اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

STM32مد FSMC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

STM32مد FSMC

درود
    کسی هست یکم در کورد این مد یکم توضیح بده و روش آدرس دهی به T6963 برام توضیح بده ؟؟؟
    من از STM32CubeMX استفاده میکنمحالا وقتی قسمت FSMC فعال میکنم قسمت اول روی LCD Interface میزارم
    قسمت دوم که LCD Register Select هست گزینه هایی داره از A16 تا A23 که نمیدونم چی هست و چه کاربردی داره
    گزینه بعدی که مشخص میکنه 8بیتی درایو بشه یا 16 بیتی قبلا به صورت معمولی این LCD درایو کردم ولی سرعتش برام کم بوده باید چه تغییراتی توی برنامه بدم روش آدرس دهی به LCD به چه شکله . چون ظاهرا دیگه نمیشه دیتا به پورت فرستاد
    وپایه های RS - RW - E چیکار کنم دستی کلاک بدم
    . ممنون

جدیدترین ویرایش توسط sepehr63; ۱۲:۲۸ ۱۳۹۶/۰۳/۱۳.

پاسخ : STM32مد FSMC

با استفاده از fsmc در حقیقت پالسهای کترل روی پورت تولید میشه و شما نیاز به تولید دستی OE RW Register ندارید !! lcd register select رو روی هر آدرسی کذاشتید همون پایه رو به پین مشابه lcd بدید و همچنین پایه های rd wr oe رو به پایه های مشابه متصل کنید و دستورات نوشتن با fsmc بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
      با استفاده از fsmc در حقیقت پالسهای کترل روی پورت تولید میشه و شما نیاز به تولید دستی OE RW Register ندارید !! lcd register select رو روی هر آدرسی کذاشتید همون پایه رو به پین مشابه lcd بدید و همچنین پایه های rd wr oe رو به پایه های مشابه متصل کنید و دستورات نوشتن با fsmc بدید.
      ممنون
      من تا حالا با این مد کار نکردم . از توضیحات شما هم چیز زیادی دستگیرم نشد . امکانش هست یه مثال قرار بدید
      مثلا چیزی که نوشتید
      rd wr oe رو به پایه های مشابه متصل کنید

خوب این یعنی کدوم پایه های مشابه ؟؟؟ چیزی توی تنظیمات کوبی نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
        ممنون
        من تا حالا با این مد کار نکردم . از توضیحات شما هم چیز زیادی دستگیرم نشد . امکانش هست یه مثال قرار بدید
        مثلا چیزی که نوشتید
        rd wr oe رو به پایه های مشابه متصل کنید

خوب این یعنی کدوم پایه های مشابه ؟؟؟ چیزی توی تنظیمات کوبی نیست
        اینجا یه مثال گذاشتم.
        سلام در این پست برنامه هایی رو که تست و یا ویرایش کردم قرار میدم. کتابخانه نمایشگر ILI9325 و SSD1289 که روی هر دو نمایشگر جواب میده: STM32F103_ILI9325_SSD1289.rar (http://server4.eca.ir/eshop/forum/STM32F103+ILI9325+SSD1289.rar) کتابخانه SSD1963 و نمایشگر 7 اینچی برای میکروکنترلر STM32F103RET6 : SSD1963_STM32f103ret6.rar

دیدگاه

سلام و عرض ادب
          در مورد پریفرال FSMC سوالی برام پیش اومده
          FSMC چه زمانی استفاده میشه؟ همراه با درایور LCD استفاده میشه؟ یا جایگزین درایور هستش؟

دیدگاه

تا اینجایی که من کار کردم فقط دیتاهایی که میخواهیم برای ال سی دی بفرستیم توی رجیسترش میریزیم اون دیگه خودش دیتا میریزه روی پورت و پایا های rs ... کانفیگ میکنه و کلاک میزنه .
            درایور نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X