اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه تشخیص led خوب از بد در بازار ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه تشخیص led خوب از بد در بازار ایران

سلام خدمت دوستان واساتید عزیر
    من قصد خرید تعدادی الیدی تک وات دارم ولی نمیدونم راه تشخیص الیدی خوب از بد چی هست،

پاسخ : راه تشخیص led خوب از بد در بازار ایران

سلام خیلی خوش اومدید
    تک وات نه یک وات گفته میشه
    مارک های زیادی تو بازار وجود داره و اگر تعداد کم میگیرید هیچ راه تشخیصی وجود نداره مگر جریان کشی و .....
    بهترین راه این هست که از فروشگاه معتبر خرید کنید

دیدگاه

بهتره از تجربیات کسایی که این کاره هستن بهره ببری ...
      جنس تقلبی زیاده...
      جدیدترین ویرایش توسط Blue Ice; ۲۰:۲۷ ۱۳۹۶/۰۳/۲۶.
      ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان شکرالهی نمایش پست ها
        سلام خدمت دوستان واساتید عزیر
        من قصد خرید تعدادی الیدی تک وات دارم ولی نمیدونم راه تشخیص الیدی خوب از بد چی هست،
        حتی الامکان از محصولات everlight نگیرید که بی کیفیت و تقلبی دارد و موجب مغبون شدن می شود. این نمونه:
        eca.ir/forums/thread49166-265.html#post644040
        ولی برند HG کمی ممکنست گرانتر باشد اما کیفیت بهتری دارد

دیدگاه

دوست عزیز اورلایت مارک بسیار خوبی هست فقط مشکلی که داره این هست که تنوع کاری بسیار بالایی داره
          برای مثال مدلی که شما ناراضی بودید قطعا کلوین رنگ در توضیحات نوشته شده و خوب با قبلی ها فرق میکرده تو ایران فقط مهتابی و آفتابی دارین و مصرف کنندگان خورد به توضیحات دیگه توجه نمیکنن با اینکه ما برای خیلی مدل ها دیتاشیت هم میذاریم.
          البته طی ماه های اخیر دیگه فقط همون آفتابی مهتابی و یخی معمول بازار رو میاریم که اشتباهات خریداران باعث ناراحتیشون نشه.

دیدگاه

سلام ,
            بنده از فروشگاه سایت از ۲۰ عدد از لامپ های ۳ وات Everlight خریداری کردم ,
            امادر مقایسه با لامپ ۳ وات CREE XPE نورش تقریبا ۵۰ درصد کمتره
            ولتاژ بالاتر و آمپراژ بالاتر از اونی که تو سایت هم نوشته بیشتربه لامپ دادم اما تغییری نکرد
            بعدش ۲۰ تاشو موازی به هم وصل کردم و با ولتاژ ۴.۲ و آمپراژ ۲۸ به وسیله باتری بهشون دادم
            اما متاسفانه به جای ۴۰۰۰ لومن نور کلا ۱۹۶۰ الی ۲۰۰۰ لومن نور میده یعنی نصف
            سوالم اینه آمپراژ رو باید بالاتر ببرم یا باید با دردسر سیم های لحیم شده رو جدا کنم و سری وصلشون کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali12344 نمایش پست ها
              سلام ,
              ولتاژ بالاتر و آمپراژ بالاتر از اونی که تو سایت هم نوشته بیشتربه لامپ دادم اما تغییری نکرد
              بعدش ۲۰ تاشو موازی به هم وصل کردم و با ولتاژ ۴.۲ و آمپراژ ۲۸ به وسیله باتری بهشون دادم
              سوالم اینه آمپراژ رو باید بالاتر ببرم یا باید با دردسر سیم های لحیم شده رو جدا کنم و سری وصلشون کنم؟
              بنده هم قبلا با گذاشتن تصویری برای مقایسه ی سطح روشنایی، عرض کردم این اورلایتهای جدید روی اعصابند ...
              ولی در هر صورت مقایسه با الیدی Cree که بالاترین کیفیت ممکن را دارد قیاس مع الفارغ است
              ضمنا اینطور که شما ولتاژ و جریان می دهید احتمال سوختنشان بالاست. شما به هر الیدی3W دارید 5.88W برق می دهید
              طبعا راه درست تر سری کردن الیدی هاست

