌دونم به چه دردی میآ‌خوره
                            2- بقیه جامپر ها رو چه موقع باید وصل کنیم؟
                            3-High Voltage Serial Programming رو چه جوری فعال کنیم و چه جوری میکرو رو به SV2 وصل کنیم؟
                            البته در مورد سومی یه چیزایی دستگیرم شده
                            دوستان اگه چیز جدیدی متوجه شدن یا جواب سوالات بالا رو پیدا کردن، در اختیار دیگران هم بذارن
                            خیلی ممنون

دیدگاه

به نام خدا سلام این موفقیت بزرگ رو به همه دوستان تبریک میگم فکر میکنم این پروگرامر از USBASP خیلی بهتر باشه چون از داخل CODEVISION هم میشه با اون کار کرد و اینکه STK500 فقط میخواستم بدونم آیا پروگرامر با این سوکت 10 پین هم میتونه همه فیوز بیتها رو برگردونه.متشکرم خداحافظ.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X