اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پروگرامر USBASP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت پروگرامر USBASP

سلام دوستان...من خواستم یه پروگرامر avr بسازم خودم(USBASP)... اما وقتی به لبتاب وصلش میکنم ارور میده که usb device not recognized!... درایور usb هم نصب کردم...واقعا نمیدونم چطور حلش کنم و ازونجایی که فایل شماتیک و هگز رو از نت پیدا کردم به هیچکدومم اطمینانی ندارم!!!

تا الان 4 بار زدمش و هیچکدوم جواب نداده!!! خواهش میکنم اگه میتونین کمکم کنین...ممنون

پاسخ : ساخت پروگرامر USBASP

در صورتی که ویندوز شما 8 یا 8.1 یا 10 هست باید بگم که برای من هم این مشکل پیش اومده و من زمان و دانش کافی برای حل اون نداشتم چون باید PHP می نوشتم و فریم ورک رو عوض می کردم. پیشنهاد می کنم برای این ویندوزهای جدید یک پروگرمر STK500 از بازار خریداری کنید و به اصل کار الکترونیکتون بپزدازید. من خودم یک مارک ایرانی تهیه کردم خوب بوده پیام خصوصی بدید تا بهتون بگم.
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mkhosravi1994 نمایش پست ها
      سلام دوستان...من خواستم یه پروگرامر avr بسازم خودم(USBASP)... اما وقتی به لبتاب وصلش میکنم ارور میده که usb device not recognized!... درایور usb هم نصب کردم...واقعا نمیدونم چطور حلش کنم و ازونجایی که فایل شماتیک و هگز رو از نت پیدا کردم به هیچکدومم اطمینانی ندارم!!!
      ایمیلتو برام بفرست تا اونی که خودم زدم فایلشو برات بفرستم ...
      ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

دوست عزیز این ارور مربوط به سخت افزار هست احتمالا خطایی در سخت افزار دارید
        کسی این پروگرامر را با zif انجام داده ؟
        انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

سلام من خودم یه دونه ساختم دارم با ویندوز 10 خیلی خوب باهاش کار میکنم.حتی چند تا میکروقفل شده باز کردم. دقیقا بگومشکلت چیه تا بتونم کمک کنم.

دیدگاه

تا الان 4 بار زدمش و هیچکدوم جواب نداده!!! خواهش میکنم اگه میتونین کمکم کنین...ممنون
            خطای فوق نشان می*دهد که کامپیوتر اتصال پروگرامر به پورت USB را تشخیص داده، اما امکان برقراری ارتباط با آنرا جهت شناسایی و راه*اندازی ندارد.
            دلیل این موضوع می*تواند موارد فراوانی مثل:
            - قطعی یا اتصالی در برد پروگرامر
            - عدم پروگرام صحیح میکروکنترلر پروگرامر
            - عدم تنظیم صحیح فیوزبیت ها

باشد، پس توصیه می*شود که با دقت روند ساخت را مجددا بررسی کنید. و ترجیحا مدار خود را به فرد باتجربه نشان دهید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

برای نصب درایور در win 8 ,-10 طبق تاپیک زیر عمل کنید.
              سلام , دوستان برای نصب درایور پراگرمر "Multi AVR Programmer" در ویندوز 8 "win 8" از ترفند زیر استفاده کنید : :cool: - نخست آخرین نسخه درایور رو از لینک زیر دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید : http://ir02x6.persiangig.com/USBasp-win8-driver/USBasp-win-driver-x86-x64-ia64-v1.2.4.rar - {

درصورت امکان فایل ها و منبع ساخت رو هم قرار بدید تا از درستی اون اطمینان حاصل بشه

دیدگاه

دوستان کسی زیف سوکت برا این پروگرامر طراحی کرده ؟
                انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atmel-avr نمایش پست ها
                  دوستان کسی زیف سوکت برا این پروگرامر طراحی کرده ؟
                  در رابطه با زیف سوکت با توجه به اینکه آرایش پین های VCC-GND-RESET-MOSI-MISO-SCK در پیکج های مختلف میکروهای AVR متفاوت است سه روش متداول است :
                  1- در روش اول چندین زیف سوکت در کنار هم استفاده میشوند که هر یک برای یک بسته بندی و آرایش بخصوص است. که تصویر نمونه ای از را در زیر میتوانید مشاهده کنید.

در روش فوق فقط کافیست که پین های مورد نیاز در هر نوع از AVR را به متناظر آن در پروگرامر وصل کنید.

