ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2013/12/05
    139
    31

مشکل در تابلو برق

سلام خدمت دوستان گرامی چند سوال دارم امیدوارم جواب دهید.الکتورموتوری داریم ک بعداز راه اندازی از هر فاز حدود48امپر برق میکشد وبعد از 10 دقیقه فیوز سه فاز 63 امپری در اثر گرما قطع میکند چرا ؟ب نظر میرسد فیوزی ک 15 امپر بالاتر از جریان مصرفی است ب هیچ وجه نباید قطع کند پس چرا گرم شده وقطع میکند ایا میتواند از کیفیت بد فیوز باشد یا عامل دیگری هم هست.مورد دیگرک برایم کاملا تعجب اور بود این است ک کابل ورودی تا بلو ک 2/5*4 است گرم نمیشود اما سیمهای داخل تابلو ک 10 افشان است کمی گرم میشود من ک علتش را نفهمیدم.توان الکترو موتور شناور معلوم نیست اما از هر خط 48 امپر میکشد چه خازنی برایش قرار دهیم و اگر خازن نباشد مشکلی پیش میاید؟با تشکر
    2007/02/18
    مشهد
    2,392
    140

پاسخ : مشکل در تابلو برق

سلام
    1-
    بگه برا تون ممکنه از کلید حرارتی بجای فیوز استفاده کنید
    اگه ممکن نیست دقت کنید یکی از فاز ها اتصال ش ناقص ه و باعث اضاقه جریان می شه و فیوزش هم قطع میشه
    2-
    در هر صورت کابل مناسب اون مقطع 10 یا 16 هستش کابل 2.5 مطمینا براش ضعیف اگر چه که موقتا هم بتونین راه اندازی کنید
    ضمناا در نظر داشته باشین افت ولتاژ در تابلو برق ها یکی از علل اضافه جریان در موتور ه

این موتور تون بین 22 تا 30 کیلو وات ه
    با فرض 22 کیلو وات
    کسینوس فی موتور حدود 0.78 هستش و برای رساندن اون به ضریب قددرت

0.9 = 7 کیلوو وار خازن
    0.95 = 10.4 کیلو وار خازن
    0.999 = 16.7 کیلو وار خازن

مورد نیازه

کدوم شهر هستی ؟

باقرانی
    2013/12/05
    139
    31

سلام وتشکر از راهنمایی شما دوست گرامی.متاسفانه امکان جابجایی فیوز مینیاتوری نیست ;ولی تعجب میکنم چرا فیوز سه فاز مینیاتوری 63 امپر تحمل 48 امپر راندارد ودر طول چند دقیقه قطع میکندو خیلی گرم میشود.کابل ورودی تابلو چندین ساله ک در زیر خاک واز فاصله 200متری از برق اصلی ;کشیده شده وتا بحال مشکلی پیش نیاورده اما مدار قدرت ستاره مثلث ک با سیم 10 سیم بندی شده گرم میشودایا تعجب اور نیست.خازن سه فاز را باید ب کنتاکتور اصلی وصل کنم یا ب کنتاکتور مثلث ویا سه فاز برق ورودی .ایا با وصل خازن امپرهای مصرفی از 48 پایین میاید یا نه.محاسبات خازنها را متوجه نشدم کمی توضیح بدهید.قبلا تابلو با سافت استارت بود ک چند روز قبل بطور کامل سوخته وزغال شده بود وبعلاوه شناور هم سوخته بود وتابلو جدید را بنده با کنتاکتور -کنترل بار وتایمر بستم .شناور در طول روز 1یا دوساعت;جهت پر کردن منبع بزرگ کار میکند ویک کف کش اب منبع را جهت ابیاری چمن پمپاز میکند مخزن مجهز ب سه سنسور هست ک فرمان لازم را ب فلوتر و راه اندازی شناور میدهد وکامل اتوماتیک است.
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

دوست عزیز امکانش هست که یکی از فازها داره امپر بیشتری میشکه حالا نمیدونم شما امپر هر سه تا فاز رو دارید می فرمایید یا فقط امپر یکی از فاز ها رو فرمودید. علت های مختلفی هم داره از قبیل فرسودگی کابل یا زخمی شدن کابل چون فکر کنم دفنی بود. یا شاید سیم پیچ یکی از فاز ها شاید نیم سوز شده داره جریان بیشتری میکشه تا شار مورد نیاز رو تامین کنه
    2013/12/05
    139
    31