دیدگاه

سلام ,
                کری من نمی دونم ایران چنده اما با قیمت دلاریش بعیده زیر 6هزار باشه اما ال ای دی معمولی 3وات الان هزار تومنه بعد شما جنس با یک ششم قیمت را با هم مقایسه می کنید؟؟!!
                کلا موازی بستن ال ای دی بدون مقاومت اشتباه فرقی در نوع ال ای دی و توانشم نداره .ال ای دی ها یا نیمسوز میشه یا در بلند مدت میسوزه.
                شما کره لومن برای اندازه گیری نور ال ای دی دارید؟؟؟؟؟برام جالبه خیلی دقیق عدد لومن میدهید
                لحیم سیمها را باز کنید و سری وصل کنید
                کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
                  کری من نمی دونم ایران چنده اما با قیمت دلاریش بعیده زیر 6هزار باشه اما ال ای دی معمولی 3وات الان هزار تومنه بعد شما جنس با یک ششم قیمت را با هم مقایسه می کنید؟؟!!
                  کلا موازی بستن ال ای دی بدون مقاومت اشتباه فرقی در نوع ال ای دی و توانشم نداره .ال ای دی ها یا نیمسوز میشه یا در بلند مدت میسوزه.
                  شما کره لومن برای اندازه گیری نور ال ای دی دارید؟؟؟؟؟برام جالبه خیلی دقیق عدد لومن میدهید
                  لحیم سیمها را باز کنید و سری وصل کنید
                  Xpeفکرکنم۵هزارتومنه
                  کره لومن ندارم , اما با سنسور نور گوشی شدت روشنایی رو اندازه گیری کردم , سپس در مساحت محیطی که روشن بود ضرب کردم شد 1960
                  جدیدترین ویرایش توسط Ali12344; ۱۰:۰۳ ۱۳۹۶/۰۵/۱۹.

دیدگاه

Xpeفکرکنم۵هزارتومنه
                    کره لومن ندارم , اما با سنسور نور گوشی شدت روشنایی رو اندازه گیری کردم , سپس در مساحت محیطی که روشن بود ضرب کردم شد 1960
                    کری مدلی که فرمودید 3.5وات است نه 3وات و طبق دیتا شیت کارخانه نهایت 307لومن خروجی نور داره. اور لایت طبق دیتا شیت نهایت 200لومن باید نور بده .
                    روش اندازه گیری شما هم درست نیست اگر به این راحتی میشد لومن اندازه گیری کرد کارخانه ها چندین میلیون هزینه خرید کره لومن و....نمیکردند .الان دقیق خاطرم نیست اما فکر کنم این محاسبات شما برای لوکس درست باشه تازه دستگاه اندازه گیریتون هم کاملا غیر استاندارد است (حتی برای اندازه گیری نور محیطی یا همون لوکس)
                    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
                      کری مدلی که فرمودید 3.5وات است نه 3وات و طبق دیتا شیت کارخانه نهایت 307لومن خروجی نور داره. اور لایت طبق دیتا شیت نهایت 200لومن باید نور بده .
                      روش اندازه گیری شما هم درست نیست اگر به این راحتی میشد لومن اندازه گیری کرد کارخانه ها چندین میلیون هزینه خرید کره لومن و....نمیکردند .الان دقیق خاطرم نیست اما فکر کنم این محاسبات شما برای لوکس درست باشه تازه دستگاه اندازه گیریتون هم کاملا غیر استاندارد است (حتی برای اندازه گیری نور محیطی یا همون لوکس)

سلام,
                      ولی به هر حال ۲۰ تا ۳ وات میشه ۶۰ وات
                      اما کلا در حد یه لامپ فلورسنت فشرده ۴۰ وات بیشتر نور نداره
                      اما مثلا پروژکتور ۵۰ وات ال ای دی رو نورشو دیدم دوبرابر ۶۰ وات دست ساز من نور داره
                      دفعه بعد میخوام ال ای دی نواری بخرم , تو فروشگاه سایت هست اما ۵۰۵۰ کلا ۲۰ لومن بیشتر نور ندارت و رول ۵ متریش با تراکم ۶۰ لامپ بر هر متر هم خیلی دراز در میشه و تازه اگر هم قابل جدا کردن و کوچک تر کردنش باشه بازم چیز حجیم و جالبی در نمیشه
                      به نظر خودم ال ای دی نواری های ۷۰۲۰ و ۸۵۲۰ بهترند
                      ولتاژورودی هم که ۱۲ ولت که من ۱۲.۸ ولت میدم بش

دیدگاه

سلام,
                        ولی به هر حال ۲۰ تا ۳ وات میشه ۶۰ وات
                        اما کلا در حد یه لامپ فلورسنت فشرده ۴۰ وات بیشتر نور نداره
                        اما مثلا پروژکتور ۵۰ وات ال ای دی رو نورشو دیدم دوبرابر ۶۰ وات دست ساز من نور داره
                        دفعه بعد میخوام ال ای دی نواری بخرم , تو فروشگاه سایت هست اما ۵۰۵۰ کلا ۲۰ لومن بیشتر نور ندارت و رول ۵ متریش با تراکم ۶۰ لامپ بر هر متر هم خیلی دراز در میشه و تازه اگر هم قابل جدا کردن و کوچک تر کردنش باشه بازم چیز حجیم و جالبی در نمیشه
                        به نظر خودم ال ای دی نواری های ۷۰۲۰ و ۸۵۲۰ بهترند
                        ولتاژورودی هم که ۱۲ ولت که من ۱۲.۸ ولت میدم بش
                        سلام
                        کلا به نظر من ال ای دی 3وات از هر برندی که باشه قطعه بهینه ای نیست .اگر به نور متمرکز زیاد نیاز دارید از 10وات به بالا استفاده کنید اگر هم تمرکز نور زیاد مهم نیست از یک وات یا smdاستفاده کنید .
                        ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X