2- در این روش فقط از یک زیف سوکت استفاده میشود و برای پوشش تمامی حالات بر روی همان یک زیف سوکت از اتصال کوتاه پین های مختلف زیف سوکت به هم و جایگذاری میکروها با بسته بندی متفاوت در مکان های مختلف بر روی زیف سوکت استفاده می شود. مدار اتصالات را در تصویر زیر میتوانید مشاهده کنید. که البته روش صحیح و استانداردی نیست.

در تصویر فوق منظور از حروف اختصاری موارد زیر می باشد :
                  کد:
                  [FONT=Yekan]o : mosi[/FONT]
                  [FONT=Yekan]i : miso[/FONT]
                  [FONT=Yekan]c : sck[/FONT]
                  [FONT=Yekan]g : gnd[/FONT]
                  [FONT=Yekan]v : vcc[/FONT]
                  [FONT=Yekan]r : reset[/FONT]
                  3- بهترین روش استفاده از زیف سوکت بصورت هوشمند است تا به محض درج میکرو نوع آن تشخیص داده شود و سیگنالهای مورد نیاز به زیف وصل شوند بدون اینکه همانند روش فوق اتصال کوتاه بر روی زیف سوکت رخ دهد. از طرفی برای راحتی کاربر و کاهش خطا تمامی میکروها بدون توجه از نوع بسته بندی از پین یک بر روی زیف درج شوند و برخلاف مورد بالا که میکرو با توجه به بسته بندی در مکان متفاوتی از سوکت قرار گیرد. به تصویر زیر دقت کنید :

اجرای این روش نیاز به دانش برنامه نویسی خوب جهت تغییر firmware و سخت افزار پروگرامر USBASP دارد.

دیدگاه

مدارچاپی و شماتیک از موارد 1 و 2 دارید بزارید ؟

دیدگاه

توضیحات به همراه لینک دانلود نقشه مورد دوم مورد دوم، البته بنده تست آزمایش نکردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lachini نمایش پست ها
                        [...]
                        3- بهترین روش استفاده از زیف سوکت بصورت هوشمند است تا به محض درج میکرو نوع آن تشخیص داده شود و سیگنالهای مورد نیاز به زیف وصل شوند بدون اینکه همانند روش فوق اتصال کوتاه بر روی زیف سوکت رخ دهد. از طرفی برای راحتی کاربر و کاهش خطا تمامی میکروها بدون توجه از نوع بسته بندی از پین یک بر روی زیف درج شوند و برخلاف مورد بالا که میکرو با توجه به بسته بندی در مکان متفاوتی از سوکت قرار گیرد. [...]
                        با سلام و درود
                        در این صفحه: Nicely made small but great (almost universal) programmer
                        در تاریخ March 31, 2017 نظری توسط یک خریدار چنین وسیله ای از کشور هلند درج شده است که از مشتری پسند بودن چنین Programmerهایی حکایت دارد.
                        جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۰:۰۴ ۱۳۹۶/۰۳/۲۹.

دیدگاه

قبلا هم این رو بهم گفتن،اما واقعا نمیدونم چطور باید بفهمم ایراد از کدوم قسمت هستش...اصلا ممکنه مشکل از کد هگز باشه،یا قطعات یا کلا مدار کامل نباشه...واقعا نمیدونم مشکل از کجاست!این پروگرامری که زدم با زیف سوکت هستش...لطفا اگه میتونین کمکم کنین...ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط mostafa147 نمایش پست ها
                          سلام من خودم یه دونه ساختم دارم با ویندوز 10 خیلی خوب باهاش کار میکنم.حتی چند تا میکروقفل شده باز کردم. دقیقا بگومشکلت چیه تا بتونم کمک کنم.

سلام دوست عزیز...مشکل اصلی منم همینه که نمیدونم مشکل از کجاست! من فایل شماتیک و هگز رو از نت پیدا کردم اما مطمئن نیستم که درست باشن یا نه....ینی اینکه الان نمیدونم ایرادی که گرفته میشه از چیه!اصلا ممکنه مشکل از شماتیک و مدار باشه...و هرچقدرهم که گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم که مطمئن باشه...اگر بتونین کمکم کنین ممنون میشم!

دیدگاه

مشکل من اول این بود که پروگرامر میکرونمیشناخت بعد که تو شماتیک دقت کردم دیدم سیم ریست وصل نمیکنم به خروجیبعد درست شد.اگه میشه شماتیک برام ایمیل کن
                            خوشحال میشم بتونم کمک کنم
                            جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۸:۳۹ ۱۳۹۶/۰۴/۰۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X