اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در راه اندازی سون سگمنت های 12 ولتی و بزرگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    من یک شمارنده درست کرده ام که می خواهم با سون سگمنت های بزرگ راه اندازی کنم . از آنجا که سون سگمنتهای بزرگ با 12 ولت کار می کنند و خروجی من 5 ولت هستند می خواستم بهترین روش برای راه اندازی این سون سگمنت ها چیست . لطفا شماتیک مدار را برایم بگذارید اگر می شود
    با تشکر

پاسخ : کمک در راه اندازی سون سگمنت های 12 ولتی و بزرگ

سلام
    برای راه اندازی این سون سگنمت ها راه منطقی اینه که دو تا تغذیه یکی 5 و یکی 12 به مدارت اعمال کنی ، بعد بسته به چیزی که میخوای میتونی از لچ و بافر ویا ترانزیستور بصورت رفرشی استفاده کنی مثل مدا زیر که یکی از دوستان تو همین سایت اینو کشیده استفاده کنی

http://hmdtop.persiangig.ir/image/2v0hpiw.jpg
    " علت هر شكستي عمل كردن بدون فكر است" الكس مكنزي

[move](---> موسیقی ایرانی <---) [/move]

دیدگاه

از جواب خوبتان ممنونم ولی می خواهم حالت رفرشی نباشد چون در حالت بسیار آهسته شمارنده خاموش و روشن شدن سون سگمنت ها خیلی به چشم می آید

دیدگاه

البته نگفتید که کاتد مشترکه یا آند مشترک. اما چیزی که مسلم هست باید از یک ولتاژ 15 ولتی + 7 ترانزیستور برای هر سون سگمنت استفاده کنید. شاید بتونید از آی سی هایی که آرایه ای از ترانزیستور ها رو تو خودشون دارن استفاده کنید.
        دلا یاران سه قسمند ار بدانی
        زبانی اند و نانی اند و جانی
        به نانی نان بده از در برانش
        محبت کن به یاران زبانی
        و لیکن یار جانی را به دست آر
        به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام .................

منم با نظر جناب آرش موافقم . استفاده از ترانزیستر هم عملیه و هم می ارزه ...
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام.
            نظر من اینه که اصلا به صورت رفرشی با این سگمنتها کار نکنی....

اگه از آند مشترک استفاده کنی میتونی آند تمام سگمنت ها رو به vcc وصل کنی و برای درایو آنها هم از لچ و uln2803 استفاده کنی...
            برای یک ساعت و تقویم از این روش استفاده کردم.جواب داد..
            www.icesi.ir

دیدگاه

من هم با نظر آقا میلاد موافقم برای این سون سگمنت ها رفرش نکنی بهتره از لچ استفاده کنی جواب بهتری میده.
              " علت هر شكستي عمل كردن بدون فكر است" الكس مكنزي

[move](---> موسیقی ایرانی <---) [/move]

دیدگاه

اقایونی که اینو میخونن من تازه عظو شدم امید وارم نا امید بیرون نرم
                من یه مدار دارم (ساعت) با 8951
                از سون های دو تایی 3 تا استفاده شده
                خروجی کاتد ها از ای سی و توست مقاومت 100 است وخروجی یه کاتد ها با ترانزیستور مثبت (سون ها کاتد مشترک است)
                میخوام از سون با شماره ی سئ111801k استفاده کنم (بزرگ است ) و دو تای سون ها هم با شماره ی css-1206eg استفاده کنم خواهش میکن هرکی صدامو میشنوه کمک کن
                به ای سی ام راضیام چون مطمعنا بهتره
                لطفا جریان مجاز سون یا pdf دی تا شیت رو واس م بزارید
                :angry: :angry: oo: oo: :sad: :cry2:
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

در ضمن من از سایت از همین صفحه مطلبی گرفتم که سون رو با ای سی uln2003a درایو میکرد ولتاژ کار ای سی و پایه یه ولتاژ ای سی کدومه
                  رفرش و لچ چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek: :eek: :eek: :eek:
                  [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_bamaram
                    در ضمن من از سایت از همین صفحه مطلبی گرفتم که سون رو با ای سی uln2003a درایو میکرد ولتاژ کار ای سی و پایه یه ولتاژ ای سی کدومه
                    رفرش و لچ چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek: :eek: :eek: :eek:
                    سلام
                    Uln2003 یک آی سی بافر است که کار تقویت جریان رو انجام میده. میتونید دیتاشیت رو از اینترنت بگیرید و مشخصات این آی سی رو ببینید.
                    داخل آی سی لچ فلیپ فلاپ وجود دارد یک پایه enable داره که هر وقت شما اونو فعال کنید هر چی در ورودی باشه به خروجی منتقل میکنه و حالت قبلی خودش رو حفظ میکنه.

دیدگاه

من می خوام یه سگمنت بزرگ رو تقویت کنم کمک می خوام لطفا....
                      این ای سی بافری که میگی چطور تو مدار بسته میشه؟؟؟ممکنه بگی؟؟
                      ازuln2803استفاده کردم

دیدگاه

سلام. من چند سال پیش تابلو دیجیتالی تعویض بازیکن واسه هیئت فوتبال استان طراحی و ساختم و لی مدلی که استفاده کردم کاتد مشترک بود. به این ترتیب که مثبت سون سگمنت هارو به هم وصل کردم و دادم به 12ولت و خروجی a.b.c.d.e.f.g هرکدوم اونهارو با مقاومت 4.7 کیلو به بیس ترانزیستور منفیTIP41 و خروجی کلکتور ترانزیستور رو به منفی هرکدوم از سگمنت هارو دادم. به همین راحتی!
                        البته برای استاندارد کردن کارت قبل از ترانزیستور قدرت بهتره یه ترانزیستور سویی محافظ هم بذاری من برای اینکار هم از c945 استفاده کردم. البته برای استارت کار خیلی مهم نیست اما واسه کارای صنعتی مهمه!
                        I WORK HARDLY AND I HAVE BIG DREAMS

دیدگاه

بهترین راه استفاده از ۷ ترانزیستور برای هر سگمنت هستش.گرچه مدار بزرگ و شلوغ میشه ولی اذیت نمیکنه.با ای سی ها به مشکل بر می خوری هر کدوم یه سازی میزنن.در ضمن شما چون سگمنت بزرگ داری جریان کشی زیاد داری به نظر من از ترانزیستور استفاده کن.اینجوری هر سگمنتی خواستی میتونی وصل کنی.برای فرمان دادن به ترانزیستور ها هم از ای سی هایی که هستن حالا من نمیدونم شما چطوری وصل می کنی مثلا از 74ls47 استفاده کن مثل این https://www.eca.ir/forums/thread80424.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X