اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر پایین گذر برای بیس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلتر پایین گذر برای بیس

سلام به همه دوستان

من احتیاج به یک مدار فیلتر پایین گذر برای بیس دارم که وقتی در آهنگ بیس زده میشه خروجی مدار یک و صفر بشه
    در پستهای دوستانمون چند تا مدار بود اما فکر نکنم جواب کار منو بده یا نه

خواستم با avr انجامش بدم اما فکر نکنم بشه ، بنظرم با میکرو فقط میشه یک اکولایزر ساخت اونم تک کانال

این مدار هم هست اما نمیدونم جواب من هست یا نه
    فکر کنم برای فرکانسهای زیر 10KHz هستش

لطفا کمکم کنید
    جدیدترین ویرایش توسط RahimEdison; ۱۹:۲۲ ۱۳۹۶/۰۳/۱۴.

پاسخ : فیلتر پایین گذر برای بیس

دوست عزیز
    شما در چه محدوده فرکانسی مورد نظرتونه .... مثلا میخواهید از چه فرکانسی کمتر فعال بشه ؟؟
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
      دوست عزیز
      شما در چه محدوده فرکانسی مورد نظرتونه .... مثلا میخواهید از چه فرکانسی کمتر فعال بشه ؟؟
      تا اونجا که یادمه بیس ساب ووفر بین 20 تا 80 هرتز هستش ، پس حول و حوش همین حدودها

دیدگاه

دوست گرامی
        میتوانید با استفاده از مشابه این مدار و استفاده از دو PLL تنظیم شده بر روی محدوده فرکانس مورد نظر خود ، مدار تشخیص دهنده را طراحی فرمایید
        لطفا دقت داشته باشید فرکانسای صوتی به صورت خوشه ای میباشند .... یعنی یک سیگنال ترکیبی از فرکانسهای مختلف با شدتهای مختلف است ... میتوایند در محدوده مورد نظر خود از چند تن دیکودر استفاده کنید و خروجی آنها را AND منطقی فرمایید .... البته با میکرو نیز تشخیص فرکانس امکانپذیر است ولی میکرو قادر به تجزیه فرکانسها نمیباشد و صرفا فرکانس ظاهری موج برآیند را اندازه میگیرد در حالی که همان موج میتواند شامل مجموعه وسیعی از فرکانسهای ساده سینوسی باشد
        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

مدار تشخیص بیس موزیک

سلام و درود به تمامی عزیزان

مداری میخواستم تا فقط بیس موزیک رو در بیارم (فیلتر پایین گذر)
          یعنی با هربار بیس زدن آهنگی که در حال پخشه فقط یک ال ای دی صفر و یک بشه ، مدار طوری باشه که ورودی صدا براش مهم نباشه
          بهتره بگم هم با خروجی موبایل کار کنه هم خروجی ضبط خودرو (ضعیف یا قوی بودن ورودی دستگاه مهم نباشه)
          توی نت خیلی گشتم و مدارات مختلفی رو برسی کردم و با قطعات موجودی که داشتم نتونستم چیزی رو که میخواستم بسازم حتی با میکروکنترلر هم خواستم ولی اونم نشد

نیومدم اینجا غذای آماده سفارش بدم و برم فقط اگه مرجعی رو میشناسید یا تجربه همچین کاری رو داریدلطف کنید راهنماییم کنید
          با تشکر از تمام دوستانم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X