اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلف خروجی اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلف خروجی اینورتر

با سلام به تمامی دوستان
    من یه منبع تغذیه 3 کیلووات دارم میخام تبدیلش کنم به اینورتر جوش
    حالا سوالی که از دوستان دارم اینه که اون سلف خروجی چیکار میکنه و چطوری محاسبه میشه ؟؟؟؟
    سوال دیگه اینکه وقتی جوشکاری انجام میشه درواقع خروجی منبع اتصال کوتاه میشه پس چطوره که دیودها و سویچ ها نمیسوزن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : سلف خروجی اینورتر

نوشته اصلی توسط zagros123 نمایش پست ها
    با سلام به تمامی دوستان
    من یه منبع تغذیه 3 کیلووات دارم میخام تبدیلش کنم به اینورتر جوش
    حالا سوالی که از دوستان دارم اینه که اون سلف خروجی چیکار میکنه و چطوری محاسبه میشه ؟؟؟؟
    سوال دیگه اینکه وقتی جوشکاری انجام میشه درواقع خروجی منبع اتصال کوتاه میشه پس چطوره که دیودها و سویچ ها نمیسوزن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    آن فیلتر برای جلوگیری از ریپل دار شدن جریان خروجی در مدار قرار داده شده است و نقش یک تثبیت کننده جریان را به عهده دارد تا در نهایت به هنگام جوشکاری با تغییرات نوسانی قوس الکتریکی مقابله کرده و بعد جوش دچار اعوجاج نشود و یک روند ثابت در امتداد طول جوش پیاده شود. محاسبات پیچیده ای هم نداره و با توجه به قدرت اینورتر قابل محاسبه است. سیم پیچی شده اش هم در بازار موجود است . اگر هم خودتان خواستید بپیچید می توانید . از لینک زیر هم می توانید بصورت آنلاین محاسبه کنید:

در مورد سوال دوم هم پاسخ این است که به هنگام ایجاد قوس الکتریکی اتصال کوتاهی صورت نمیگیرد و تمام توان صرف ایجاد مقاومت حرارتی تا چند هزار درجه سانتیگراد خواهد شد . اما اگر قطر الکترود شما خارج از ظرفیت توان ذوب دستگاه باشد قوس ایجاد نمی شود و مدار اتصال کوتاه شده و به خاطر مدار محافظت جریان پروتکت میکند و نمیسوزد.

دیدگاه

با سپاس از اینگه وقت گذاشتین و جواب دادید.
      لطفا بگید سلف چند هانری نیاز هست و چطور تشخیص داده میشه که سلف مورد نیاز چند هانری باشد

دیدگاه

با سپاس از اینگه وقت گذاشتین و جواب دادید.
        لطفا بگید سلف چند هانری نیاز هست و چطور تشخیص داده میشه که سلف مورد نیاز چند هانری باشد
        تعیین مقدار اینداکتنس سلف دست ماست و ما تعیین می کنیم که مقدار حداکثر نرخ تغییرات جریان نسبت به زمان چه مقدار باشد (البته با در نظر گرفتن مباحث تجاری و دقت کاری ) . فرض کنید اینورتر شما یک اینورتر با کیفیت است و زیر بار حداکثری مثلا 200 آمپر با افت ولتاژ حداقلی ، مثلا 30 ولت را در خروجی می دهد . حال شما باید محاسبه کنید که چند هانری نیاز است تا نسبت به نرخ di/dt ، سلف قادر باشد تا این سطح ولتاژی را در جهت خلاف جریان در سیم پیچ خودش القا کند و با این تغییرات به مقابله برخیزد. حال با تعیین سقف مجاز تغییرات 20 درصدی توسط خودمان در جریان 200 آمپری که می شود 40 آمپر و در حداکثر یک هزارم ثانیه داریم :
        40000 = 40/0.001 =
        di/dt .
        لذا داریم :
        (میکرو هانری) L=-30/40000=750
        که می توانید در جهت اطمینان یک میلی هانری در نظر بگیرید. حال با یک هسته تیروییدی سبز اکسید آهن با پرمی ابیلیتی حدود 5000 براحتی سایر مقادیر قابل محاسبه است . البته در عمل و در اینورترهای چینی آن 20 درصد به 50 درصد هم می رسد و در بعضی موارد خود سلف را هم فاکتور میگیرند .

جدیدترین ویرایش توسط mojtabama2000; ۱۴:۵۹ ۱۳۹۶/۰۴/۰۳.

دیدگاه

چرا در خروجی اینورتر جوش بعد از دیود ها برای صاف کردن ریپل DC از خازن ظرفیت بالا استفاده نمیشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

چرا در خروجی اینورتر جوش بعد از دیود ها برای صاف کردن ریپل DC از خازن ظرفیت بالا استفاده نمیشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            در اینورترهای جوشکاری با توجه به اینکه شکل موج PWM ما بصورت مربعی شکل است ، مقدار ریپل موثری که افت توان قوس را در پی خواهد داشت ، حدود 20 درصد توان نامی است ( با توجه به دیوتی سایکل حداکثر 40 درصدی در زیر بار) که در عمل ، آن سلف خروجی همانطور که محاسبه شد ، به مقدار زیادی جلوی آن را میگیرد . اما در هر صورت این ریپل صفر نخواهد بود و اینکه چرا از خازن های ای اس ار در این قسمت استفاده نمی شود همانطور که اشاره شد، مباحث تجاری و ارزان سازی محصول در اولویت است . اما در کشورهای توسعه یافته صنعتی که استاندارهای فنی بر همه چیز اولویت دارد و به شدت هم کنترل می شود ، رکتیفایرهای صنعتی از دقت بسیار بالایی در پایداری قوس الکتریکی برخوردارند و آیین نامه های فنی جوش و تستهای کارگاهی ، اجازه ی هر نوع جوشکاری سلیقه ای با هر نوع دستگاه غیر استانداردی را به کسی نمی دهد.
            جدیدترین ویرایش توسط mojtabama2000; ۱۵:۰۳ ۱۳۹۶/۰۴/۰۴.

دیدگاه

دست شما درد نکنه خدا خیرتون بده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X