اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساعت و تقویم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساعت و تقویم

سلام عزیزان جان...
    خسته نباشین....
    آقا من یه تقویم و یه ساعت دارم...میخوام این کاری که میگم رو انجام بدم ولی نمیدونم به چه صورت...تازه کارم راهنمایی کنین...
    با استفاده از این ساعت و تقویم میخوام به میکرو بگم که در فلان تاریخ و در فلان ساعت مثلا یه پورتی رو برا من روشن کنه...
    کامپایلرم بسکامه و با ATMEGA 64 دارم این کارو انجام میدم....
    خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنین...دمتون گرم

پاسخ : ساعت و تقویم

سلام از DS1307 استفاده کنید کار باهاش خیلی راحته و ساعت و دقیقه و ثانیه و روز و ماه و سال رو بهتون جدا گانه میده ک با IF راحت میتونین کاری رو میخواین انجام بدین

دیدگاه

ممنون بابت راهنمایی،من منظورم این بود که مثلا یه دستگاه داریم مثلا ماشین لباسشویی.کاربر روی دستگاه بهش برنامه بده،همون کوک کردن خودمون...مثلا فلان تاریخ فلان ساعت ماشین شروع به کار کردن بکنه

دیدگاه

حداقل 3 کلید لازم دارید
        یک کلید انتخابگر و دو کلید برای بالا پایین کردن
        مثلا بار اول که کلید انتخابگر رو میزنید وارد تنظیمات میشه و روی ثانیه حالا با بالا و پایین ثانیه رو تنظیم می کنید و دگه اتخابگر رو مجدد میزنید میره روی دقیقه و ..... تا وقتی سال رو تنظیم کردید و کلید انتخاب رو زدید تنظیماتتون ذخیره میشن و دستگاه شروع به کار میکنه و به قول دوستمون با یه if وقتی رسید به اون زمان تنظیم شده کاری رو که میخواید انجام میده

کاری که میخواید سخت نیست اما زمانبر هست
        اگر میخواید این کار رو انجام بدین که هیچ جز علاقه مندی های خودتونه اما اگر میخواید یه دستگاهی رو دقیق کنترل کنید و خطا توش نباید باشه یه "ساعت فرمان هفتگی" بخیر حدود 70 تومن
        اما اگر هدف انجام این کاره بفرمایید من هر چی بدونم کمکتون میکنم

دیدگاه

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی...
          من حقیقت میخوام خودم برم جلو تا یه چیزی یاد بگیرم...از شما هم ممنونم بابت کمک و راهنمایی...
          من راستش میخوام این برنامه خطا نداشته باشه...و به صورتی باشه که کاربر برنامه بهش بده که مثلا دو روز بعد ساعت 6 مثلا یه LEDسه بار روشن بشه...مهندس جان سر نخ میخوام...کامپایلرم بسکامه...باید از کجا شروع کنم...یخورده جزئی تر میشه خواهش کنم راهنمایی کنین؟

دیدگاه

دوست عزیز
            اگه میتونی از آی سی DS1307 استفاده کنی کارت خیلی راحت میشه
            من منظور شما رو متوجه شدم
            ای آی سی یه پایه داره که اگه تنظیماتش رو انجام بدی میتونی روی این پایه یک پالس با فرکانس 1 هرتز داشته باشی _ پایه شماره 7 به نام OUT _ از این خاصیت میتونی برای تولید وقفه استفاده کنی _ این پایه رو به پایه وقفه وصل می کنی و می تونی برای کنترل زمان و خواندن و عمل کردن استفاده کنی
            دیگه بقیه ش هنر دست برنامه نویس شماست !!
            این توضیحات کلی بود برا راهنمایی
            ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

با سلام
              اینطور که بنظر میآید شما یک ساعت زنگ دار بر اساس میکرو کنترلر لازم دارید که زنگ قابل برنامه ریزی در تاریخ معین باشد لیکن خروجی بجای اتصال به بازر به یک LED یا یک رله متصل گردد . ضمنا یک دیسپلی هم نیاز دارید که هم ساعت و تاریخ فعلی را نشان دهد و هم در حین تنظیم دستگاه ، تنظیمات را نشان دهد . حالا اگر در همین سایت خودمون و همچنین در وب عبارت " ساخت ساعت زنگ دار با AVR " را جستجو کنید تعداد زیادی مدار با برنامه برایتان لیست خواهد شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X