ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2013/12/21
    908
    281

مشکل با تحریک گاه و بیگاه وقفه های خارجی STM32 بدون وجود سیگنال (نویز گیری وقفه)

با سلام.
    مشکلی که اخریا خیلی درگیرم کرده وقفه خارجی این میکروه.
    به این شکل که وقفه کانفیگ میشه و قاعدتا باید تا وقتی تحریکش نکردیم اتفاق نیفته. ولی وقفه نویز میگیره و خودبخود تحریک میشه.
    شکل نویز گیری هم به این شکله که به هر پایه ای از میکرو اعم از تغذیه ها، I/O ها، زمین و ... پنس میزنم (یا هر فلزی که به بدنم متصله میزنم) وقفه تحریک میشه.
    این مشکل شاید داخل وقفه با چک کردن پایه به صورت دستی قابل رفع کردن باشه. ولی وقتی این وقفه قراره پایه بریک سه فاز باشه هیچ روتین وقفه ای در اختیار ما نیست که پایه رو چک بکنیم و بلافاصله بعد از وقوع خروجی ها قطع میشن.
    تست روی برد دیسکاوری (از نظر کیفیت سخت افزار و تغذیه و کیفیت میکروکنترولر و ...) تست شده و حل نشده. یعنی حتی روی دیسکاوری هم این مشکل برقرار بود. با چند بار برخورد پنس تو دستمون با زمین یا تغذیه یا هر پایه دیگه ای از میکرو وقفه تحریک و خروجی ها قطع میشن.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2016/11/15
    531
    352

پاسخ : مشکل با تحریک گاه و بیگاه وقفه های خارجی STM32 بدون وجود سیگنال (نویز گیری وقفه)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

تست روی برد دیسکاوری (از نظر کیفیت سخت افزار و تغذیه و کیفیت میکروکنترولر و ...) تست شده و حل نشده
    از کدوم بورد استفاده میکنید؟؟
    مال این فروشگاه هست؟؟
    2013/12/21
    908
    281

پاسخ : مشکل با تحریک گاه و بیگاه وقفه های خارجی STM32 بدون وجود سیگنال (نویز گیری وقفه)

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirlopez

از کدوم بورد استفاده میکنید؟؟
    مال این فروشگاه هست؟؟
    اینکه برد از چه فروشگاهی تهیه شده اهمیت خاصی نمیتونه داشته باشه همه دیسکاوریها تولید شرکت st هستن.
    از این برد دیسکاوری استفاده شده. لینک از دی جی کی

ویرایش توسط Mahdi_Vaziri : 2017/06/15 در ساعت 11:28

K.Show
    2012/12/30
    بوشهر
    3,204
    1,105

عیبی نداره من مدار و پیکربندی، تنظیمات وقفه و پین شما رو ببینم؟
    2013/09/16
    85
    64

این موضوع ربط خاصی به میکرویی که استفاده می کنید نداره و این پدیده معمولا در مداراتی که سیم های بلند بهشون وصله پیش میاد مثلا برای خودم من یک نت که از یک طرف به ای سی لاجیک سری 4000 و از طرف دیگر به lm311 وصل بود در اثر ضربه یک اسپایک جانانه روی نت بوجود می اومد در حالی که نت با یک bjt( پایین کشیده شده بود! این موضوع با اضافه کردن اندکی خازن به اون نت حل شد
    2013/12/21
    908
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط روح الامین

عیبی نداره من مدار و پیکربندی، تنظیمات وقفه و پین شما رو ببینم؟
    روحالامین جان مدار وقتی گیر کرد حدس زدم سخت افزار من ایراد داشته باشه. رفتم رو دیسکاوری تست گرفتم. مدار برد دیسکاوری بدون هیچ چیز اضافه.
    کد رو اصلا کلا حذف کردم و فقط همین مونده. پی دبلیو ام سه فاز با پایه بریک. کانفیگ رو با کیوب انجام دادم.
    پایه بریک رو از روی برد مستقیما به زمین وصل کردم که حتی نویز هم نتونه وارد بشه. باز هم وقتی پنس رو میزنم به بدنه یو اس بی برد که زمینه پی دبلیو اما قطع میشن و بریک میکنه.
    متاسفانه پیامای قدیمی رو از تلگرام حذف کردم. اگه تلگرامم رو داری یه پیام بده فیلم تست رو بفرستم واست.
    برنامه هم تو کامپیوتر دوستمه. در اسرع وقت ازش میگیرم برنامه تست رو.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط glassybox

