اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب نوع میکروکنترلر برای محیط دارای میدان مغناطیسی بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب نوع میکروکنترلر برای محیط دارای میدان مغناطیسی بالا

سلام دوستان
    وقت بخیر
    من به نمومه میکروکنترلر می خوام که در مقابل میدون مغناطیسی بزرگ دچاره مشکل نشه و میدون مغناطیسی محیط روی کارکردش اختلال ایجاد نکنه
    چون محیط مغناطیسی هست باید نوع خاصی باشه؟ چه نوعی؟
    ممنون می شم راهنمایی کنید.

پاسخ : انتخاب نوع میکروکنترلر برای محیط دارای میدان مغناطیسی بالا

فکر کنم هیچ کدوم از میکرو های AVR توی بازار automotive یا صنعتی نیستن. محصولات میکروچیپ توی کشور معمولا صنعتی هم هستن. شاید اونا گزینه بهتری باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
      محصولات میکروچیپ توی کشور معمولا صنعتی هم هستن. شاید اونا گزینه بهتری باشه.
      منظورتون PIC هست؟؟؟
      ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

همینطور که روح الامین عزیز اشاره کردند میکروهای PIC ساخت میکروچیپ automotive هستند و البته این هم به معنی مصونیت بهتر در مقابل نویز و میدانهای مزاحم میباشد
        البته Atmal مدعیه تولیداتی با این استاندارد هم دارد ولی بعیده در بازار ایران وجود داشته باشه
        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

برای استفاده از میکرو توی محیط با نویز مغناطیسی بالا ... معمولا یه جعبه فلزی محافظ خوبیه ... حتی avr هم توش خوب کار میکنه ... البته به شرطی که ملاحظات pcb رو رعایت کنید . و استفاده از مداراتی که نویز رو تا جایی که میتونه حذف کنه ... مثلا برای ورودیهای دیجیتال مداری ورودی دارای ولتاژ هیسترزیس بالایی باشه و ....... یا استفاده از ای سی هایی با grade بالا ......
          جدیدترین ویرایش توسط microprocesor_2002; ۲۰:۲۴ ۱۳۹۶/۰۳/۱۷.

دیدگاه

والا بستگی به میدان مغناطیسیتون هم داره که چقدر قوی باشه. بر طبق گفته ی فروشنده اصفهان که خودش وارد کننده ی مستقیم از چین هست ای سی های AVR که در اخر شماره ی آن ها PU نوشته شده نمونه ی صنعتی هستند و من هم همیشه این نمونه رو خریداری می کنم. تقریبا 10% بهتر عمل می کنند. اطلاعات دقیق تر رو باید از اقای کی نژاد (طراح) پرسید.
            در ضمن از یک سطح گوسی بسته هیچ شار الکترومغناطیسی عبور نمی کنه.
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X