اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق بین internal plane و signal plane ???

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق بین internal plane و signal plane ???

سلام بر دوستان
    من می خواستم یه پی سی بی چند لایه طراحی کنم در نرم افزار آلتیوم دیدم دو نوع لایه داریم برای اضافه کردن یکی internal و یکی دیگه signal میخواستم بدونم فرق اینا باهم چیه و اینکه بردی که میخواهیم پی سی بیش رو بکشم گفتن باید یک لایه زمین باشه کلا میخواستم ببینم این لایه ی زمین رو کدوم یکی از این دولایه باید بگیریم و هر چیزی که میبینید مرتبطه دیگه با این موضوع
    با تشکر

پاسخ : فرق بین internal plane و signal plane ???

مطمئن نیستم ولی اونچه که دیدم باید پایین ترین لایه زمین باشه..چون هم از ورود نویز جلوگیری میکنه هم نقش هیتسینگ رو داره هم اینکه اگه لایه وسط رو زمین بگیریم ویاها که ارتباط با لایه پایینی رو برقرار میکنند همگی باید از این لایه بگذرند که مناسب نیست

دیدگاه

پاسخ : فرق بین internal plane و signal plane ???

والا بیشتر بردای چهارلایه ای که حداقل توی فروم های خارجی دیدم به این صورت هستش (به همین ترتیب از بالاترین لایه به پایین ترین لایه )
      Signal
      Gnd
      vcc
      signal
      چون crosstalk بین دو لایه سیگنال اتفاق نیفته مخصوصا واسه سیگنالایی که به سمت رم میرن و فرکانس بالایی دارن بیشتر از این مدل استفاده میشه.
      اتفاقا الان در حال طراحی یه برد با هسته a20 allwinner با دو تا رم ddr3 هستم البته به صورت 6 لایه .سوالی بود در خدمتیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X