این موضوع ربط خاصی به میکرویی که استفاده می کنید نداره و این پدیده معمولا در مداراتی که سیم های بلند بهشون وصله پیش میاد مثلا برای خودم من یک نت که از یک طرف به ای سی لاجیک سری 4000 و از طرف دیگر به lm311 وصل بود در اثر ضربه یک اسپایک جانانه روی نت بوجود می اومد در حالی که نت با یک bjt( پایین کشیده شده بود! این موضوع با اضافه کردن اندکی خازن به اون نت حل شد
    اتفاقا همین حدس رو خودم هم زدم. قبلا برام پیش اومده بود. ولی تو این مورد صادق نیست.
    مدار همونطور که توضیح دادم فقط یک برد دیسکاوریه. بدون هیچ قطعه اضافه ای. پایه بریک پی دبلیو ام (نوعی وقفه) رو مستقیما به زمین با یک سیم کوتاه وصل کردم. و پایه پی دبلیو ام رو روی اسکوپ میبینم. (بریک مستقیما به زمین وصله و امپدانسش صفره) پنس رو به هر نقطه ای از برد میزنم بریک میکنه. ایمن ترین جای برد پایه های i/o هستن که با دو سه تا برخورد بریک میکنن.
    تمام این قضایا در مورد وقفه های معمولی اکسترنال هم صادقه.
    هیچ برنامه ای نوشته نشده و میکرو فقط کانفیگ شده.

K.Show
    2012/12/30
    بوشهر
    3,204
    1,105

به هر حال تا همه چیز رو نذارید نمیشه نظر قطعی داد.
    2013/12/21
    908
    281

به هر حال تا همه چیز رو نذارید نمیشه نظر قطعی داد.
    خدمت روح الامین جان. ممنونم. توی وقفه های معمولی گاهی میشه کارایی کرد (که البته از نظر فنی کار صحیحی نیست). وقتی وقفه میخوره پان رو چک کنم ببینم واقعا وقفه اومده یا الکی بوده. ولی تو اینطور موارد که وقفه مستقیم به سخت افزار فرمان میده نمیشه همچین کاری کرد و خروجیها با برخورد هر چیزی به هر جایی از مدار قطع میشن.
    این برنامه روی دیسکاوری تست شده. روی برد من نیست. و پاسه وقفه مستقیما به زمین وصل شده که هیچ ورودیی دریافت نشه. ولی وقتی پنس یا هر وسیله فلزی دیگه ای رو به هرجایی از برد میزنم خروجی قطع میشه.
    فایل کانفیک کیوب

فایل کانفیگ تایمر 1

فایل مین. (فقط نه خط قبل از وایل برای استارت و مقدار دهی اولیه تایمر نوشته شده)

K.Show
    2012/12/30
    بوشهر
    3,204
    1,105

سلام
    بخاطر تاخیر عذرخواهی میکنم.
    وضعیت پیکربندی پین های وقفه چطوریه؟ وقفه چه نوعی هستش؟ روی لبه بالا رونده یا پایین رونده؟ مقاومت Pull-up یا Pull-down گذاشتی؟ یا از داخلی ها استفاده کردی؟بیشتر توضیح بده.
    2013/12/21
    908
    281

سلام
    بخاطر تاخیر عذرخواهی میکنم.
    وضعیت پیکربندی پین های وقفه چطوریه؟ وقفه چه نوعی هستش؟ روی لبه بالا رونده یا پایین رونده؟ مقاومت Pull-up یا Pull-down گذاشتی؟ یا از داخلی ها استفاده کردی؟بیشتر توضیح بده.
    خواهش میکنم.
    پول اپ و پول داون خاموشه. ولی پین مستقیما به زمین وصله. یعنی پول داون شده با امپدانس نزدیک صفر که هیچ سیگنالی نتونه وارد بشه. روی لبه بالا رونده.
    ,وقفه بغیر از اینها پارامتر دیگه ای نداره.

K.Show
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15