اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل تخلیه مخزن با استفاده از میکرو AVR و سنسور التراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل تخلیه مخزن با استفاده از میکرو AVR و سنسور التراسونیک

سلام میگم به دوستان خوبم....
    بازم سوال...
    برنامه یه مخزن رو نوشتم که بدین شرحه...
    کنترل سطح مخزن با استفاده از یک سنسور التراسونیک در حال انجام هست...
    عمل باز شدن شیر تخلیه مخزن ما با استفاده از پنل فرمان که شامل سه باتن UPوDOWNوENTER و یک 7SEG هست انجام میشه بدین صورت که هرگاه با استفاده از این BUTTONها یک عدد تا سقف 20 ENTER شد شیر مخزن باز بشه و عمل بسته شدنش وابسته به اون عددی باشه که ما اینتر کردیم.لازم میدونم بگم که چون من سقف عددم 20 هست در برنامه متغییر رو که از نوع WORD تعریف کردم به 20 قسمت مساوی تقسیم کردم.که وقتی دستور صادر شد مثلا 10 سطح مخزن من در هر سطحی هست منهای 10 بشه....مشکلم همین آخر کاره...یعنی بسته شدن شیر خیلی اذیتم کرده...توی کامپایلرم ( BASCOM) ارور میده...
    خواهش دارم دوستانی که تخصص دارن کمک کنن...بازم ممنون

پاسخ : کنترل تخلیه مخزن با استفاده از میکرو AVR و سنسور التراسونیک

برنامه رو نمیذاری؟

دیدگاه

قبل از ریست چی باید بنویسم...؟؟؟
      من چون متغییر در نظر گرفته شده رو برای مخزن از نوع WORD انتخاب کردم و سقف اعداد شمارش شده توسط سگمنتم 20 هست مخزن رو به 20 قسمت(پله) تقسیم کردم... ینی 65535 تقسیم بر 20 که میشه 3276.75 که این عدد یه پله من توی مخزن هستش.الان توی این عکس دومی برای عدد 1 باید عملیات انجام بشه...من قبل ریست متغیر مخزن رو منهای یک پله که همون 3276.75 هست کردم ولی ارور داد... ینی نوشتم اگه شیر باز شد و عدد 1 بود شیر باز بشه تا زمانی که مخزن منهای یک پله شد...دوستان راهنمایی کنید تو رو خدا...ممنون میشم...
      جدیدترین ویرایش توسط Mehdishams 339; ۱۲:۰۶ ۱۳۹۶/۰۳/۲۹.

دیدگاه

سلام
        حقیقتش من درست متوجه نشدم که عملکرد برنامه به چه صورت هست و تنها دیدم که شما انگار متغییری داری از نوع word که می خواین عدد 32768.75 رو ازش کم کنید؟ مقادیر این متغییر قبل از کم شدن عدد و بعدش چقدر هست؟ و خطایی که برنامه به شما می ده دقیقا چی هست؟
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X