اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ال سی دی های سون سگمنتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ال سی دی های سون سگمنتی

با سلام خدمت اساتید
    اول اینکه سرچ کردمم چند تا تایپیک در این مورد بود ولی جوابمو نگرفتم
    از کجا بفهمیم پایه مشترکشون کدومه ؟! چون من تست کردم حتی بعضی مواقع به یکی از سیمها هم یه ولتاژ ضعیف بدی روشن میشه (حتی دستتو بکشی روی پایه ها !)
    دوم اینکه ولتاژشون چقدره ؟!
    سوم اینکه خیلی عجیب غریب میزننن و هر دفه یه جور پاسخ میدن من اصلا از کارشون سر در نیاوردم (مولتی مترو روی دیود گذاشتم و پایه ها رو تست کردم مثلا وقتی یکی از سگمنتا روشن میشد وقتی ثابت نگه مداشتم سیم رو کم کم کمرنگ میشد تا خاموش شه !)
    الان پایه مشترک کدومه از کدوم سمت ؟ و ولتاژ ؟
    ممنون میشم مشخص کنین چجوریه استفاده ازش

پاسخ : ال سی دی های سون سگمنتی

اول یک پایه رو به منفی وصل کنید و پایه های دیگه رو بترتیب و تک تک به مثبتوصل کنید.اگر هیچ الیدی روشن نشد پایه بعدی رو به منفی وصل کنید و بقیه پایه هارو به ترتیب به سیم مثبت.اینکارو تا جایی انجام بدید که نور یک الیدی روشن بشه.وقتی چراغی روشن شد پایه ای که به منفی وصل است کاتد هست و اسمش رو پایه x میگزاریم و پایه متصل به سیم مثبت اند هستو اسم اونو فرضا A میگذاریم...
    حالا اگر پایه X فقط با پایه B روشن شد سون سگمنت از نوع اند مشترک است و پایه B پایه مشترک است..
    اگر پایه X با بقیه پایه ها نیز روشن شد سون شگمنت از نوع کاتد مشترک است و پایه X پایه مشترک خوتهد بود.
    بعد از مشخص شدن پایه مشتر اون پایه رو به یکسر تغذیه (اگر اند بود به مثبت و اگه کاتد بود به منفی) وصل کرده و پایه دیگر تغذیه رو به پایه های دیگه سون سگمنت.با انجام اینکار مشخص میشود که هر پایه مربوط به کدام سگمنت است.

دیدگاه

این ال سی دی ها با فرکانس کار میکنند - ای سی درایور مخصوص دارند- بعضی از میکروها درایور سخت افزاری برای راه اندازی اینها دارند-- با نرم افزار هم میتونید درایور مناسب براش بنویسید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal نمایش پست ها
        اول یک پایه رو به منفی وصل کنید و پایه های دیگه رو بتر تیب و تک تک به مثبتوصل کنید.اگر هیچ الیدی روشن نشد پایه بعدی رو به منفی وصل کنید و بقیه پایه هارو به ترتیب به سیم م
        .
        عذر خواهی میکنم...خستگی باعث شد فکر کنم موضوع تاییپیک در مورد سون سگمنت معمولیست..

دیدگاه

ممنون اساتید اونوقت این فرکانس باید چه مشخصاتی داشته باشه و به چه پایه ای وصل شه ؟ atmega16 این درایور رو با خودش داره ؟

دیدگاه

طبق طحقیقاتم به پایه 1 از سمت چپ باید حدود 0.5 ولت بدی و به بقیه پایه ها مثل سون سگمنت فقط یه فرکانس مربعی حدود 100 هرتز بدی تست نکردم البته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X