اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع متغیر با استفاده از پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع متغیر با استفاده از پاور کامپیوتر

با سلام
    دوستان ؛ من می خواهم یک منبع تغذیه متغیر با استفاده از پاور کامپیوتر بسازم بطوری که خروجی آن کاملا رگوله شده باشد
    ایده ام هم بدین صورت است که ابتدا ولتاژ 12 ولت پاور را با استفاده از یک مبدل dc to dc به حد 24 ولت با جریان 3 تا 4 آمپر رسانده و سپس خروجی آنرا به ورودی مدار مبنع تغذیه تثبیت شده با ولتاژ خروجی 0 تا 30 ولت اعمال کنم .
    به عبارتی ساده تر بجای استفاده از ترانس برای ساخت منبع تغذیه تثبیت شده از پاور کامپیوتر استفاده کنم تا دردسرهای استفاده از ترانس را نداشته باشم.
    می خواستم از دوستان سوال کنم که این ایده بنده تا چه حد عملی است و چه نکاتی را در این رابطه می بایست مد نظر داشته باشم؟ استفاده از چه آی سی را برای قسمت افزایش ولتاژ پاور پیشنهاد می کنید؟
    ((((((تذکر:پست آقای محسن.هگز را درباره تبدیل پاور به منبع تغذیه متغیر خوانده ام)))))
    با سپاس از تمامی دوستان :applause: :applause:

پاسخ : ساخت منبع متغیر با استفاده از پاور کامپیوتر

سلام
    ممنون از توجهتون
    میشه واضح تر بگین شما میخاین خروجی 12 ولت پاور رو بدین به یه مبدل dc به dc و بعد اونو به یه مدار ولتاژ متغیر اگه اینطور باشه شما لقمه رو دو سه بار دور سر خودتون گردوندید و بعد ....
    اگه انطوره شما به راحتی میتونین از خزوجی پاور 30ولت معمولی و 48 ولت تحت فشار و 120 وات بگیرین که این خیلی عالیه و بعد از اون بدین به مدار ولتاژ متغیر
    ولی من پیشنهاد میکنم راحت ترین راه این هست که خروجی متغیر از پاور بگیرین و بعد کنترل جریان کنین
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

باسلام. اگر شما درنظر دارید که ساختار داخلی پاور کامپیوتر دست نخورده بمونه یا رگولاسیون ولتاژ متغییر خروجی خیلی مهمه
      بهتره ازیک مدار PushPull 12 ولت به 33 ولت باDuty Cycle متغیر استفاده کنید.موفق باشید.
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

با سلام
        آقای محسن ؛ ممنون از راهنماییتون ولی این راهی که شما می گید و به اصطلاح لقمه دور سر چرخوندن نیست یه عیب داره و اون اینه که چون شما می آیید و مسیر فیدبک رو قطع می کنید بنابراین دیگه ولتاژ خروجی رگولاسیون دقیقی نداره و نسبت به ولتاژ ورودی منبع و بار تحت تاثیر قرار می گیره و گرنه به نظر خودمم این ایده من همون لقمه دور ... هستش
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=post;topic=21177.0;num_replies=2# top
        از شما دوست عزیز هم تشکر می کنم اما اگه میشه بیشتر توضیح بدید .در مورد همین مدار پوش پولی که گفتین بیشتر توضیح بدین؛ اینکه چیه و کارش چطوریه . شماره آی سیش رو هم لطفا ذکر کنید .
        لینکی ؛ مداری هم دارین بی زحمت قرار بدین
        با تشکر

دیدگاه

آقا جواب بدین دیگه ؛ چرا بحث رو نیمه کاره رها می کنین؟

آقای Ebi SMPS منتظرما لطفا جواب بدین

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

باسلام.ببخشید ازوقفه ای که درپخش برنامه پیش اومده.لینک زیر پاسخ#3 فایل DC-DC.Zip مدار عملی برای ساخت
            یک مدار مبدل پوش پول 12 ولت به ولتاژهای بالاتره.فقط برای متغییر کردن اون بجای مقاومتهای فیدبک یک ولوم 10
            کیلو اهمی قرار بدهید.موفق باشید.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20614.0
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

ممنون از اینکه جواب دادید.
              فایل رو دانلود کردم.اما متاسفانه من ترانس پیچی نمی دونم.لطفا اگه می شه مداری معرفی کنید که همین ویژگی رو داشته باشه اما ترانس نداشته باشه.یعنی توش از سلف استفاده شده باشه
              منتظر جوابتون هستم
              خیلی ممنون

دیدگاه

باسلام.اگربدنبال ساخت منبع تغذیه باخروجی متغییر ورگولاسیون بالا هستید (ازمنبع 12 ولتی) باید ازیک افزاینده استفاده
                کنید.افزاینده میتونه دیود-خازنی باشه یاچاپر باشه . مدارات دیود خازنی کنترل خروجی ورگولاسیون بسیارکمی دارند.
                استفاده از مدار Boost-Up که فقط یک سلف داره برای شما محدودیت ایجاد میکنه و اون هم گرفتن خروجی از صفر ولته.
                این نوع مدارات از حداقل ولتاژمنبع شروع به افزایش خروجی میکنند که دراینجا حداقل 12 ولته .ساختن منبع رو شروع کنید
                البته فعلا باتوان پایین.من ودوستان دیگر هم هرمشکلی بوجود بیاد امادهء کمک بشما هستیم.
                موفق باشید.

دیدگاه

سلام
                  میخواستم بدونم واقعا مداراتی که در مورد متغییر کردن پاور وجود داره عملی واصولی می باشد

دیدگاه

سلام
                    کسی می تونه منو راهنمایی کنه به سایتایی که انواع مختلف منبع تغذیه رو تو یه مقاله یا چندتا مقاله توضیح داده باشه ؟
                    :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question:
                    امروز زندگی را آغاز کن !
                    امروز مخاطره کن !
                    امروز کاری کن !
                    نگذار که به آرامی بمیری !
                    پابلو نرودا

دیدگاه

من منبع تغذیه 0 تا 48 ولت 12 امپراماده دارم ولی اگر بخواهی از پاور پی سی استفاده کنی باید مسیرهای فیدبک ولتاژ را دستکاری کنی و این کار عملی است .
                      در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

هم سوال - هم جواب

سلام
                        دوستان کسی نبود که بتونه به ما کمک کنه ؟
                        البته اگه خودتون هم بتونید توضیحاتی بدید قبوله ...
                        :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question: :question:
                        راستی یه سایتم برای این دوستم (fuba) پیدا کردم که دنبال تبدیل پاور به تغذیه بود . فکر می کنم بتونه کمک کنه
                        http://abd.manidea.com/blog/archives/227
                        البته فکر کنم یه خورده دیر شده ...!!
                        امروز زندگی را آغاز کن !
                        امروز مخاطره کن !
                        امروز کاری کن !
                        نگذار که به آرامی بمیری !
                        پابلو نرودا

دیدگاه

باسلام.یک سایت خوب ومعتبر برای تمام دوستانی که مایلند منابع سوئیچینگ رو یاد بگیرند:
                          www.smps.us
                          موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X