باعرض سلام.الکترو پمپ تازه سیم پیچی شده است.یک فاز حدود 51امپر ویکی 46امپر ویکی هم 42امپراز خط اصلی برق میکشند.فازهایی ک ب شناور میروند 24امپر هم هست 28 امپر هم هست برابر نیستند.با تشکر
    2007/02/18
    مشهد
    2,392
    140

محاسبه کابل ورودی با نرم افزار رو نگاه کن

_____________________________Data_________________ ____________

Power(Kw): 25 Cos(Phi): 0.78 Distance(m): 200
    Voltage(V): 400 Needed Voltage Drop(%): 5
    Grouping Factor: 0.95 Thermal Factor: 0.95
    Supply: AC 3 Phase
    Cable Located In Ground
    Cable Type: 3.5 Core, Cu

___________________________Resaults_______________ ____________

Current(A): 46.263
    Cross Section Due to Current Capacity: 1(4x6mm2)
    Voltage Drop Calculation Recommended: 1(4x16mm2)
    Voltage Drop Due to this Cross Section: 4.476%

خداقل مقطع 4*16 می ده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ضمنا با کابل 4*2.5 خدود 30 در صد اقت ولتاژ داری
    تقریبا 113 ولت
    مطمین باش اضافه حریان و ... علتش همینه
    کابل ورودی رو درست کن

یه بار ولتاژ گرفتی ببینی جند ولت ولتاژ داری در حین کار موتور ؟؟؟

2013/12/05
    139
    31

ضمن عرض سلام خدمت دوستان گرامی.امروز بنده سر چاه بودم ودوباره همه موارد را چک کردم.ولتاز بی باری بین فازها 390 یا کمی بیشترو درحال کار شناور 375 ولت بین فازها بود.جریان هر فاز در بار کامل 47الی 48 امپر بود.اما معمای بنده همچنان باقیست. سیم افشان نمره 10 ک برای مدار قدرت استفاده شده بعد از چند دقیقه کاملا گرم میشود بطوری ک با دست کاملا قابل احساس میشود اما سیمهای مفتولی کابل ورودی ک 2.5 است اصلا گرم نمیشود ویا انقدر کم است ک با دست قابل تشخیص نیست.خودم ب این فکر میکنم ک شاید سیمهای مفتولی مرغوبترند از بابت درصد خلوص مس ویا مفتولی بودنش اما میدانم ک متاسفانه بعضی از شرکتهای تولیدی سیم وکابل مقداری اهن یا الومینیوم ب مس مخلوط میکنند ک باعث کم بازدهی سیمها میشود.طبق جدول امپر با قطر وطول سیم میبایست سیم 10 اگر زیر 10متر باشد 77امپر بدهد وتا 50متر 50امپر وحالا ک سیمهای مدار قدرت طولشان ب 1متر هم نمیرسد چرا باید گرم شوند؟اقای باقرانی مقدار دقیق خازن سه فاز چقدر باید باشد وایا تاثیری در کم کردن امپر مصرفی دارد؟
    2007/02/18
    مشهد
    2,392
    140

سلام
    مقدار خازن مورد نیاز برای رساندن به ضریب توان 0.98 حدود 12.5 کیلو وار مورد نیاز ه
    ضمناا جریان رو خدود 10 آمپر کاهش می ده
    خازن رو با کنتاکتور مشترک موازی کنید تا وقتی موتوروارد مدار شد اون هم توی مدار بیاد

پیشنهاد من اینه که :
    اون خریان ها و ولتاژ هم خوانی با هم ندارن
    بهتره قبل از خرید خازن دستگاه اندازه گیری رو چک کنی یا اینکه با یک دستگاه با دقت بالاتر اعداد رو مجددا بررسی کنی

موفق باشی
    2013/12/05
    139
    31

سلام وتشکر ازپاسخ ب سوالات وحوصله ای ک گذاشتید.امپرها را کنترل بار دیجیتالی 48 نشان میدهد وکلمپی ک دارم 47وخرده ای نشان میدهد.ولتازها را با ولتمتر دیجیتال اندازه گرفتم ک خطایش خیلی کم است.ایا برای بانک خازنی 12.5 کیلووار ب کنتاکتور جدا نیاز است یا همان کنتاکتور خط اصلی جوابگوست.10امپرک گفتید تو هر فاز هست یا مجموع امپرهای سه فاز؟
    2007/02/18
    مشهد
    2,392
    140

بهتره از کنتاکتور خازنی جدا استفاده کنید
    10 آمپر در هر فاز محموعا 30 آمپر ( اگه اطلاعاتتون درست باشه )
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13