اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می توان ازفنی حرفه ای وام گرفت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می توان ازفنی حرفه ای وام گرفت؟

سلام
    چگونه می توان ازبا مدرک فنی حرفه ای (کارودانش) وام گرفت؟
    برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

پاسخ : چگونه می توان ازفنی حرفه ای وام گرفت؟

بستگی به ارگان صادر کننده داره
    بر اساس مواد 13و6 فانون نظام صنفی فقط مدارکی که در اون این دو ماده قید شده باشه برای پروانه کسب و مجوز های کارآفرینی و خود اشتغالی قابل استفاده هست.
    برای دریافت وام هم بایستی یک طرح آماده تولید و بهره برداری وجود داشته باشه که حداقل 5 نمونه از اون ساخته شده باشه.

من و پسر داییم که شریک هستیم سال 91برای وام درخواست دادیم که با مدارک سازمان فنی حرفه و یک محصول اولیه تونستیم برای هر نفر 32.5میلیون 4درصد بانک رفاه رو بگیریم. التبه دریافت وام یه 7ماهی طول کشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
      بر اساس مواد 13و6 فانون نظام صنفی فقط مدارکی که در اون این دو ماده قید شده باشه برای پروانه کسب و مجوز های کارآفرینی و خود اشتغالی قابل استفاده هست.
      برای دریافت وام هم بایستی یک طرح آماده تولید و بهره برداری وجود داشته باشه که حداقل 5 نمونه از اون ساخته شده باشه.

من و پسر داییم که شریک هستیم سال 91برای وام درخواست دادیم که با مدارک سازمان فنی حرفه و یک محصول اولیه تونستیم برای هر نفر 32.5میلیون 4درصد بانک رفاه رو بگیریم. التبه دریافت وام یه 7ماهی طول کشید
      سلام
      *ماده ۶ - پروانه تخصصی و فنی: گواهینامه*ای است که بر داشتن مهارت انجام دادن*کارهای تخصصی یا فنی دلالت دارد و به وسیله مراجع ذی*صلاح صادر می*شود.
      *ماده ۱۳ - صدور پروانه کسب برای مشاغل تخصصی و فنی مستلزم اخذ پروانه*تخصصی و فنی از مراجع ذی*ربط به وسیله متقاضی است. اگر متقاضی واجد شروط لازم*برای اخذ پروانه تخصصی و فنی نباشد، حضور یک نفر شاغل دارنده پروانه تخصصی و*فنی در واحد صنفی برای صدور پروانه کسب مشروط، به نام متقاضی کافی است.
      متن کامل قوانین درسته
      می توانید به زبان ساده تر برام این بندها 6و 13 راتوضیح دهید ومراحلی که طی کردین؟
      حتما باید طرح آماده تولید و بهره برداری وجود داشته باشد که حداقل 5 نمونه از اون ساخته شده باشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HOOMAMIRS نمایش پست ها
        سلام
        *ماده ۶ - پروانه تخصصی و فنی: گواهینامه*ای است که بر داشتن مهارت انجام دادن*کارهای تخصصی یا فنی دلالت دارد و به وسیله مراجع ذی*صلاح صادر می*شود.
        *ماده ۱۳ - صدور پروانه کسب برای مشاغل تخصصی و فنی مستلزم اخذ پروانه*تخصصی و فنی از مراجع ذی*ربط به وسیله متقاضی است. اگر متقاضی واجد شروط لازم*برای اخذ پروانه تخصصی و فنی نباشد، حضور یک نفر شاغل دارنده پروانه تخصصی و*فنی در واحد صنفی برای صدور پروانه کسب مشروط، به نام متقاضی کافی است.
        متن کامل قوانین درسته
        می توانید به زبان ساده تر برام این بندها 6و 13 راتوضیح دهید ومراحلی که طی کردین؟
        حتما باید طرح آماده تولید و بهره برداری وجود داشته باشد که حداقل 5 نمونه از اون ساخته شده باشه ؟
        دریافت وام برای ایجاد اشتغال در یک رشته مستلزم داشتن مهارت یا همون سواد در اون رشته است.
        داشتن مهارت یا سواد کار برای یک رشته از روی مدارکی اثبات میشود که مدارک داشتن سواد و مهارت شما رو تایید کنه.
        مانند مدارک آموزشگاه های فنی و حرفه ای دولتی و آزاد و دانشکده های فنی و دانشگاه های علوم تحقیقات
        این ارگان ها با توجه به قرار دادی که با نظام صنفی دارن مدرکشون برای دریافت وام و راه اندازی واحد های فنی و شرکت ها و مغازه ها معتبر هست.

بر فرض مثال شما یک لامپ رو ساختی . باید 4تا دیگه ازش بسازی تا به عنوان یک محصول برای سرمایه گذاری تلقی بشه.
        از 5سال پیش تا الان هدف این کار رو درک نکردم !!!!!!

