اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد انتخاب نوع ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد انتخاب نوع ترانزیستور

سلام من یک مدار دارم میشه بگید از چه نوع ترانزیستوری و خازنی استفاده کنم.در ورودی باید یک میکروفون قرار بدم.این یک پروژه از استاد من است لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب نوع ترانزیستور

اینطور که از مدار معلومع یه تقویت کننده ی کلاس AB.
    ترانزیستور5 چون قسمت تقویت ولتاژ مداره توان چندانی نداره پس یه 2n5551 کافیه.
    برای ترانزیستور6 هم قسمت بایاس مداره و با توجه به آرایش ترانزیستورای خروجی که به صورتی شبه مکمل(CUASI cmpelmentary) بسته شده دوسر ترانزیستور باید یه ولتاژی حدود 1.8 ولت بیافته پس BD139 برای T6 کافیه.....
    T3 رو میتونی c2073 یا TIP41 بزاری
    T4 روهم میتونی A940 یا TIP42 بزاری
    T1,T2 هم میتونی D1047 یا c5200 بزاری که با توجه به توان 25 وات کافیه و باید رو هیت سینک سوار بشن.
    خازن دوسر هم T6 باید ظرفیت کمی داشته باشه تا رایز تایم و فال تایم رو دچار مشکل نکنه پس حدود 1 میکرو مناسبه.
    Ci هم در حدو 470 نانو خوبه چون میکروفون دامن بسیار کمی داره....
    CL هم خازن کوپلاژه و توان زیاد ازش میگزره پس باید ظرفیت بالایی داشته باشه. از 100 میکرو تا 2200 میکرو میتونی بزاری
    اما هرچه ظرفیت بیشتر باشه فرکانس کمتر رو هم میتونه از خودش عبور بده. شما اگه فرکانست فرکانس صوته همون 2200 میکرو بزاری کافیه!
    در مورد سوال استادت چیز خاصی نمیدونم.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب نوع ترانزیستور

ممنون از پاسختون من باید در ورودی میکروفون بذارم باید چجوری وصل کنم که خروجی تولید صذا داشته باشم
      ولتاژ کاری من 46 ولت است .
      جدیدترین ویرایش توسط abbasdizaji; ۲۰:۴۲ ۱۳۹۶/۰۳/۱۳.

دیدگاه

راهنمایی برای مدار صوتی

سلام دوستان من باید این مدار رو بسازم ولی نمیدونم از چه ترانزیستوری استفاده کنم .
        یکی از دوستان گفت برای تی1 و تی 2 ترانزستور D1047 و برای تی 3 ترانزیستور tip41 و برای تی4 ترانزیستور tip42 برای تی6 ترانزیستور BD139 و تی 5 2n5551 استفاده کنم برای خازن دوسر تی6 یک میکرو و برای خازن ورودی 470 نانو و برای خازن خروجی 2200 میکرو استفده کردم.
        ولتاژ کاریم هم 46 ولت هست. تو ورودی هم باید یک میکروفون بذارم ک اونم نمیدونم چجوری وصل کنم . این سوال رو استادم داده ک باید درست کنم و کار کنه.الان مدار بالا رو بستم ولی مقاومت 800اهمی خیلی گرم میشه و زود میسوزه لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X