اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عیب یابی مدار چشمک زن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عیب یابی مدار چشمک زن

من کیت چشمکزن دوتایی خریدم مونتاژ کردم به خوبی کار کرد.حالا میخوام اون کیت رو خودم روی فیبر یا با اتصال پایه ها به یکدیگر درست کنم درشست کردم ولی ال ای دی ها ثابت میمونه چشمک نمیزنه.مشکل چیه؟با ترانزیستور البته درست کردم لطفا کمکم کنید

پاسخ : ترو خدا کمکم کنید

با درود
    شما بایستی شکل مدار و عکس از خود برد قرار بدهید !!!!

دیدگاه

همه چیم درسته ولی چشمک نمیزنه ثابته

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خازن ۳۳_ میکرو فاراد ۱۶_ ولت دو عدد.ترانزسیتور c945 دو عدد.مقاومت ۸۲_ کیلو اهم دوعدد.مقاومت ۱۲۰_ اهم دوعدد.دو عدد ال ای دی

دیدگاه

سلام احتمالا ترانزیستور هارو زیاد داغش نکردی؟؟؟مدارتو قشنگ چک کن اگر درست بود پلاریته خازن ها و....احتمالا ترانزیستور رو داغش کردی و سوخته
        موفق باشید
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ترانزیستور داغ نکرده اصلا

مدیر انجم شما لطفا کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atahaji نمایش پست ها
            ترانزیستور داغ نکرده اصلا

مدیر انجم شما لطفا کمک کنید
            دوست عزیز ، همه چسمک زنهای موجود از ساختار فلیپ فلاپ که شامل اتصال کلکتور دو ترانزیستور ر توسط دو خازن به بیس ترانزیستور دیکر ساخته میشود، چنانچه هر دو ال ای دی روشن میماند احتمال سوختن ترانزیستور ها، اشتباه در اتصال پایه ها و خرابی یکی از خازنها متصور است

دیدگاه

پاسخ : عیب یابی مدار چشمک زن

نوشته اصلی توسط atahaji نمایش پست ها
              من کیت چشمکزن دوتایی خریدم مونتاژ کردم به خوبی کار کرد.حالا میخوام اون کیت رو خودم روی فیبر یا با اتصال پایه ها به یکدیگر درست کنم درشست کردم ولی ال ای دی ها ثابت میمونه چشمک نمیزنه.مشکل چیه؟با ترانزیستور البته درست کردم لطفا کمکم کنید
              با سلام:
              برای عیب یابی از روش زیر استفاده فرمائید.
              1- وقتی هر دو ال ای دی روشن باشندنشان دهنده این است که هر دو ترانزیستور یا اتصال کوتاه کرده یا هر دو ترانزیستور بایاس مستقبیم می باشند و خازن ها بدرستی لحیم نشده اند.( به قطب خازن ها به طرف بیس دقت شود)
              2- برای عبیب یابی دقیق تر مقاومت بین بیس و کولکتور ترانزیستور را یک به یک قطع کنید،, اگر با قطع مقاومت بیس به کولکتور هر طرف ال ای دی آن طرف قطع شد نشان دهنده این است هر دو ترانزیستور شما سالم است و شما باید دنبال جهت صحیح قطب خازن و اتصال کامل آن باشید.البته مقاومت سری باال ای دی شما هم سالم است چون خراب بود ال ای دی را روشن نمی کرد. و اگر اتصال کوتاه بود کل ولتاژ روی ال ای دی شما می افتاد وآن را می سوزاند و روشن نمی شد.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X