دیدگاه

دریافت وام برای ایجاد اشتغال در یک رشته مستلزم داشتن مهارت یا همون سواد در اون رشته است.
          داشتن مهارت یا سواد کار برای یک رشته از روی مدارکی اثبات میشود که مدارک داشتن سواد و مهارت شما رو تایید کنه.
          مانند مدارک آموزشگاه های فنی و حرفه ای دولتی و آزاد و دانشکده های فنی و دانشگاه های علوم تحقیقات
          این ارگان ها با توجه به قرار دادی که با نظام صنفی دارن مدرکشون برای دریافت وام و راه اندازی واحد های فنی و شرکت ها و مغازه ها معتبر هست.

بر فرض مثال شما یک لامپ رو ساختی . باید 4تا دیگه ازش بسازی تا به عنوان یک محصول برای سرمایه گذاری تلقی بشه.
          از 5سال پیش تا الان هدف این کار رو درک نکردم !!!!!!
          ببخش وقت شما رامیگرم
          مثلا ساخت آنتن ، ساخت تابلوها روان ، ....
          سوالی که هست طرح نباید باشه یا باشه هم عیبی نداره .
          باید مشخصاتش چی باشه یعنی چه مواردی باید توش رعایت بشه
          (بزار یه چیز بگم تو همین تابلوها دیدیم قطعه ای نیست ولی تو خارج هست بگم تا جای هم که می تونستم پرسجو کردم اصلا یکسریها نمی دونستند گفتم اگه بتونم اینو قالبشو بزنم وبسازم خوبه بازارم تشنه ولی یه وارد کننده درکمال حیرت وارد کرد (جالبش اینه که خودم چندماه پیش بهش گفته بودم همچون چیزی دارین گفت نه
          باید طرح تک باشه (نو)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HOOMAMIRS نمایش پست ها
            ببخش وقت شما رامیگرم
            مثلا ساخت آنتن ، ساخت تابلوها روان ، ....
            سوالی که هست طرح نباید باشه یا باشه هم عیبی نداره .
            باید مشخصاتش چی باشه یعنی چه مواردی باید توش رعایت بشه
            (بزار یه چیز بگم تو همین تابلوها دیدیم قطعه ای نیست ولی تو خارج هست بگم تا جای هم که می تونستم پرسجو کردم اصلا یکسریها نمی دونستند گفتم اگه بتونم اینو قالبشو بزنم وبسازم خوبه بازارم تشنه ولی یه وارد کننده درکمال حیرت وارد کرد (جالبش اینه که خودم چندماه پیش بهش گفته بودم همچون چیزی دارین گفت نه
            باید طرح تک باشه (نو)
            نحوه درسافت وامی که گفتم بیشتر برای شرکتهیا هست تا واحد های تجاری
            شما هیچ موقع با پولی که از وام گیرتون میانمیتونید در بازار تولید خود قطعات تابلو موفق بشید.
            یه حساب سر انگشتی از میزان قیمت قطعات ماژول های تابلو بکنید و بزرگی بازار واردات ماژول ها رو تجسم کنیدمتوجه میشید.
            این دو مورد بالا رو قشنگ بهش فکر کنید میبینید همین ماژولی که هیچ چیز خاصی داخلش نیست رو نمی تونید با قیمت رقابتی با محصولات چینی تولید کنید.
            مگر این که سرمایه نجومی داشته باشید . بتونید در تیراژ خیلی بالا در سطح جهانی قطعات رو تولید کنید.
            فعلا در ایران مین بورد و قاب اصلی تابلو همرا با مونتاژ پاور صورت میگیره

دیدگاه

اشکان جان وثیقه ؟
              پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                اشکان جان وثیقه ؟
                همیشه پای دو ضامن در میان است. بجای دو تا ضامن میشه از یه سند ملکی با حداقل ارزش دوبرابر وام نیز استفاده کرد.

دیدگاه

سلام آقای غفار زاده چند تا سوال داشتم
                  برای گرفتن این وام ها کجا باید برم؟ کدوم ارگان ؟ کدوم اداره؟کجا؟
                  ثبت شرکت لازمه؟
                  محصول چه شرایطی باید داشته باشه؟
                  مبلغ چطوری تعیین میشه؟
                  مدرک فنی حرفه ای لازمه ؟ مدرک دانشگاهی جواب میده؟
                  با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AIOBIT نمایش پست ها
                    سلام آقای غفار زاده چند تا سوال داشتم
                    برای گرفتن این وام ها کجا باید برم؟ کدوم ارگان ؟ کدوم اداره؟کجا؟
                    ثبت شرکت لازمه؟
                    محصول چه شرایطی باید داشته باشه؟
                    مبلغ چطوری تعیین میشه؟
                    مدرک فنی حرفه ای لازمه ؟ مدرک دانشگاهی جواب میده؟
                    با سپاس
                    ظاهرا یکسالی میشه که این طرح جمع شده متاسفانه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X